Jak schudnąć raz na zawsze i bez efektu jojo

0
873
jak schudnąć raz na zawsze bez efektu jojo
Dieta i trening to dwa słowa klucz, które powinny być wdrożone do naszego życia, jeżeli planujemy schudnąć | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Początek roku to czas postanowień, które chcemy wdrożyć w życie, aby zmienić je na lepsze. Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest utrata wagi. Zaczynając od stycznia mamy trochę czasu na to, aby pozbyć się kilogramów do wiosny i powitać cieplejsze dni z nową figurą. Jak jednak schudnąć raz na zawsze i bez efektu jojo? W tym artykule znajdziesz kilka podpowiedzi.

Jaka dieta, by schudnąć

Pewnie nie raz zastanawiałaś/łeś się, jaka dieta będzie najlepsza, by schudnąć i masz za sobą już nie jedną próbę odchudzania.  Nie rozumiesz, dlaczego wracasz do wagi startowej, a nawet jest ona większa niż na początku? W dużej mierze jest to uzależnione od naszej silnej woli, a także od tego, jaką dietę wybierzemy. W dzisiejszych czasach mamy duże możliwości, jeśli chodzi o dostępność do produktów w sklepach czy pomocy przy odchudzaniu. Część osób udaje się po pomoc do dietetyków, inni zamawiają cateringi dietetyczne, a część odchudza się samodzielnie w domu. Niezależnie od tego, jaką drogę odchudzania wybierzemy niezmiernie ważna jest nasza psychika. To w dużej mierze od niej zależy efekt odchudzania.

Dlaczego nie mogę schudnąć?

Pewnie wielokrotnie zadawałeś/łaś sobie pytanie, dlaczego nie mogę schudnąć? Pozwól, że wyjaśnimy, jakie są podstawowe błędy w odchudzaniu. Na początku diety jesteśmy wystawiani na nieustanne próby powrotu do poprzedniego stylu odżywiania. Nasz organizm i nasza psychika jeszcze nie jest przyzwyczajona do „nowego porządku” w życiu i przeżywa pewnego rodzaju szok. Do tej pory mogliśmy pozwolić sobie na pyszną bezę z bitą śmietaną czy burgera z ulubionej restauracji fast food bez wyrzeczeń, a teraz mamy jeść tylko sałatę? Olbrzymim błędem przy odchudzaniu jest to, że przechodzimy na zbyt restrykcyjne diety, przez co czujemy się osłabieni i głodni.

Kolejnym błędem jest pojmowanie zdrowego odżywiania jako katorgi i przymusu. Otwórzmy się na pyszne i zdrowe fit przepisy, które możemy znaleźć w Internecie. Zbyt monotonna dieta często prowadzi do niepowodzenia w odchudzaniu. Nie powinniśmy też z góry zakładać, że schudniemy więcej niż jesteśmy w stanie. Mamy na przykład postanowienie, że do wiosny schudnę 30kg, kiedy w zdrowy sposób jest to fizycznie niemożliwe. Wyznaczajmy sobie realne cele np. w ciągu miesiąca chcę zrzucić 3kg i przy tym mamy większą szansę na schudnięcie bez głodówek. Stosujmy też pomiary centymetrem krawieckim, gdyż to co na wadze wydaje się niewielkie w obwodzie może okazać się naprawdę sporym progresem.

Dieta i trening

Dieta i trening to dwa słowa klucz, które powinny być wdrożone do naszego życia, jeżeli planujemy schudnąć. Sukces w dużej mierze zależy od diety nawet około 80%, jednak to aktywność fizyczna zapewni nam bardziej atrakcyjny wygląd. Wystarczy, że poświęcisz 30-60 minut 3 razy w tygodniu, a Twoja sylwetka już po pierwszym miesiącu będzie wyglądać lepiej, nawet jeśli na wadze nie będzie dużej różnicy. Pamiętaj, że mięśnie są cięższe niż tłuszcz i osoba, która ćwiczy regularnie waży np. 65kg będzie wyglądać znacznie smuklej niż osoba ważąca tyle samo, która nie prowadzi żadnej aktywności fizycznej. Trening pomoże nam też ujędrnić naszą sylwetkę, a także poprawi naszą kondycję i wydolność. Nie musimy kosztować się na drogi sprzęt do ćwiczeń, czy karnet na siłowni. Wystarczy, że znajdziemy sobie treningi na Internecie i będziemy konsekwentni. Możemy kupić matę do ćwiczeń i hantle, a nawet wykorzystać ręcznik czy butelki z wodą. Zaczynajmy od małych kroczków i z biegiem czasu będziemy robić coraz większe.

Jak schudnąć bez efektu jojo?

Chcesz wiedzieć, jak schudnąć bez efektu jojo? Przede wszystkim nie przechodź na dietę, tylko zmień sposób odżywiania. Zaprzyjaźnij się ze zdrową dietą, zacznij się nią bawić. Na stronie blogerki https://klaudiam.pl/ znajdziesz mnóstwo zdrowych przepisów, które możesz zrobić w swoim domu i nie będą Cię one dużo kosztować. Te przepisy zostały stworzone na podstawie standardowych dań, które wiele osób zna, jednak zamieniono w nich „złe produkty” tymi dobrymi, odtłuszczonymi, o obniżonej zawartości cukru, które pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie i życie. Jeżeli chcemy schudnąć bez efektu jojo powinniśmy wdrożyć zasady zdrowego odżywiania w swoim życiu na stałe, a okazjonalnie np. w weekend pozwolić sobie na ustępstwa. Nawet gwiazdy i trenerzy lubią w sobotę zjeść coś, na co na co dzień nie mogliby sobie pozwolić. Znajdźmy balans i miejmy umiar. Uważajmy szczególnie z alkoholem, który jest bardzo kaloryczny albo wybieraj ten „lżejszy” – zamień drinka z wódką na kieliszek czerwonego, wytrawnego wina i delektuj się nim.

Droga do schudnięcia na początku na pewno nie będzie prosta, jednak jeżeli nauczymy się kilku prostych zasad i będziemy konsekwentni to szybko zobaczymy pierwsze efekty, które będą nas motywować do dalszej pracy nad sobą. Najważniejsze, by połączyć ze sobą zdrową dietę oraz aktywność fizyczną – ten duet naprawdę potrafi zdziałać cuda. Kiedy jednak mamy pokusę i chcemy złamać się z naszym postanowieniem, zadajmy sobie jedno pytanie – czy chwila słabości jest tego warta? Jedzenie to chwilowa przyjemność, która bardzo szybko mija, można powiedzieć z każdym kęsem. Nasz atrakcyjny wygląd i co najważniejsze zdrowie to najlepsza nagroda, jaką otrzymamy za konsekwencję i pracę nad samym sobą.


Materiał partnera zewnętrznego