Jak szybko i skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia

0
1999
Laserowe usuwanie owłosienia
Coraz modniejszym staje się laserowe usuwanie owłosienia w profesjonalnym gabinecie. Jest to metoda, która daje doskonałe rezultaty | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Przyglądamy się różnym sposobom depilacji stref intymnych. Który z nich wypada najkorzystniej na tle pozostałych?

Moda na gładkie ciało

W obecnych czasach depilacja pewnych części ciała należy niemal do obowiązkowych zabiegów higienicznych. Warto zaznaczyć, że dotyczy to nie tylko kobiet, ale również i mężczyzn. Niektórzy panowie wciąż się przed tym wzbraniają, bo kiedyś gładkie ciało było domeną płci pięknej. Dlaczego jednak mężczyźni mają się męczyć z uciążliwym owłosieniem w takich miejscach jak chociażby pachy, czy bikini? Takie środowisko sprzyja rozwojowi bakterii i uczuciu dyskomfortu w upalne dni. Sposoby depilacji miejsc intymnych mężczyzn są takie same jak w przypadku kobiet. Jedne szybkie, inne bardziej czasochłonne, jedne bardzo krótkotrwałe, inne zapewniające na długo gładką skórę bez podrażnień.

Popularne metody depilacji miejsc intymnych

Najmniej efektywna, choć tania i zawsze pod ręką – maszynka do golenia. Już na drugi dzień odczuwalny jest nieprzyjemny, kłujący odrost. Dodatkowym problemem są często występujące podrażnienia. W miejscach intymnych skóra jest bardzo delikatna, wrażliwa i wymaga szczególnej troski.

Innym sposobem jest depilacja z użyciem kremu. To substancja chemiczna i zawarte w niej kwasy działają destrukcyjnie na strukturę włosa. Niestety z uwagi na bogaty skład chemiczny, kremy te bardzo często powodują podrażnienia oraz reakcje alergiczne, które długo dokuczają, a czasem wymagają nawet interwencji lekarskiej. Przed ich użyciem konieczne jest wykonanie próby uczuleniowej na fragmencie skóry. Usunięte włosy odrastają nieco wolniej, bo ich degradacja następuje u nasady, jednak nie sięga cebulki.

Dosyć trwałym rozwiązaniem jest użycie depilatora. Urządzenie wyrywa włosy z cebulkami, dlatego choć efekt gładkiej skóry utrzymuje się dłużej. Warto przy tym mieć świadomość, iż mechaniczne wyrywanie mocnych, sztywnych włosów z delikatnej skóry jest zabiegiem dla prawdziwych twardzieli. Sprawia dużo bólu i może powodować podrażnienia.

Podobnie jak depilator działa wosk. Zabieg wykonuje się na dłuższych włoskach i są one wyrywane wraz z cebulkami. Sposób ten również wymaga wysokiego progu bólowego.

Depilacja laserowa

Coraz modniejszym staje się laserowe usuwanie owłosienia w profesjonalnym gabinecie. Jest to metoda, która daje doskonałe rezultaty. Wymienne głowice o różnych wymiarach, pozwalają na dotarcie nawet do najbardziej niedostępnych miejsc. Laserowa depilacja nie sprawia bólu, choć może powodować uczucie dyskomfortu. Dla bardziej wrażliwych istnieje możliwość skorzystania przed z maści znieczulającej lub poduszeczek chłodzących. W przypadku męskiego bikini, taka depilacja trwa zaledwie 10-15 minut. Powtarzana co 8-10 tygodni w serii 5-8 zabiegów, zwykle pozwala już cieszyć się nieustannie gładką strefą intymną do końca życia. Pozornie więc wysokie koszty, są tak naprawdę ekonomiczne. Wykluczysz już bowiem ze swojego budżetu,regularne stosowanie maszynek, depilatora, kremu, czy wosku na tę partię ciała.

Dodatkową zaletą w przypadku lasera, jest fakt, że działa on niezwykle delikatnie, nie podrażnia skóry, nie powoduje alergii, pieczenia, swędzenia i powstawania nieestetycznych krostek. Działaniu lasera poddawany zostaje bowiem wyłącznie mieszek włosowy.

Jeśli chcesz o siebie zadbać i zapewnić swojemu ciału maksimum korzyści przy minimum cierpienia, zdecydowanie musisz tego spróbować.


Materiał partnera zewnętrznego