Jak dobrać maseczkę do typu naszej cery? Przydatne wskazówki dla kobiet!

0
1413
Kobieta z nałożoną maseczką
Maseczkę do twarzy możemy wykonać same w domu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dobrze dobrana maseczka pozwala nawilżyć skórę twarzy i nadać jej świeższego, wypoczętego wyglądu. Każdy typ cery potrzebuje nieco innej pielęgnacji, dla przykładu skóra tłusta wymaga oczyszczenia, a wrażliwa łagodzenia. Mając na względzie tę wiedzę warto poszukać kosmetyków, które sprostają naszym wymaganiom. Sprawdźmy więc jak dobrać maseczkę do typu naszej cery, aby mieć pewność, że dbamy o nią odpowiednio.

Jak często stosować maseczki do twarzy?

Codzienne pielęgnacja twarzy powinna uwzględniać stosowanie kremu do twarzy. Młode osoby mogą zainwestować jedynie w krem na dzień, jednak wraz z wiekiem warto zacząć używać również kremu na noc. Same kremy mogą okazać się niewystarczające, dlatego dobrym rozwiązaniem są maseczki do twarzy. Jak często należy je aplikować? Wystarczy, że maseczkę położymy raz w tygodniu. Zanim to jednak zrobimy warto oczyścić skórę twarzy i dekoltu np. przy użyciu płynu micelarnego. W zależności od rodzaju maseczki należy ją zmyć po upływie 15-30 minut.

Rodzaj maseczki a typ cery

Maseczka do twarzy w słoiku
Niektóre maseczki możemy stosować nawet 2 razy w tygodniu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wyróżnia się trzy typy cery, do których zalicza się cerę suchą, tłustą i wrażliwą, zwaną też inaczej trądzikową. Jeśli nie wiemy, jak określić nasz typ cery, to wystarczy zapoznać się z jej cechami charakterystycznymi.

  • Skóra sucha – ma tendencja do przesuszania, a zaraz po kontakcie z wodą może stać się nieprzyjemna w dotyku i szorstka. Ten typ skóry potrzebuje głębokiej pielęgnacji przez cały rok. Z tego też względu w jej przypadku najlepiej sprawdzi się maseczka nawilżająca. Nierzadko ma ona w składzie wyciągi z owoców lub z ogórka. Z pielęgnacją skóry suchej dobrze poradzą sobie również mleczko kozie. Maseczki o właściwościach nawilżających jednocześnie wygładzają skórę, dzięki czemu wygląda na wypoczętą.
  • Cera tłusta – jeśli masz problem z błyszczeniem się skóry to z pewnością jesteś posiadaczką cery tłustej. Nierzadko ma także tendencję do niedoskonałości i wyprysków. W jej przypadku kluczowe znaczenie ma prawidłowe oczyszczenie. Musimy pamiętać przy tym, że pod żadnym pozorem nie należy jej wysuszać. Dobra maseczka do skóry tłustej powinna więc zadbać również o optymalny poziom nawilżenia.W jej składzie często znajduje się wyciąg z zielonej herbaty o właściwościach kojących.
  • Skóra wrażliwa – potrzebuje szczególnej pielęgnacji ze względu na fakt, że nie toleruje niektórych składników zawartych w kosmetykach. Skóra wrażliwa jest podatna na zaczerwienienia, dlatego dobrze sięgać po maseczki do twarzy o właściwościach łagodzących. To jednak nie wszytko, dobrze poszukać maseczki z witaminami, szczególnie z grupy A i C.

Maseczka domowa czy drogeryjna?

Maseczkę do twarzy możemy wykonać same w domu, wystarczy zaledwie kilka ogólnodostępnych składników, wśród których wymienia się najczęściej mleko, miód, drożdże czy płatki owsiane. Drogeryjne maseczki do twarzy z oferty Darmarsklep.pl dostępne są w niezwykle przystępnych cenach, dlatego warto je przetestować. Podczas wyboru maseczki zwróćmy uwagę na jej skład, zazwyczaj znajdziemy też informację dla jakiego typu cery jest ona dedykowana. Niektóre maseczki możemy stosować nawet 2 razy w tygodniu. Nie zawsze więcej znaczy lepiej, dlatego nie należy wykonać ich częściej niż jest to zalecane.


Materiał partnera zewnętrznego