Jak stworzyć stronę internetową dla swojego salonu kosmetycznego?

0
883
strona internetowa dla gabinetu medycyny estetycznej
Prowadzenie biznesu w 2022 roku z jednoczesnym zaznaczeniem swojej obecności w Internecie to strzał w dziesiątkę | fot.: pexels

Pokaż swoją działalność w sieci i zyskaj nowe klientki. Pokażemy Ci, jak stworzyć stronę internetową dla swojego salonu kosmetycznego!

Jak stworzyć stronę internetową dla swojego salonu kosmetycznego?

Prowadzenie biznesu w 2022 roku z jednoczesnym zaznaczeniem swojej obecności w Internecie to strzał w dziesiątkę. Fakt tez dotyczy również salonów kosmetycznych. Jak się jednak okazuje, tworzenie własnej strony internetowej nie musi być kosztowne i wymagać specjalistycznej wiedzy. Wystarczy odrobina wolnego czasu oraz zaangażowania, a resztę zrobią za Ciebie nowoczesne narzędzia technologiczne. Nie wierzysz? Bez obaw, pokażemy Ci, jak stworzyć stronę internetową dla Twojego salonu kosmetycznego w mniej niż godzinę!

Strona internetowa bez specjalistycznej wiedzy? Tak, to możliwe!

Tworzenie własnej strony internetowej często wielu osobom kojarzy się ze skomplikowanym programowaniem i koniecznością posiadania rozległej wiedzy informatycznej. Zlecenie kreacji witryny u profesjonalnego web designera może być nie tylko kosztowne, ale i czasochłonne. Na szczęście, wraz z rozwojem nowoczesnych technologii, znacznie uprościło się samodzielne budowanie stron w sieci.

Wystarczy sięgnąć po pomoc specjalistycznego kreatora stron www, który pozwala na własnoręczne przystosowanie wszystkich potrzebnych elementów. Nie musisz znać żadnego języka kodowania, by poruszać się po kompletnych opcjach takiego narzędzia. Współczesny kreator stron internetowych pozwoli Ci bez trudu:

 • Wybrać szablon strony internetowej dla salonu kosmetycznego, a więc wygląd i układ poszczególnych sekcji witryny.
 • Zarejestrować domenę (adres, pod jakim znajdować się będzie Twoja strona) oraz zarezerwować hosting (przestrzeń dyskową na serwerze, która przechowuje pliki i dane stron www).
 • Tworzyć logo, grafiki, slogany, tytuły dla artykułów blogowych i nie tylko, a to wszystko dzięki funkcjonalności sztucznej inteligencji (AI).
 • Otworzyć w pełni funkcjonalny i nowoczesny sklep internetowy.

Wymienione powyżej funkcje, jak również szereg innych ciekawych opcji, zapewnia platforma Zyro. Na jej przykładzie pokażemy Ci, jak łatwo i wygodnie można stworzyć własną stronę www od podstaw.

Jak stworzyć stronę internetową dla swojego salonu kosmetycznego – krok po kroku

W roku 2022 nie musisz wydawać ogromnych pieniędzy na współpracę z programistą, jeśli chcesz stworzyć swoją stronę internetową. Nie wierzysz? Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję, w jaki sposób krok po kroku zbudować własną stronę www dla salonu kosmetycznego.

Krok 1: Zarejestruj, a następnie zaloguj się do kreatora stron www

zyro logowanie
Po ukończeniu poprawnej weryfikacji można zalogować się, by rozpocząć prace w kreatorze stron www | fot.: materiał partnera

Zanim zaczniesz budować swoją nową stronę www, musisz najpierw założyć konto w serwisie Zyro. Rejestracja i logowanie zostały umieszczone w prawym górnym rogu strony. Do założenia konta wystarczy adres e-mail i hasło, ale możesz też zarejestrować się przy pomocy konta Google, Apple ID lub Facebook. Po ukończeniu poprawnej weryfikacji można zalogować się, by rozpocząć prace w kreatorze stron www.

Krok 2: Wybierz odpowiedni plan subskrypcji

Jeżeli chodzi o płatności w Zyro, ten usługodawca znacznie uprościł cały proces. Ponieważ platforma ta dostarcza klientom rozwiązania hostingowe oraz rejestracji domen, nie musisz osobno płacić za te elementy. Ceny pakietów abonenckich są bardzo korzystne dla każdego, kogo interesuje tworzenie własnej strony internetowej.

W zamian za zakup planu otrzymujesz dostęp do wielu ekskluzywnych narzędzi, w tym:

 • Darmowych szablonów dla stron internetowych.
 • Kreatora stron www.
 • Dedykowane konto poczty e-mail.
 • Narzędzia AI (generator sloganów, kreator logo, heatmapa i inne).
 • Obsługa klienta 24/7.

Jeśli nie wiesz, jaki plan wybrać, pomoże Ci w tym wirtualny asystent wyceny.

Krok 3: Wybierz szablon dla salonu kosmetycznego

zyro strona
Kreator stron www Zyro pozwala w dowolnym momencie dopasować nowe elementy i edytować wygląd całej witryny | fot.: materiał partnera

Kreator stron internetowych Zyro posiada rozbudowany zestaw różnorodnych szablonów stron, które dedykowane są dla wielu rodzajów działalności. Jeżeli chcesz stworzyć stronę internetową dla salonu kosmetycznego, warto rzucić okiem na kategorię „Zdrowie i uroda” lub „Usługi”.

Szablony przygotowane dla kreacji własnych stron www powstały z myślą o tak zwanej responsywności. W praktyce oznacza to, iż prezentują się one świetnie na wszystkich rodzajach urządzeń. Perfekcyjnie dopasowują się do ekranów komputerów, a także wyświetlaczy na tabletach i smartfonach.

Co więcej, szablony stron internetowych pozwalają na wygodną i niezwykle intuicyjną edycję poszczególnych elementów. W tym miejscu jeszcze raz warto podkreślić, że tworzenie własnej strony w oparciu o takie rozwiązania nie wymaga wiedzy z zakresu informatyki. Kluczowe części strony dostosować można za pomocą myszki, przeciągając grafiki, nagłówki czy bloki.

Warto dodać, że kreator stron www jest narzędziem wyjątkowo stabilnym. Dzięki temu, nie musisz obawiać się, że cały „szkielet” Twojej nowej witryny „rozjedzie się” i wykaże błędy.

W razie potrzeb, zawsze możesz skorzystać też z przydatnych instrukcji, które tłumaczą, jak krok po kroku zbudować własną stronę. Niemniej jednak, praca z kreatorem jest niebywale intuicyjna, zaś jego obsługa nie powinna stanowić żadnego problemu.

Krok 4: Unowocześnij stronę internetową i podziel się nią z odbiorcami

Kreator stron www Zyro pozwala w dowolnym momencie dopasować nowe elementy i edytować wygląd całej witryny. Dzięki temu możesz unowocześniać jej funkcjonalność, a także dostosowywać ją do aktualnych trendów. Kiedy poczujesz, że Twoja strona gotowa jest do publikacji, możesz podzielić się adresem domeny ze swoją grupą docelową.

Kompletna i w pełni responsywna strona internetowa dla branży kosmetycznej może wyglądać, jak na załączonym przykładzie:

zyro strona portal
Szablony przygotowane dla kreacji własnych stron www powstały z myślą o tak zwanej responsywności | fot.: materiał partnera

Powyższy portal (Letique.dk) to nie tylko wizytówka firmy, ale też sklep internetowy z kosmetykami, który również można zintegrować ze stroną w ramach nowoczesnych rozwiązań kreatora Zyro. Funkcje te pozwalają „podpiąć” elektroniczne metody płatności, co znacznie usprawni finalizację zakupów. Jeśli zatem prowadzisz salon kosmetyczny, za pośrednictwem którego chcesz sprzedawać produkty branżowe – koniecznie sprawdź opcje dla sklepów online.

Dlaczego Twój salon kosmetyczny powinien mieć stronę internetową?

We wstępie pisaliśmy już, że posiadanie biznesowej strony internetowej to dziś podstawa skutecznej działalności. Nawet, jeżeli nie sprzedajesz żadnych produktów online, a jedynie prowadzisz firmę stacjonarnie. Zalety posiadania strony internetowej oraz zaznaczenia swojej obecności w sieci są liczne, a do najważniejszych zaliczyć można:

 • Lepsza widoczność marki. Więcej osób dowie się o Twoim salonie kosmetycznym, jeśli będą mogli sprawdzić szczegóły firmy w Internecie. To z kolei może pozytywnie wpłynąć na wzrost zainteresowania marką i ruchu nowych klientów.
 • Łatwiejsze umawianie się na zabiegi kosmetyczne. Profesjonalna i nowoczesna strona internetowa pozwala na integrację systemu rezerwacji, co znacznie usprawnia wybór usług przez klientów.
 • Skuteczny branding. Strona internetowa to jeden z podstawowych elementów budowania wizerunku swojej firmy. Warto zadbać o lepszą ekspozycję swojego salonu kosmetycznego nie tylko w miejscu prowadzenia działalności, ale również online.
 • Sprawniejsza sprzedaż. Jeżeli oprócz prowadzenia strony internetowej chcesz uruchomić swój sklep internetowy, możesz połączyć te dwa kierunki działania. Współczesne technologie pozwalają jednocześnie prowadzić stronę-wizytówkę firmy, a do tego również platformę handlową online.
 • Atrakcyjniejszy kontakt z klientem. Prowadząc stronę internetową, możesz założyć firmowego bloga. To świetny sposób, by zachęcić nowe grupy odbiorców, a przy okazji edukować ich na temat Twojej działalności biznesowej. Warto również stworzyć sekcję „najczęściej zadawanych pytań”, aby obiorcy nie musieli dzwonić z podstawowymi pytaniami.

Jeżeli te mocne strony posiadania strony internetowej swojego salonu kosmetycznego Cię przekonały, koniecznie sprawdź, jak łatwo możesz utworzyć własną witrynę. Skorzystaj z nowoczesnych metod i technologii, by w kilkadziesiąt minut uruchomić własną stronę internetową.

Nie zwlekaj, pokaż swój salon kosmetyczny w sieci, zyskaj nowe klientki, a także rozkręć swój biznes!

Materiał partnera