Koreańskie kosmetyki – czy faktycznie są takie skuteczne?

0
478
koreańskie kosmetyki
Koreańskie formuły są bardzo zaawansowane. Dzięki temu idealnie sprawdzają się na skórę twarzy wrażliwą i z problemami skórnymi | fot.: materiał partnera

Wielu osobom koreańskie kosmetyki kojarzą się najbardziej z maskami w płachcie, które często mają zabawne wzory i kremami BB. Tymczasem kosmetyki do pielęgnacji z Korei Południowej oferują znacznie więcej! Przede wszystkim charakteryzują je naturalne składniki i bogate formuły. Czy koreańskie kosmetyki są skuteczne? Czym różnią się od produktów europejskich? Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat pielęgnacji skóry w stylu Koreanek, zapraszamy do lektury! 

1. Koreańskie kosmetyki – czyli jakie?

2. Czy kosmetyki koreańskie są skuteczne?

3. Kosmetyki ajzatyckie – na czym polega ich fenomen?

4. Koreańskie kremy BB i inne produkty do makijażu

5. Azjatyckie kosmetyki a koreańska pielęgnacja 

Koreańskie kosmetyki – czyli jakie?

Przede wszystkim kosmetyki wyprodukowane w Korei Południowej mają w swoim składzie substancje, które niedostępne są w produktach europejskich. Niektóre z nich, takie jak na przykład śluz ślimaka, z naszego punktu widzenia mogą wydawać się nieco kontrowersyjne. Co jeszcze można spotkać w produktach z Korei? Między inny pozyskany w sposób syntetyczny jad żmii, a także wyciąg z drzewa herbacianego i wąkroty azjatyckiej. Niektóre koreańskie kosmetyki dodatkowo są także poddawane procesowi fermentacji, co zwiększa ich skuteczność. Przygodę z koreańskimi kosmetykami można jednak zacząć od bardziej tradycyjnych elementów, unikając śluzu ślimaka. Kosmetyki, zawierające na przykład miąższ aloesu, są niezwykle przyjemne w użyciu i wspaniale wpływają na kondycję skóry. 

Czy kosmetyki koreańskie są skuteczne?

Wiele osób uważa produkty z Korei za najlepsze kosmetyki do mycia twarzy i ciała, a także do pielęgnacji. Dlaczego? O ich skuteczności świadczy nie tylko to, jakie składniki wykorzystano do produkcji, ale też sam proces pozyskiwania ekstraktów i powstawania kosmetyków. Koreańskie formuły są bardzo zaawansowane. Dzięki temu idealnie sprawdzają się na skórę twarzy wrażliwą i z problemami skórnymi. Do ich produkcji wykorzystuje się najnowsze procesy technologiczne.  

Kosmetyki azjatyckie – na czym polega ich fenomen?

Na popularność kosmetyków azjatyckich na całym świecie ma wpływ kilka elementów. Pierwszy z nich to skuteczność formuł. Drugi, duży wybór różnego rodzaju produktów. Nie tylko kremy, ale także serum, esencje, hydrolaty, maski. Kolejną kwestią jest stylistyka kosmetyków. Opakowania są dopracowane w każdym, najdrobniejszym szczególne, a ich estetyka zwiększa przyjemność użytkowania. To wszystko sprawia, że koreańskie kosmetyki z łatwością można dopasować do indywidualnych potrzeb. 

Koreańskie kremy BB i inne produkty do makijażu

Koreańskie produkty to nie tylko kosmetyki do pielęgnacji, ale także do makijażu, po które z pewnością warto sięgnąć. Hitem jest na przykład krem BB, czyli nawilżający krem, który delikatnie koloryzuje skórę. Ten produkt jest doskonałym przykładem koreańskiej filozofii, w której pierwszym elementem, o który powinno się dbać, jest czysta, gładka i zdrowa skóra. 

Azjatyckie kosmetyki a koreańska pielęgnacja 

Warto pamiętać, że koreańska pielęgnacja to coś więcej niż tylko wklepanie raz dziennie odpowiedniego kremu. Jest to cały rytuał, który zawiera aż 10 kroków. Jest to instrukcja dbania o cerę. Zawiera informacje o oczyszczaniu, odżywianiu, a także nawilżaniu skóry. Koreański rytuał pielęgnacyjny pozwala osiągnąć doskonałe rezultaty. Uczy także cierpliwości i daje możliwość dokładnego poznania swojej skóry, a także jej potrzeb. Wykonywanie po kolei wszystkich etapów koreańskiej pielęgnacji dodaje blasku i gwarantuje nie tylko wspaniały wygląd, ale także miły relaks. 

Materiał partnera