Kolorówka tegorocznej wiosny, czyli… jakie cienie do powiek są teraz modne

0
1408
dziewczyna trzymająca w dłoniach pędzle do makijażu
Po dokładnym obejrzeniu wielu pokazów mody, gdzie prezentowano kolekcje na wiosnę i lato, można zauważyć, że makijażowe trendy są jasno i wyraźnie sprecyzowane i jakże odmienne od poprzednich | fot.: materiały prasowe

Niemal każdy sezon przynosi zmiany w modowych trendach, co można obserwować na pokazach mody na całym świecie. I tak jak zmieniają się fasony ubrań, tkaniny i ich desenie, tak zmienia się także paleta barw, a ta dotyczy już nie tylko kreacji, ale także makijażu. Każdej wiosny pojawia się nowa paleta cieni do powiek, nowa gama pomadek do ust i lakierów do paznokci. Jaki makijaż i jakie cienie do oczu będą królować w tym roku?

Cały ubiegły rok zdominowany był przez fiolety. Na ich punkcie oszalały zarówno wielkie gwiazdy srebrnego i szklanego ekranu, jak i instagramerki. Fiolety pojawiały się na ich oczach w wersjach pastelowych i ciemniejszych, a tak zwane smokey eyes w fioletowej tonacji szybko stało się wówczas prawdziwym hitem. I choć w tym sezonie fiolet nadal będzie modny, to jednak ogólna kolorystyka zmieni się znacząco. To już nie będzie ta sama paleta do makijażu, bowiem stonowane kolory ustąpią miejsca tym zdecydowanym i już nie jeden kolor będzie dominował, bo co najmniej kilka z nich będzie pojawiać się na powiekach równie często.

Wiosenna paleta cieni

Po dokładnym obejrzeniu wielu pokazów mody, gdzie prezentowano kolekcje na wiosnę i lato, można zauważyć, że makijażowe trendy są jasno i wyraźnie sprecyzowane i jakże odmienne od poprzednich. W końcu kto by się spodziewał, że wielkim hitem staną się ostre, nasycone do granic żółcienie, że jaskrawa zieleń i równie mocny błękit będą się przenikać na powiekach, a żywe fiolety dopełnią całości. Jednym słowem – kolorystyka cudnego, tak zwanego pawiego oka nabierze zupełnie innego, bliższego nam wymiaru. Dla wszystkich tych śmiałych barw tłem staną się lekkie pastele, które będą dążyć w kierunku śnieżnej bieli.

Najciekawsze jest jednak to, że nie tylko cienie do powiek pojawią się w tej kolorystyce. Absolutnym przebojem tego sezonu staną się tęczowe eyelinery, które powinny objawić się we wszystkich kolorach tęczy i to one sprawią, że nikt nie pomyli makijażu obowiązującego w obecnym sezonie z tym ubiegłorocznym.

Jak stosować modne kolory?

Paleta do makijażu pokaże w tym sezonie kolory zdecydowane, które na pierwszy rzut oka trudno ze sobą połączyć. Jednak odrobina wyobraźni sprawi, że makijaż oczu zacznie przyciągać uwagę. Nada twarzy niezwykłego wyrazu. Z jednej strony będzie emanować radością i świeżością, ale jednocześnie zacznie intrygować i wywoływać pewną zadumę.

Cienie do powiek w odcieniach zieleni można stosować jako makijaż jednobarwny, ale można też łączyć go z nieco lżejszymi żółcieniami. Bardzo ciekawe są makijaże w kolorach słońca, które lansuje Oscar De La Renta. To on proponuje makijaże wykonane żółtymi cieniami do powiek i równie żółtymi eyelinerami. I tylko czasem w tych makijażach dostrzeżemy drobne akcenty w czerwonej tonacji.

Nikt też nie spodziewałby się, że to biel zrobi ogromną furorę na wybiegach modowych. Prawdziwym hitem są efekty, które można uzyskać dzięki białym eyelinerom uzupełnianym przez białe cienie do powiek. Wizażyści tworzą wokół oczu efekty białych chmur lub kwiatów, co przynosi iście zjawiskowe efekty. Z kolei ostre fiolety warto połączyć z agresywnymi wręcz niebieskościami, a tak energetyczny makijaż świetnie sprawdzi się w czasie szalonych, letnich imprez.


Materiał partnera zewnętrznego