Top 5 zabiegów upiększających idealnych dla każdej kobiety

0
1042
roześmiane kobiety jesień
Po 25 roku życia niechybnie na naszej skórze pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, czyli zmarszczki | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Każda z nas chce czuć się dobrze w swojej skórze, a ponieważ trudy dnia codziennego odciskają na niej swoje piętno posiłkujemy się wspomagaczami w postaci kosmetyków i zabiegów poprawiających (a właściwie jedynie podkreślających) urodę. Dzięki temu każda z nas może być najlepszą wersją siebie i to dosłownie, choć tak, wiemy, wygląd to nie wszystko, ale niewątpliwie odpowiednia prezencja może nam pomóc w różnych sytuacjach zarówno tych zawodowych, jak i prywatnych. Dlatego dziś przedstawimy top 5 zabiegów urodowych idealnych dla każdej kobiety.

Wypełnianie kwasem hialuronowym zmarszczek i bruzd mimicznych

Po 25 roku życia niechybnie na naszej skórze pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, czyli zmarszczki. Oczywiście u niektórych kobiet proces ten zaczyna się szybciej, a u niektórych nieco później, a za wszystko odpowiedzialne są geny, a także tryb życia, czy długotrwały stres. Skoro jednak zabiegi upiększające dają nam możliwość pozbycia się oznak starzenia czy stresu, które odbiły się na naszej skórze, to warto z tego skorzystać. Jednym ze sposobów jest oczywiście wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym. Zabieg jest prosty i może być przeprowadzany z dodatkowym znieczuleniem w postaci maści lub poprzez wstrzyknięcie od razu ampułki z kwasem hialuronowym, w której zawarty jest także środek znieczulający. Po zabiegu może występować lekki obrzęk i zaczerwienienie, ale efekty widoczne są od razu. W ten sposób można wypełnić także bruzdy nosowo-wargowe albo tzw. lwią zmarszczkę nad nosem oraz zmarszczki palacza. Skóra odzyskuje jędrność, a twarz jest bardziej pogodna. W ten sposób można poprawić kontur ust, co jest istotne np. w przypadku osób, które mają naturalnie „smutną mimikę”, zatem opadające kąciki.

Poprawa owalu twarzy dzięki kwasowi hialuronowemu lub wampirzemu liftingowi

Dzięki zabiegom medycyny estetycznej można poprawić także owal twarzy, który z wiekiem staje się mniej wyraźny. W ten sposób zlikwiduje się podwójny podbródek albo lepiej zarysuje kości żuchwy czy kości policzkowe. Oczywiście zmiany są delikatne, a nie radykalne, ale widać wyraźną różnicę. Sprawdzi się wolumetria z użyciem kwasu hialuronowego albo tzw. wampirzy lifting. Brzmi groźnie, a to po prostu osocze bogatopłytkowe, czyli zabieg z użyciem specjalnie spreparowanego osocza pacjentki, zatem bardzo bezpieczny. Za pomocą cienkiej igły wstrzykiwane jest pod skórę osocze pacjentki. Dzięki temu skóra staje się odżywiona, dotleniona można widocznie zredukować drobne zmarszczki, a także blizny czy poprawić kontur twarzy. Świetne są do tego także Nici Aptos, które są wprowadzane pod skórę, a w ich skład wchodzi kwas hialuronowy. Pozwalają nawet podnieść brwi czy wymodelować nos. Tego typu zabiegi upiększające można wykonać w klinice mClinic.

Redukcja cellulitu – wzmacniające mięśnie zabiegi z użyciem fal radiowych

Według badań 90% kobiet po 25 roku życia zmaga się z widocznym cellulitem, czyli nieprawidłowym rozłożeniem tkanki tłuszczowej i jej nienaturalnym przerostem, co tak naprawdę nie ma wiele wspólnego z brakiem aktywności czy nadwagą, a przede wszystkim czynnikami hormonalnymi, czyli działaniem estrogenu, a także czynnikami genetycznymi. Oczywiście nie da się wykluczyć wpływu diety, bo w istocie ta bogata w cukry i tłuszcze także wpływa na cellulit. Jednak samymi ćwiczeniami nie można go zniwelować, dlatego doskonałym wyborem są zabiegi z użyciem fal radiowych. Polegają na rozgrzaniu skóry właściwej przez urządzenie emitujące fale do ok. 40 stopni, a przy okazji wzmocnienie mięśni, poprawę krążenia, rozbicie patologicznych komórek tłuszczowych i tym samym redukcję cellulitu. Z tego zabiegu mogą korzystać również kobiety, które są bardzo aktywne fizycznie, gdyż w ten sposób mogą poprawić efekty ćwiczeń.

Wzmocnienie włosów i zapobieganie nadmiernemu wypadaniu – mezoterapia skóry głowy

Niektóre kobiety mogą poszczycić się pięknymi i gęstymi włosami, ale jednak są one w mniejszości. Większość kobiet boryka się z płaską fryzurą, a także nadmiernym wypadaniem włosów, spowodowanym trybem życia, stresem, czasem niewłaściwą dietą, czy stosowaniem zbyt częstej koloryzacji. Oczywiście znajdując przyczynę warto ją wyeliminować bądź przynajmniej ograniczyć, ale to od razu nie wpłynie na poprawę kondycji włosów, dlatego warto wytoczyć cięższe działa i zdecydować się na mezoterapię skóry głowy. Choć nakłuwanie głowy igłami może przyprawiać o dreszcze to tak naprawdę jest to zabieg bezbolesny, a skutecznie poprawia ukrwienie, wpływa na pobudzenie do wzrostu cebulki włosów, a jednocześnie wzmacnia włosy i przedłuża ich cykl życia.

Oczyszczanie skóry AquaPure, czyli walka z suchą, zmęczoną i szarą skórą

Niewątpliwie każdej kobiecie, niezależnie od tego jaką ma cerę przyda się zabieg oczyszczania skóry. AquaPure to jedna z możliwości. Pozwala zredukować oznaki suchej, zmęczonej i szarej skóry. Zabieg składa się z kilku etapów. Hydropeeling pozwala pozbyć się martwego naskórka w sposób łagodny, bez podrażnień, następnie następuje wtłaczanie składników odżywczych i nawilżających, wspomagane jest to krótkimi impulsami elektrycznymi. Następnym etapem jest masaż liftingujący przy użyciu impulsów elektrycznych. Na koniec stosowana jest głowica chłodząca bądź też przeciwnie skóra jest podgrzewana, w celu pobudzenia krążenia i dotlenienia.

Warto korzystać z szerokiej gamy zabiegów upiększających. Przytoczone przez nas popularne zabiegi są dostępne niemal dla każdej kobiety, oczywiście zwykle przeciwwskazaniem jest ciąża lub aktywne stany zapalne skóry, które najpierw należy wyleczyć. Niemniej jednak dzięki nim można wydobyć swoje naturalne piękno w pełnej krasie.


Materiał partnera zewnętrznego