Terapia osoczem bogatopłytkowym: wampirzy lifting skutecznie i naturalnie usunie zmarszczki

0
1746
Twarz rozświetlona
Osocze bogatopłytkowe to preparat pozyskiwany z krwi pacjenta, którego skład opiera się na bogatej ilości peptyd pobudzających inne komórki do podziału, a tym samym zapewniających odnowę biologiczną tkanek skórnych. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jednym z naturalniejszych niechirurgicznych zabiegów regeneracyjnych jest terapia osoczem bogatopłytkowym (RPR – ang. Plateled Rich Plasma). Polega ona na wstrzykiwaniu osobie jej własnego osocza bogatopłytkowego z krwi, aby wypełnić zmarszczki. Z tego też względu terapia osoczem bogatopłytkowym nosi również nazwę wampirzego liftingu i rekomendowana jest kobietom, które nie chcą poddawać się operacjom plastycznym lub wstrzykiwać sobie botoksu z obawy przed nienaturalnym wyglądem.

Komu rekomendowany jest wampirzy lifting?

Osocze bogatopłytkowe to preparat pozyskiwany z krwi pacjenta, którego skład opiera się na bogatej ilości peptyd pobudzających inne komórki do podziału, a tym samym zapewniających odnowę biologiczną tkanek skórnych.

Wampirzy lifting rekomendowany jest przede wszystkim pacjentkom, które potrzebują odbudowy i skórnego biostymulowania. Ze względu na to, iż osocze bogatopłytkowe jest biologicznie obojętne, zabieg wampirzego liftingu rekomendowany jest alergikom.

Przebieg terapii osoczem bogatopłytkowym

Pierwszym krokiem terapii jest pobranie od pacjentki próbki krwi – zwykle 8 ml, która następnie zostaje odwirowana. W wirówce osocze bogatopłytkowe oddzielane jest od komórek krwi. Kolejnym krokiem jest dodanie do osocza bogatopłytkowego chlorku wapnia lub trombiny – odczynników stymulujących płytki krwi do produkowania cytokin. Są to białka aktywizujące komórki do wzrostu i podziału.

Tak spreparowane osocze PRP może być podawane podczas zabiegu w dwojaki sposób: wolumetrycznie (liniowo wzdłuż zmarszczek) lub metodą stosowaną podczas mezoterapii. Wprowadzenie osocza bogatopłytkowego do tkanek pacjentki powoduje: tworzenie się nowych naczyń krwionośnych, stymulowanie komórek macierzystych do rozmnażania oraz stymulowanie fibroblastów, które wytwarzają kolagen regenerujący komórki skóry.

Wampirzy lifting może być używany do wypełniania zmarszczek w okolicach: dłoni, oczu, szi, fałd nosowo-wargowych, policzków, czoła i dekoltu. Zabieg pozwala również hamować łysienie poprzez stymulowanie odrostu włosów. Terapia osoczem bogatopłytkowym prowadzona jest przy znieczuleniu miejscowym, a cały zabieg trwa około godziny.

Przeciwwskazania, efekty i zalety wampirzego liftingu

Przeciwwskazania do wstrzykiwania osocza bogatopłytkowego do tkanek skórnych dotyczą osób które:

  • chorują na nowotwory,
  • cierpią na choroby krwi,
  • są w ciąży lub w okresie karmienia piersią,
  • w przypadku biostymulacji wolumetrycznej zabronione jest przyjmowanie antykoagulantów,
  • cierpią na opryszczkę.

Do kluczowych zalet terapii osoczem bogatopłytkowym zalicza się:

  • poprawę ukrwienia skóry,
  • nadanie skórze młodego, zrewitalizowanego wyglądu,
  • uelastycznienie i ujędrnienie skóry,
  • wygładzenie fałdów i zmarszczek,
  • przyśpieszenie gojenia się tkanek skórnych po zabiegach lub wypadkach.

Efekty terapii osoczem RPR trwają do około 6 miesięcy po zabiegu. Więcej informacji o wampirzym liftingu znajdziesz na stronie: http://aesthetic.com.pl/medycyna-estetyczna/osocze-bogatoplytkowe-wampirzy-lifting/.


Materiał partnera zewnętrznego