Najskuteczniejsze i naturalne substancje stosowane w kosmetologii

0
3266
naturalne składniki kosmetyczne
Jednymi ze składników, które pomagają nam w walce ze zmarszczkami, są antyoksydanty. Eliminują one wolne rodniki, które uszkadzają komórki naszej skóry i w ten sposób sprawiają, że szybciej się ona starzeje | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kosmetyki stanowią podstawę w naszej codziennej pielęgnacji. Dzięki nim możemy zaspokoić potrzeby naszej skóry, odpowiednio ją nawilżyć i zapobiec powstawaniu zmarszczek. W tym celu warto wykorzystywać naturalne składniki i substancje, które wykazują działanie pielęgnacyjne i są bardzo skuteczne w walce z oznakami starzenia się. Natura jest w tym temacie bardzo hojna i udostępnia nam wiele cennych składników. Dzięki nim możemy czuć się komfortowo i długo cieszyć się urodą. Bogactwo naturalnych substancji sprawia też, że każdy z nas może korzystać z preparatów, które rzeczywiście na niego działają. Zobaczmy, które z nich są najbardziej skuteczne.

Cenne witaminy i wyciągi z roślin

Jednymi ze składników, które pomagają nam w walce ze zmarszczkami, są antyoksydanty. Eliminują one wolne rodniki, które uszkadzają komórki naszej skóry i w ten sposób sprawiają, że szybciej się ona starzeje. Naturalnymi antyoksydantami, o których słyszał każdy z nas, są witaminy, dlatego warto wybierać kosmetyki, które je zawierają. Zwłaszcza te preparaty, które posiadają witaminę A, E lub C. Działanie przeciwzmarszczkowe wykazuje również pochodna witaminy A, czyli retinol. Potrafi on przeniknąć do głębszych warstw skóry i pobudza pracę fibroblastów, takich jak kolagen i kwas hialuronowy. Witaminy wykazują też działania regenerujące. Dzięki nim można zlikwidować przebarwienia na skórze, które powstały w wyniku słońca, hormonów lub w następstwie trądziku.

Należy też wspomnieć o ich działaniu nawilżającym, które jest jednym z najważniejszych dla skóry każdego człowieka. Jedynie dobrze nawilżona skóra będzie stanowić skuteczną barierę ochronną. Wyciągi z roślin również potrafią walczyć z wolnymi rodnikami, a przy tym wykazują też działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, jak np. zielona herbata. Z kolei wyciąg z nasion winogron wzmacnia naczynka, więc polecany jest dla cery naczynkowej.

Dobroczynne oleje i olejki w służbie urody

Olejki to kolejne cenne składniki, które przynoszą ukojenie naszej skórze. Olej arganowy posiada antyoksydanty, kwasy tłuszczowe oraz sterole roślinne. Na naszą skórę działa ujędrniająco i regenerująco. Pozytywnie wpływa też na włosy i paznokcie. Z kolei olej z konopi, który w 80% zbudowany jest nienasyconych kwasów tłuszczowych. Posiada idealną proporcję kwasów omega-6 do kwasów omega-3, a także zawiera witaminy, aminokwasy i proteiny. Dzięki nim działa na naszą skórę antyoksydacyjnie, przeciwzapalnie, antyseptycznie i regenerująco. Jest bardzo skuteczny w walce z trądzikiem i zapewnia prawidłowe nawilżenie.

Oliwa z oliwek również posiada wiele cennych składników, a przy stanowi naturalny filtr UV i odbudowuje płaszcz lipidowy skóry. Podobnie działa masło Shea, które powinniśmy też stosować na blizny lub rozstępy.

Pozostałe naturalne składniki

Wiele cenny substancji, które z powodzeniem stosowane są w kosmetologii, występuje również w wodzie. Algi posiadają bogactwo witamin i minerałów, dlatego powinniśmy je nie tylko jeść, ale nakładać też na skórę. Składniki, które są w nich zawarte, są bardzo dobrze przez nią przyswajane i stymulują metabolizm komórkowy, a także wspomagają odnowę i ujędrnienie skóry. W pielęgnacji ciała dobrze jest stosować błoto z Morza Martwego oraz sole morskie, które poprawiają ukrwienie i zmniejszają cellulit. Kolagen, który jest tak potrzebnym składnikiem produkowanym przez naszą skórę, powstaje również w rybach. Dla przedłużenia młodości możemy, więc stosować kuracje, które go zawierają.

Materiał partnera zewnętrznego