Nowe metody w kosmetologii, które pozwolą Ci pozostać młodą na lata!

0
2237
Twarz kobiety
Wszystkie zabiegi nieco się od siebie różnią, ale większość z nich gwarantuje uzyskanie oczekiwanych rezultatów. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wszystkie chcemy czuć się atrakcyjnie we własnej skórze, szczególnie jeśli lata świetności mamy już za sobą. Na pomoc przychodzi nam tutaj kosmetologia, ale chyba każda z nas przyzna, że trudno połapać się we wszystkich nowinkach, które co chwila pojawiają się na rynku. Jeśli chcecie w jednym miejscu znaleźć informacje o kilku współczesnych metodach z dziedziny kosmetologii, zapoznajcie się z poniższym wpisem!

Dermapen – kosmetologiczne pióro wieczne

Zabieg o tej tajemniczo brzmiącej nazwie jest bardzo ciekawym rozwiązaniem w walce z oznakami starości. Narzędziem kosmetologa jest w tym przypadku przedmiot przypominający swoim wyglądem długopis, którego końcówkę stanowi zespół igieł umożliwiający wprowadzanie do skóry substancji czynnych. Może to brzmieć strasznie, ale w rzeczywistości nie macie się czego obawiać! Według relacji pacjentów, Dermapen jest wyjątkowo komfortowy, a jego rezultaty – skuteczne.

Dermapen

Dermapen. Źródło: https://www.klinikaambroziak.pl/oferta/kosmetologia/

W jaki sposób działa ten zabieg? Jego podstawowym celem jest stymulacja produkcji składników odpowiedzialnych za elastyczność skóry: kolagenu i elastyny. Decydując się na tę metodę, możecie liczyć na szybką rekonwalescencję i efekty, które widoczne będą już po drugim, a niekiedy nawet i pierwszym zabiegu!

Pelleve – radiowa kosmetologia

Pelleve to jedna z najnowocześniejszych metod, których zadaniem jest odzyskanie młodego wyglądu. W odróżnieniu od wielu innych współczesnych technik, Pelleve opiera się nie na laserze, lecz falach radiowych. Podczas zabiegu kosmetolog najpierw nakłada na powierzchnię skóry żel chłodzący, który chroni jej zewnętrze warstwy przed uszkodzeniem, a następnie korzysta z emitera, który dzięki emitowanej energii oddziałuje na głębiej położone tkanki, przede wszystkim te bogate we włókna kolagenowe.

Rezultatem zabiegu jest wyraźnie młodszy wygląd skóry i wygładzenie zmarszczek. U kogo sprawdzi się Pelleve? Zabieg jest skierowany zwłaszcza do osób, którym nie podobają się widoczne na ich twarzy znaki czasu lub chociażby zwisający podbródek.

Mikrodermabrazja – ścieraj i piękniej!

Mikrodermabrazja należy do metod, które bez wątpienia większość z Was kojarzy. Nie zmienia to jednak faktu, że warto o niej wspomnieć. Na czym polega zabieg? Jego istotą jest nanoszenie na skórę substancji, których zadaniem jest ścieranie naskórka. Substancja ta jest następnie odsysana wraz z komórkami przez specjalnie zaprojektowane do tego celu urządzenie. Cały proces powtarzany jest na jednej sesji kilkukrotnie w taki sposób, by osiągnąć zamierzony efekt.

Kobieta z piękną twarzą
Pozbycie się zewnętrznych warstw naskórka pozwala oczyścić skórę i nadać jej gładkiego, świeżego wyglądu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pozbycie się zewnętrznych warstw naskórka pozwala oczyścić skórę i nadać jej gładkiego, świeżego wyglądu. Jest to zdecydowanie jedna z najbezpieczniejszych opcji. Efekty metody widoczne są właściwie od razu, dlatego jeśli zależy Wam na błyskawicznym poprawieniu swojej cery, warto wziąć tę opcję pod uwagę.

Podsumowanie

Istnieje całkiem sporo nowoczesnych rozwiązań na poprawienie stanu swojej skóry. Wszystkie nieco się od siebie różnią, ale większość z nich gwarantuje uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Pamiętajcie, że najlepszą drogę terapii zawsze warto skonsultować ze specjalistą w dziedzinie kosmetologii.


Materiał partnera zewnętrznego