Metody depilacji

0
2367
Gładkie wydepilowane nogi
Od czasu do czasu warto wybrać metodę idealną dla siebie i zrezygnować z maszynek oraz ostrzy, które ranią naszą skórę. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Depilowanie ciała nie jest przyjemną czynnością, wręcz przeciwnie. Bardzo często sprawia nam problem i ból. Maszynka elektryczna pozostawia podrażnioną skórę, a zwykłe maszynki nie są w stanie dostatecznie współpracować. W efekcie pozostawiają nieliczne włoski na naszych łydkach czy udach, zupełnie niechciane.

Naturalna, bezpieczna depilacja woskiem czy pastą, wykonana przez kosmetyczkę, pozwala na dłuższe zatrzymanie efektu gładkich nóg. Dodatkowo zabieg jest dużo bardziej dokładny i po prostu przyjemny.

Depilacja twarzy – nitkowanie

Popularnym zabiegiem depilacyjnym twarzy jest nitkowanie. Wiele salonów kosmetycznych oferuje tę możliwość, zwłaszcza że nie każda z pań radzi sobie z włoskami w okolicy ust oraz brody. Nitkowanie pomaga również uzyskać ciekawy kształt brwi, bez konieczności ich wyrywania. Nitkowanie jest także praktycznie bezbolesne i proste w obsłudze, dlatego większość kosmetyczek poleca tego typu zabieg wszystkim, którzy chcą zlikwidować zbyt dużą ilość włosków. Jak sama nazwa wskazuje, za pomocą specjalnych nitek i dynamicznych, precyzyjnych ruchów, kosmetyczka pozbywa się niechcianego owłosienia. To stosunkowo nowa, ale dobrze sprawdzająca się metoda.

Depilacja pastą cukrową

Inną formą depilacji jest depilacja nóg i innych części ciała pastą cukrową. Nazywana także Halaweh, pasta jest zrobiona z naturalnych składników – wody, cukru oraz soku z cytryny. Nie zawiera sztucznych substancji, które podrażniłyby skórę, dlatego jest odpowiednia praktycznie dla każdego. To tanie rozwiązanie dla wosku kosmetycznego, który jednak pozostawia po sobie nieprzyjemne wrażenie. Pasta cukrowa z powodzeniem może być stosowana przez kobiety i mężczyzn do depilacji nawet wrażliwych części ciała, takich jak okolice bikini. Nie wywoła ona reakcji alergicznej. Zaś zabieg można podzielić na dwa rodzaje – na depilację na ciepło oraz depilację na zimno. Oba wybory sprawdzają się doskonale.

Depilacja woskiem

Wiele kobiet decyduje się na depilację woskiem w salonie kosmetycznym. Jest to rozwiązanie idealne dla pań, które chcą długo cieszyć się gładkością swojego ciała. Choć metoda ta może sprawiać niewielki dyskomfort, to jednak plastry wosku w profesjonalnych rękach kosmetyczki potrafią zdziałać cuda.

Od czasu do czasu warto wybrać metodę idealną dla siebie i zrezygnować z maszynek oraz ostrzy, które ranią naszą skórę. Zabieg za pomocą nitkowania czy pasty cukrowej zawsze będzie przyjemniejszy oraz relaksujący. Można powiedzieć, że dzięki temu upiecze się dwie pieczenie na jednym ogniu. Pozbędziemy się niechcianego owłosienia ze wszystkich partii ciała, a jednocześnie dobrze spędzimy swój wolny czas w salonie kosmetycznym lub gabinecie odnowy biologicznej. Czego chcieć więcej?


Materiał partnera zewnętrznego