Korekta uszu – skuteczny sposób na pozbycie się kompleksu odstających uszu

0
663
korekta uszu
Korekta uszu to nazwa, która określa szereg różnorodnych zabiegów mających wpływ na wygląd tej części ciała pacjenta | fot.: materiał partnera

Otoplastyka, czyli chirurgiczna korekta uszu to ratunek dla osób, które borykają się z kompleksami dotyczącymi wyglądu swoich uszu. Swoim zasięgiem obejmuje różnorodne procedury związane z wieloma deformacjami uszu. Zabieg ten polecany jest zarówno dorosłym jak i dzieciom, które ukończyły 7 rok życia. Przekonaj się czym jest korekcja uszu i dlaczego ten zabieg staje się w Polsce coraz bardziej popularny.

Czym jest korekta uszu?

Korekta uszu to nazwa, która określa szereg różnorodnych zabiegów mających wpływ na wygląd tej części ciała pacjenta. Może być ona związana z takimi defektami jak całkowita lub częściowa hipoplazja małżowiny usznej oraz wady płata skóry. W niektórych z tych przypadków korekcja polega na wykonaniu niewielkiego zabiegu, jednak zdarzają się przypadki, gdy niezbędne jest przeprowadzenie kilkuetapowej rekonstrukcji. Jednakże, bez względu na stopień zaawansowania korekty, zabieg ten jest procedurą umożliwiającą poprawę wyglądu uszu oraz odpowiednie usadowienie ich względem kości czaszki pacjenta. Warto dodać, że małżowiny uszne są unikalne dla każdego z nas a poszczególne uszy danej osoby różnią się od uszu innych. Jednakże wszystkie mają podobną charakterystykę symetrycznej budowy. Wszelkie odstępstwa od tych wzorów można modelować, by nadać uszom pożądany kształt i położenie. Zabieg korekty uszu trwa z reguły około 60 minut, jednak w przypadku delikatnych deformacji może zostać skrócony do jedynie 30 minut. Z uwagi na różny stopień zaawansowania i ilość etapów czas hospitalizacji pozabiegowej może być różny i wynosić od jednej doby do kilku dni, jednak zdecydowana większość pacjentów wychodzi do domu jeszcze tego samego dnia co zabieg.

Gdzie wykonać zabieg korekty uszu?

Zabieg korekty uszu może obejmować prosty zabieg jak i dużo bardziej skomplikowaną procedurę medyczną obejmującą kilka etapów działania. W tego powodu zabieg ten powinien być wykonywany jedynie przez doświadczonych i wykształconych lekarzy pracujących na oddziałach chirurgii plastycznej szpitali i prywatnych klinik. Postaw na zabieg, jakim jest jest korekta uszu w Derm Estetyka – profesjonalnym Gabinecie medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej w Gdyni.

plastyka uszu
Zabieg korekty uszu może obejmować prosty zabieg jak i dużo bardziej skomplikowaną procedurę medyczną obejmującą kilka etapów działania | fot.: materiał partnera

Przyczyny popularności korekty uszu

Uszy wydają się być niewielkim elementem naszego ciała nie mającym większego znaczenia dla prezentowania się całości. W rzeczywistości ich kształt oraz położenie mają ogromny wpływ na wygląd całej twarzy oraz naszą atrakcyjność. Według badań prowadzony przez ostatnie kilkanaście lat osoby posiadające małe i ściśle przylegające do czaszki uszy są postrzegane za atrakcyjniejsze. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się poddać korekcji uszu. Niestety zabieg ten ma również jeden, dosyć duży mankament. Jest to cena procedury, która waha się, w zależności od miasta i miejsca wykonywania. Mieści się ona w przedziale od 3 do nawet 6 tysięcy złotych, co może być kwotą nieosiągalną dla wielu.

Materiał partnera