Batiste – suche szampony dla każdego

0
307
suchy szampon
Każdy kto choć raz użył szamponu Batiste, wie jakim świetnym wynalazkiem jest suchy szampon| fot.: materiał partnera

Batiste to suche szampony znane na całym świecie. Świetnie dają Sobie radę nawet z najbardziej przetłuszczonymi włosami, ratując każdą osobę przed spontanicznym spotkaniem, odświeżając stan skóry głowy w zaledwie kilka sekund.

Często używane również do podniesienia włosów u nasady by zwiększyć ich objętość. Ich popularność nie jest przypadkowa, szeroki wybór pozwala dobrać odpowiedni szampon do koloru włosów, a przy tym dostępny jest w wielu zapachach jak i pojemnościach, więc każdy może nosić swój Batiste nawet w niewielkiej torebce.

Ekspresowe działanie szamponu Batiste

Każdy kto choć raz użył szamponu Batiste, wie jakim świetnym wynalazkiem jest suchy szampon. To żadna magia! Suchy szampon zawiera skrobię i usuwa nadmiar sebum i brudu z mieszków włosowych na skórze głowy.

Ponieważ nie trzeba go mieszać z wodą, nie ma potrzeby by wstawać wcześniej i spędzać mnóstwo czasu na suszeniu włosów. Spryskaj nim przetłuszczone włosy u nasady, rozetrzyj i rozczesz tak, by resztki szamponu nie zostawały na skórze czy włosach.

Szybkie odświeżenie skóry głowy po wysiłku fizycznym

Każda kobieta która uwielbia sport, wie ile czasu potrzeba by doprowadzić swoje włosy do pierwotnej formy. Dopiero co umyłaś i wysuszyłaś Swoje włosy rano, a po treningu znów trzeba to robić od nowa?

Batiste jest świetnym rozwiązaniem tego problemu. Trzymaj suchy szampon w niewielkiej odległości od głowy, a następnie podzielone na partie włosy spryskaj, kierując się w stronę nasady, odpowiednią ilością szamponu.

Wmasuj w skórę głowy, a następnie powtarzaj tę technikę, aż uzyskasz pożądane rezultaty. Batiste nie tylko świetnie sprawdza się w tej roli, ale również pozostawia na Twoich włosach wspaniały, kwiatowy czy też owocowy zapach.

batiste
Suchy szampon zawiera skrobię i usuwa nadmiar sebum i brudu z mieszków włosowych na skórze głowy | fot.: materiał partnera

Zwiększający objętość suchy szampon Batiste

Wiele kobiet zastanawia się jak osiągnąć gruby, objętościowy warkocz. Odpowiedzią jest Batiste! Suchy szampon jest używany nie tylko do szybkiego odświeżenia swoich włosów.

Jego zastosowanie może również pomóc osiągnąć wymarzoną fryzurę. Jak to zrobić? Obfitą ilość Batiste spryskaj u nasady i wmasuj we włosy. Nałożenie suchego szamponu podczas robienia warkocza sprawia, że włosy stają się lekko matowe, miękkie i przyjemne w dotyku.

Dodanie suchego szamponu podnosi włosy u nasady co daje efekt lekkości, dzięki temu nie trzeba się obawiać przyklapniętej i sztywnej fryzury. Zacznij od podzielenia pasm włosów, aby utworzyć warkocz, po czym spryskaj je u nasady, kierując się ku górze, aby uzyskać dodatkową teksturę. Po pokryciu warstw zacznij skręcać pasma w wybrany przez siebie ciasny warkocz i zwiąż go gumką do włosów. Wmasuj suchy szampon, układając włosy w luźniejszy kształt.

Jako odżywka do włosów na noc

Jeżeli Twoim utrapieniem jest codzienne wstawanie już z przetłuszczonymi włosami, możesz użyć Batiste jako nocną odżywkę.

Lekki podmuch suchego szamponu na włosy przed snem, pozwoli ci cieszyć się pachnącymi i świetnie układającymi się włosami, od razu po tym jak wstaniesz z łóżka. Skrobia zawarta w szamponie, wsiąknie nadmiar sebum podczas snu, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów z rana.

Zacznij od spryskania okolic karku – ten obszar ma najgęstsze włosy i jest najbardziej podatny na pocenie się i splątanie w nocy. Następnie możesz związać je w luźne warkocze, aby włosy nie spadały na szyję i nie plątały się.

Jeżeli nie lubisz spać w związanych włosach, spryskaj szamponem Swoją szczotkę i przeczesz nią włosy. To sprawi, że nie będą się one tak plątać, dodatkowo sprawiając wrażenie świeżo umytych zaraz po przebudzeniu. Więcej znajdziesz tutaj.

Materiał partnera