Kurze łapki – sposoby, dzięki którym można się ich pozbyć

0
1854
Kurze łapki
Bez względu na to, kiedy się pojawiają, uporanie się z nimi nie jest trudne. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Choć kurze łapki to nic innego jak zmarszczki, to jednak wiele kobiet zauważa u siebie ten problem w całkiem młodym wieku. Bez względu na to, kiedy się pojawiają, uporanie się z nimi nie jest trudne. Skuteczność osiągnąć można poprzez odpowiednią pielęgnację, a także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Zabawna nazwa poważnego problemu

Fraza „kurze łapki” związana jest ściśle z wyglądem zmarszczek. Mają one charakterystyczny kształt – są to promieniujące od kącika bruzdy o różnej głębokości, układające się na kształt kurzych pazurów. Zmarszczki tego typu są zmarszczkami mimicznymi, to znaczy w głównej mierze związanymi z charakterystyczną mimiką twarzy. Powstają głównie wskutek wyrażania emocji, takich jak śmiech lub wykrzywianie się. Ich widoczność potęguje czas. Z wiekiem produkcja kolagenu odpowiedzialnego za naprężenie skóry, jej elastyczność oraz młody wygląd zwalnia. Przez to skóra jest mniej napięta i nawilżona, pojawiają się na niej zmarszczki. Innym czynnikiem, który zdecydowanie rzadko brany jest pod uwagę to odwodnienie organizmu. Wypijanie zbyt małych ilości wody niesie poważne konsekwencje również dla wyglądu skóry, dlatego należy pamiętać, że nawilżanie należy stosować nie tylko od zewnątrz przy pomocy kremów, ale również od wewnątrz.

Kosmetyki zapobiegające

Kremy na zmarszczki pomogą uniknąć powstawania kurzych łapek w młodym wieku, a także zminimalizować ich widoczność, jeśli już się pojawiły. Wybór odpowiedniego preparatu nie należy do łatwych. Skład kremu powinien zawierać między innymi mleko, w którym znajdują się substancje odpowiedzialne za tworzenie się kolagenu oraz utrzymanie jego odpowiedniego poziomu w skórze. Dodatkowo witaminy E i A, które potrzebne są podczas odbudowy i regeneracji naskórka, a także witaminy K i E o działaniu nawilżającym. Dobre dla skóry ze zmarszczkami będą kremy na bazie oleju kokosowego, który ma właściwości antybakteryjne i przeciwutleniające tłumaczy w rozmowie z nami kosmetyczka z www.drparadowska.pl. Wyciągi z roślin, szczególnie z liści zielonej herbaty sprawią, że skóra będzie lepiej nawilżona, a cienie pod oczami znikną.

Medycyna estetyczna a kurze łapki

Kiedy zmarszczki są bardzo widoczne, pozostaje skorzystanie z oferty salonów medycyny estetycznej. Proponowane zabiegi są bezpieczne, a efekty zaskakujące. Jedną z najczęściej wykorzystywanych metod jest zabieg z kwasem hialuronowym. Wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym, a stosowana substancja nie wywołuje alergii. Działanie kwasu polega na wiązaniu cząsteczek wody i łączenia włókien kolagenowych, co przyczynia się do głębokiego nawilżenia skóry, wypełnienia bruzd oraz ujędrnienia skóry.

Inną metodą jest lifting przy użyciu osocza bogatopłytkowego. Substancja otrzymywana jest z krwi pacjenta pobieranej w niewielkiej ilości przed zabiegiem. Wprowadzenie jej pod skórę stymuluje naturalną regenerację i odbudowę tkanek, dzięki czemu skóra jest bardziej napięta i odmłodzona.


Materiał partnera zewnętrznego