Jaki model kasy fiskalnej wybrać do salonu kosmetologicznego lub kosmetycznego?

6
2414
Posnet Mobile HS EJ
Posnet Mobile HS EJ - bezkonkurencyjna pod względem gabarytów i wagi, stworzona do pracy mobilnej. Bez problemu zmieści się w torebce | fot.: materiał partnera zewnętrznego

1 stycznia 2015 r. zacznie obowiązywać Rozporządzenie Ministra Finansów podpisane 4 listopada 2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. W  jego myśl nowe grupy podatników będą musiały zaopatrzyć się w urządzenie fiskalne. Obowiązek ten dotknie także przedsiębiorców świadczących usługi kosmetyczne i kosmetologiczne. Jaki, spośród wielu dostępnych na rynku modeli, powinni wybrać, by kasa była wsparciem w prowadzeniu działalności?

Procedura zakupu kasy fiskalnej krok po kroku

Standardowa procedura zakupu kasy rejestrującej składa się z kilku etapów i jest nieco bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać. Pierwszą decyzją, którą trzeba podjąć, jest przemyślany wybór urządzenia fiskalnego. Warto wziąć wówczas pod uwagę dopasowanie kasy rejestrującej do bieżących, jak i przyszłych potrzeb działalności gabinetu kosmetycznego. Kolejny krok to złożenie do Naczelnika Urzędu Skarbowego, na co najmniej jeden dzień przed rozpoczęciem ewidencji Zgłoszenia o planowanej liczbie kas rejestrujących i miejscu ich używania. Następnie kasa powinna zostać wprowadzona w tryb fiskalny przez uprawniony do tego serwis. Ostatnią czynnością jest zgłoszenie urządzenia fiskalnego do Urzędu Skarbowego w ciągu siedmiu dni od fiskalizacji. Urząd przypisuje numer ewidencyjny do urządzenia i wysyła go listownie podatnikowi, który musi nanieść go w widocznym miejscu, na kasie.

Wybór urządzenia – czym się kierować?

Na co się zdecydować? Oferta kas i drukarek rejestrujących dostępnych na rynku jest naprawdę szeroka. Począwszy od urządzeń tanich i małych, po bardzo rozbudowane. Wybierając konkretny model pamiętajmy o tym, że kasa fiskalna powinna wspomagać działalność, a nie utrudniać nam życie.
W przypadku gabinetów kosmetologicznych i kosmetycznych, w trakcie podejmowania decyzji co do urządzenia, należałoby wziąć pod uwagę jego gabaryty oraz design, funkcjonalność, czas pracy bez użycia prądu (zasilanie akumulatorowe). Ważne jest także, by dawało ono możliwość stosowania precyzyjnych nazw towarów i usług, czy wydruku grafik na paragonie. Kasa powinna być odporna na pył i zabrudzenia, a dla tych, którzy nie chcą przetrzymywać papierowych kopii paragonów fiskalnych, istotnym powinno być, by posiadała moduł ich elektronicznego zapisu na karcie pamięci.

 Jaki model wybrać?

W gabinecie kosmetycznym, bądź kosmetologicznym idealnie sprawdzą się małe, przenośne kasy rejestrujące np. Posnet Mobile HS EJ, Elzab K10, czy Novitus Nano E.

Posnet Mobile HS EJ to model kasy rejestrującej, będący numerem jeden pod względem mobilności. Waży jedynie 400 g, co czyni z niego najmniejsze i najlżejsze urządzenie dostępne na rynku. Kasę można przenosić w pokrowcu lub trzymać w szufladzie.
Mobile HS EJ posiada szybki mechanizm drukujący. Jest nowoczesna, niewielka i wyjątkowo funkcjonalna. Więcej o kasie Posnet Mobile HS EJ przeczytają Państwo TUTAJ

Elzab K10 to jedyna mobilna na rynku polskim kasa wyposażona w kolorowy panel dotykowy. Jest prosta i intuicyjna w obsłudze. Urządzenie posiada moduł, który realizuje kopie paragonów w formie elektronicznej, czytelny wyświetlacz oraz dwukomponentową obudowę. Plusem jest fakt, że użytkownik może wybrać jeden z kilku kolorów, w których dostępna jest kasa, co pozwala dopasować ją do kolorystyki przestrzeni prowadzenia ewidencji, a także do osobistych preferencji. Więcej o kasie Elzab K10 przeczytają Państwo TUTAJ

Elzab K10 - smartfon wśród urządzeń fiskalnych, można ją obsługiwać za pomocą intuicyjnego ekranu dotykowego. Niewielka, lekka i odporna na zarysowania i zalanie wodą.
Elzab K10 – smartfon wśród urządzeń fiskalnych, można ją obsługiwać za pomocą intuicyjnego ekranu dotykowego. Niewielka, lekka i odporna na zarysowania i zalanie wodą.

Novitus Nano E to przenośna kasa fiskalna z elektroniczną kopią paragonu. Małe gabaryty oraz lekka konstrukcja powodują, że to produkt, który doskonale sprawdza się w miejscach o ograniczonej przestrzeni ladowej (można ją np. schować do szuflady). Atutem tego urządzenia jest klawiatura alfanumeryczna, z programowalnymi klawiszami funkcyjnymi, która ułatwia sprzedaż usług, a umieszczona na niej sylikonowa nakładka chroni przed pyłem. Więcej o kasie Novitus Nano E przeczytają Państwo TUTAJ

Novitus Nano E - jedna z najpopularniejszych kas fiskalnych, wielokrotnie nagradzana, m.in. w XXII edycji konkursu „Teraz Polska”. Wyposażona w wydajny akumulator i przyjemną w obsłudze klawiaturę alfanumeryczną. Zaprojektowana, by cieszyć oko.
Novitus Nano E – jedna z najpopularniejszych kas fiskalnych, wielokrotnie nagradzana, m.in. w XXII edycji konkursu „Teraz Polska”. Zaprojektowana, by cieszyć oko.

Podatnik ma oczywiście pełną dowolność w wyborze producenta, modelu kasy, czy dystrybutora, pod warunkiem, że urządzenie spełnia wymogi nałożone przepisami prawa oraz odpowiada potrzebom przedsiębiorcy.

Pełną ofertę urządzeń fiskalnych przeznaczonych dla salonów kosmetologicznych i kosmetycznych znajdą Państwo pod tym linkiem.