Jak wybrać najlepsze kosmetyki do brody?

0
378
pielęgnacja brody
Najważniejszym aspektem w wyborze odpowiedniego preparatu do czyszczenia i pielęgnacji brody jest skład produkt | fot.: materiał partnera

Kosmetyki do pielęgnacji brody to niezwykle ważne elementy w kosmetyczce każdego posiadacza zarostu. Regularne stosowanie odpowiednio dobranych preparatów umożliwia cieszenie się zdrową, estetyczną brodą. Co powinno znaleźć się w zestawie do pielęgnacji zarostu i na co zwracać uwagę wybierając kosmetyki? 

Zestaw do pielęgnacji zarostu – jakie kosmetyki do brody będą niezbędne?

Zestaw kosmetyków i akcesoriów służących do pielęgnacji zarostu to niezbędnik każdego brodacza. Oprócz szczotki lub kartacza z naturalnego bądź syntetycznego włosia w męskiej kosmetyczce powinien znaleźć się szereg preparatów służących do czyszczenia, nawilżania, odżywiania czy stylizowania zarostu.

Wśród niezbędnych kosmetyków do brody należy wymienić szampony lub mydła do mycia zarostu, które powinny stanowić podstawę każdego zestawu do pielęgnacji. Bardzo istotne, aby czyścić brodę wyłącznie za pomocą dedykowanych temu preparatów. Nawet najdelikatniejsze szampony do mycia włosów na głowie nie są przystosowanie do specyficznych wymagań skóry i owłosienia twarzy. Wobec tego ich użytkowanie spowoduje podrażnienia oraz pogorszenie kondycji włosków.

W zestawie do pielęgnacji brody powinny znaleźć się również naturalne olejki. Preparaty tego typu umożliwiają głębokie nawilżenie skóry i zarostu oraz odżywienie włosia, a dodatkowo nadają zarostowi przyjemnego zapachu i nabłyszczają. Co więcej, każdy mężczyzna posiadający brodę powinien mieć w swojej kosmetyczce odżywkę bądź balsam. Stosowanie takich preparatów wpływa pozytywnie na kondycję skóry twarzy oraz owłosienia.

W zestawie do pielęgnacji zarostu potrzebny jest także wosk do stylizacji brody. Ponadto dobrze wyposażyć się w tonik służący do pielęgnacji skóry pod brodą. Jego stosowanie skutkuje łagodzeniem podrażnień oraz czyszczeniem obszaru pod zarostem, dzięki czemu możliwe jest zapuszczanie zdrowych włosków.

Kosmetyki do brody – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Najważniejszym aspektem w wyborze odpowiedniego preparatu do czyszczenia i pielęgnacji brody jest skład produktu. Ważne, aby kosmetyki do brody były bogate w cenne składniki odżywcze jak witamina B5, mocznik i proteiny roślinne. Dobrze, jeśli produkt zawiera naturalne oleje roślinne np. olej arganowy, który oprócz właściwości wzmacniających włoski, ma działanie przeciwzapalne czy olej jojoba o właściwościach nawilżających i antyoksydacyjnych. W przypadku szamponów do brody należy zwrócić uwagę, aby w ich składzie nie znajdowały się detergenty takie jak SLS, a także silikony oraz parabeny.

Materiał partnera