Kosmetyki dla kobiet po trzydziestce

0
696
kobieta z długimi włosami pirlęgnacja
Wielu kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej uważa, że podstawowym kosmetykiem anti-age są kremy z filtrem | fot.: materiał partnera

Z czasem skóra traci jędrność, coraz trudniej utrzymać w ryzach tracącą jędrność i blask skórę, zwłaszcza tam, gdzie działają mięśnie wywołujące zmarszczki mimiczne. Jakie kosmetyki należy wprowadzić do codziennej pielęgnacji po przekroczeniu magicznej bariery 30. lat?

Po trzydziestce skóra potrzebuje specjalnej ochrony, a dotychczas stosowane kosmetyki okazują się niewystarczające do utrzymania skóry w tak dobrej kondycji, jaką miała dotychczas. Na szczęście nie oznacza to, że trzeba w swojej szafie zgromadzić każdy rodzaj kosmetyku reklamowany jako preparat do pielęgnacji skóry w czwartej (i kolejnych) dekadach życia. Podpowiadamy, po jaki typ kosmetyków warto sięgnąć, by zatrzymać skutki upływającego czasu.

Zbawienna moc retinolu

Po 30. do codziennej, wieczornej pielęgnacji skóry należy używać kosmetyków o silniejszym działaniu. Silną (ale bardzo skuteczną substancją) jest retinol. To podstawowy składnik stosowany w kuracji przeciwzmarszczkowej. Retinoidy (wszystkie pochodne witaminy A) oddziałują na DNA komórek, umożliwiając regenerację komórek i zwiększając odporność skóry na niekorzystne czynniki zewnętrzne, jak zanieczyszczenia czy promieniowanie słoneczne. Kremy z retinolem doskonale wpisują się w potrzeby skóry, która z jednej strony wymaga skutecznej ochrony przeciwzmarszczkowej, a z drugiej – wciąż boryka się ze zmianami trądzikowymi. Kosmetyków z retinolem lub innymi retinoidami szukaj w sklepach z wysokiej jakości artykułami kosmetycznymi, takimi jak Estezee.

Kremy z filtrem na co dzień

Wielu kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej uważa, że podstawowym kosmetykiem anti-age są kremy z filtrem. W pewnym wieku stosowanie ich powinno stać się elementem codziennej pielęgnacji skóry twarzy. I nie chodzi tu o ochronę SPF 10, którą zapewnia większość kremów na dzień (a nawet niektóre podkłady). Powinien to być krem z wysokim filtrem, bo aż 50. Myślisz, że to przesada, bo przecież „dziś nie ma słońca”? Niestety nawet przy zachmurzonej, „polskiej” pogodzie nasza skóra narażona jest na szkodliwe działanie promieni UVA, UVB, podczerwieni (IR) czy w końcu niebieskiego światła HEV (High Energy Visible Light) emitowanego przez monitory naszych komputerów i smartfonów. Szukając kremów z filtrem, zwracaj uwagę na to, czy posiadają powyższe oznaczenia związane z ochroną przed danym promieniowaniem.

Witamina C przeciw starzeniu

Kosmetyki z witaminą C są polecane zarówno osobom po 25. r.ż. , jak i do pielęgnacji skóry dojrzałej. Jednym z atutów tej witaminy jest rozjaśnienie skóry i zapobieganie przebarwieniem (właściwość ta jest konsekwencją hamowania przez witaminę C produkcji melaniny). Ponadto witamina C wspomaga syntezę kolagenu odpowiadającego za jędrność i gęstość skóry, ma właściwości przeciwzapalne i zapobiega pękaniu naczyń krwionośnych. Witamina C skutecznie też zwalcza wolne rodniki – jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry. Szukając kosmetyków z witaminą C, należy zwracać uwagę na jej stężenie. Im składnik widnieje wyżej na początku listy składników, tym lepiej (to znaczy, że preparatu jest więcej w składzie, a tym samym – rośnie jego skuteczność).

Materiał partnera