Jak zamienić pielęgnację skóry na naturalną? Kilka wskazówek

0
1464
Kosmetyki naturalne
Coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę z tego, że to, czym pielęgnujemy skórę, ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę z tego, że to, czym pielęgnujemy skórę, ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Dlatego tak wiele osób w ostatnich latach zmienia swoje nawyki pielęgnacyjne i stosuje coraz więcej kosmetyków naturalnych, które pozbawione są szkodliwych chemicznych składników. Jednak zupełne przestawienie się na naturalną pielęgnację nie zawsze jest proste. Jak tego dokonać? Oto kilka prostych wskazówek.

Prosta pielęgnacja to dobra pielęgnacja

Nie daj się zwieść reklamie: wiele kremów, płynów, balsamów i innych preparatów dostępnych w sklepach, drogeriach i aptekach obiecuje cuda. Faktem jest jednak, że nawet najbardziej wyszukane i drogie produkty nie są w stanie zupełnie odwrócić procesu starzenia. Co więcej, wiele kremów pod oczy, które mają zniwelować zmarszczki, ma skład podobny, jeśli nie taki sam, jak podstawowy krem do twarzy. Zamiast kupować kilkanaście różnych kosmetyków do stosowania na różne miejsca twarzy i ciała, postaw na prostotę. Wszystko, czego potrzebujesz, to łagodny środek czyszczący, tonik, krem nawilżający oraz krem z filtrem na słoneczne dni.

Upewnij się, że kosmetyk „naturalny” jest naprawdę naturalny

Szkodliwe substancje chemiczne są obecnie największym problemem w branży kosmetycznej, więc warto przyjrzeć się uważnie etykietom produktów pielęgnacyjnych, które chcesz kupić. Nie każdy kosmetyk, który na swoim opakowaniu ma słowo „naturalny”, faktycznie taki będzie. Przeczytaj uważnie skład kosmetyku, który podnosisz ze sklepowej półki. Jeśli nie rozumiesz większości nazw, a ekstrakty roślinne są wymienione dopiero w drugiej połowie składu, lepiej poszukać innego produktu, który zasługuje na miano „naturalnego kosmetyku”. Nie znaczy to, oczywiście, że każda syntetyczna substancja chemiczna jest szkodliwa i wszystkich należy unikać. Warto jednak zapoznać się z podstawowym nazewnictwem składników kosmetycznych. W internecie bez problemu można znaleźć takie zestawienia. Dzięki nim dowiesz się, czego należy unikać.

Powiedz „nie” sztucznym zapachom

Sztuczne substancje zapachowe mogą mieć działanie drażniące i powodować różne reakcje alergiczne i inne problemy zdrowotne. Należy pamiętać o ukrytych zagrożeniach, jakie mogą powodować sztuczne zapachy, które wymieniane są na etykietach i zawsze wybierać produkty bezzapachowe lub takie, których zapach pochodzi z naturalnych substancji roślinnych, na przykład z olejków eterycznych, które dodatkowo mają wiele zdrowotnych właściwości. Kosmetyki naturalne nie posiadają w swoich składach szkodliwych substancji perfumujących, a ich zapach jest często przyjemnie neutralny.


Materiał partnera zewnętrznego