Ginekologia estetyczna – czym się zajmuje? Wskazania, zalety, rodzaje zabiegów

0
1422
ginekologia estetyczna centrum medyczne gliwice
Zabiegi ginekologii estetycznej są odpowiedzią na różnego typu problemy związane z żeńskimi narządami płciowymi | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Ginekologia estetyczna to dział medycyny, który wciąż nie jest silnie rozwinięty – ani w kontekście dostępności placówek w Polsce, ani wiedzy pacjentek. Panie często nie zdają sobie sprawy, że ich problemy związane z kształtem, wyglądem czy funkcjonowaniem żeńskich narządów płciowych da się rozwiązać. Przygotowaliśmy więc zbiór informacji na temat ginekologii estetycznej i wyjaśniamy, czym się zajmuje, kiedy warto umówić się na konsultację, jakie są rodzaje zabiegów i zalety tej gałęzi medycyny.

Czym jest ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna to obszar medycyny, który łączy w sobie ginekologię oraz medycynę estetyczną. W ramach tej kolaboracji, eksperci z zakresu ginekologii estetycznej wykonują zabiegi mające na celu poprawę wyglądu żeńskich narządów płciowych. Celem jest polepszenie funkcji seksualnych, pozbycie się uciążliwych dolegliwości związanych z okolicami intymnymi czy po prostu poprawienie komfortu życia pacjentki. Większa świadomość atrakcyjności oraz komfort psychiczny i fizyczny kobiety, znacząco przekładają się na wiele aspektów życia.

Ginekologia estetyczna – jakie zabiegi są wykonywane?

Rozwój ginekologii estetycznej przekłada się na zwiększoną liczbę oferowanych zabiegów. W zależności od posiadanego sprzętu, obranego profilu działalności oraz przede wszystkim zespołu ekspertów, którzy pracują w danej klinice, mogą być wykonywane różne zabiegi. Na przykład ginekologia estetyczna w Serafin Clinic skupia się na zabiegach bez wykorzystania skalpela. Wykonywane są m.in. plastyka warg sromowych, plastyka pochwy, labioplastyka, waginoplastyka, perineoplastyka, plastyka po porodzie, leczenie dysorgazmii, rewitalizacja i modelowanie warg sromowych kwasem hialuronowym, laserowa rewitalizacja pochwy i leczenie jej suchości, laserowe leczenie nietrzymania moczu, powiększanie punktu G, laserowe usuwanie blizn po cesarskim cięciu czy hymenotomia.

Zabiegi ginekologii estetycznej są odpowiedzią na różnego typu problemy związane z żeńskimi narządami płciowymi. Kobiety, które odczuwają ból, dyskomfort, mają problemy podczas stosunków seksualnych czy inne dolegliwości, powinny zgłosić się na konsultację do lekarza ginekologii estetycznej. Poznanie potrzeb pacjentki w wyniku wywiadu oraz badanie, pozwalają na dobór odpowiedniej metody i ścieżki działania. Jeśli więc tytułowa kwestia „ginekologia estetyczna – jakie zabiegi są wykonywane” Cię nurtuje i chcesz wiedzieć, czy i z Twoim problemem specjaliści są w stanie sobie poradzić – zalecamy wizytę u dobrego lekarza ginekologii estetycznej.

Ginekologia estetyczna – jakie są wskazania?

Celem zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej jest rozwiązywanie problemów związanych z nieprawidłową budową okolic intymnych u kobiet, które tego potrzebują z uwagi na swój dyskomfort, ból, problemy podczas stosunku, częste infekcje, podrażnienia itd. Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „ginekologia estetyczna – jakie są wskazania”. Jeśli masz problem, który wpływa negatywnie na Twoje życie w jakimkolwiek wymiarze – warto skonsultować się ze specjalistą.

Szczególnie dużą grupę pacjentek w gabinetach medycyny estetycznej stanowią panie, które mają problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, odczuwają ból podczas stosunku lub wręcz przeciwnie – nie czują nic i nie doświadczają orgazmów albo w wyniku porodu czują się źle z wyglądem swoich stref intymnych. W gabinetach ginekologii estetycznej mogą liczyć na fachową pomoc – odpowiednio dobrane zabiegi pomagają pozbyć się problemu, a jednocześnie sprzyjają przywróceniu prawidłowego funkcjonowania.

Ginekologia estetyczna – zalety

Większość zabiegów ginekologii estetycznej jest bezbolesna i małoinwazyjna. Dotyczy to przede wszystkim metody laserowej, po której okres rekonwalescencji jest krótki i nie wymaga długotrwałej rezygnacji z codziennych aktywności. Dużą rolę odgrywają tu jednak doświadczenie personelu medycznego oraz sprzęt, jaki będzie wykorzystywany do zabiegu. Im lepszy specjalista i nowocześniejszy sprzęt, tym z pewnością zabieg przebiegnie pomyślniej.

Oczywiście w kwestii zalet ginekologii estetycznej musimy też wymienić skuteczność i szybkie efekty. Często już po jednym zabiegu można pozbyć się kłopotliwego problemu. Oczywiście przekłada się to na szereg pozytywnych konsekwencji. W zależności od rodzaju problemu i przebiegu zabiegu, efektem może być poprawa wyglądu stref intymnych, eliminacja lub zmniejszenie występujących dotychczas dolegliwości, poprawa samopoczucia, zwiększenie pewności siebie czy maksymalizacja doznań podczas stosunków seksualnych.

Podsumowując, ginekologia estetyczna to prężnie rozwijająca się gałąź medycyny, która ma na celu pomoc pacjentkom w ich problemach związanych z wyglądem i funkcjonowaniem żeńskich narządów płciowych. Niesie za sobą szereg zalet, dlatego nie warto skrywać w sobie swoich obaw i lęków, lecz zawczasu udać się na konsultację do specjalisty z zakresu ginekologii estetycznej.


Materiał partnera zewnętrznego