Regeneracja włosów – na czym polega?

0
1086
regeneracja włosów
Regenerację włosów warto przeprowadzać regularnie, szczególnie po okresie letnim | fot.: materiał partnera

Zniszczone włosy potrzebują intensywnej regeneracji szczególnie po okresie wakacyjnym, często to jednak właśnie jesienią i zimą odkrywamy, jak bardzo są zniszczone, połamane i suche. Po jakie kosmetyki wtedy warto sięgnąć?

Regeneracja włosów — kiedy jest potrzebna?

Regenerację włosów warto przeprowadzać regularnie, szczególnie po okresie letnim, kiedy włosy narażone na intensywne promieniowanie słoneczne, wysoką temperaturę, a także kontakt ze słoną wodą, są narażone na zniszczenie, uszkodzenie struktury, wysuszenie. Intensywna regeneracja włosów od czasu do czasu przyda się z pewnością także kobietom, które często stylizują włosy, właściwie nie rozstają się z suszarką, prostownicą, lokówką. Z pewnością o wygląd włosów powinny także zadbać osoby regularnie farbujące włosy. W końcu zabiegi i kosmetyki do włosów zniszczonych przydadzą się każdej kobiecie, która zauważy, że jej włosy mocno wypadają, łamią się, są rozdwojone na końcach, matowe i pozbawione naturalnego blasku.

jak wzmocnić zniszczone włosy
Cennym zabiegiem jest olejowanie, które pozwala zamknąć nawilżenie i składniki odżywcze wewnątrz łuski włosa | fot.: materiał partnera

Jakie kosmetyki wybrać do pielęgnacji włosów?

Regeneracja na zniszczone włosy ma zadziałać wielowymiarowo:

  • ma pomóc odbudować strukturę włosa, uzupełnić ubytki, 
  • poprawić poziom nawilżenia zniszczonych włosów, 
  • poprawić ich elastyczność, a także zabezpieczyć ochronę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, poprawić odporność na szkodliwe działanie zabiegów stylizacyjnych. 

W tym celu do mycia skóry głowy wybierać należy przede wszystkim delikatne szampony, koniecznie bez SLS i SLES; jeśli chcesz mieć lśniące włosy, wybieraj produkty zawierające delikatne substancje myjące. Pielęgnacja zniszczonych włosów zakłada również stosowanie odżywki po każdym myciu, która sprawia, że włosy stają się lepiej nawilżone, bardziej elastyczne, łatwiej się rozczesują. Cennym zabiegiem jest olejowanie, które pozwala zamknąć nawilżenie i składniki odżywcze wewnątrz łuski włosa. Regularnie warto stosować także maski regeneracyjne. Dobrym rozwiązaniem są także spraye i olejki zapewniające termoochronę szczególnie jeśli chodzi o rozdwojone końcówki. 

regeneracja włosów
Pielęgnacja zniszczonych włosów zakłada również stosowanie odżywki po każdym myciu | fot.: materiał partnera

Zestawy do regeneracji włosów 

Genialnym zabiegiem regenerującym jest między innymi Olaplex, który teraz można wykonać także w domu. Zestaw do włosów Olaplex zawiera szampon i dwie kuracje. Zabieg Olaplex stosuje się w domu raz na tydzień. Jego celem jest intensywne działanie naprawcze. Kuracja odbudowuje strukturę włosa, wzmacnia i znacznie poprawia kondycję włosów. Wszystko dzięki bogatemu składowi, w Olaplex znajdziesz olej ze słodkich migdałów o działaniu nawilżającym, naprawczy sok aloesowy, olej jojoba o działaniu odżywczym, a także oleje z pestek moreli i granatu, olej arganowy i olej z zielonej herbaty.

Materiał partnera