Manicure klasyczny a manicure japoński – czym się różnią?

0
300
manicure klasyczny
Manicure klasyczny i japoński różnią się zarówno metodą wykonania, jak i efektem końcowym | fot.: materiał partnera

Czym różni się manicure klasyczny od japońskiego? To pytanie, które często zadają sobie kobiety, które chcą zadbać o swoje paznokcie. Który z nich najlepiej Ci przypasuje – i który będzie najlepszy dla Twoich paznokci? Sprawdź!

Manicure klasyczny – jakie ma zalety?

Manicure klasyczny polega na skróceniu, opiłowaniu i nadaniu kształtu paznokciom, a następnie nałożeniu lakieru w wybranym kolorze. Jest to szybki i prosty sposób na odświeżenie wyglądu dłoni i podkreślenie Twojego stylu. Manicure klasyczny ma także inne zalety, takie jak szeroki wybór kolorów i wzorów, możliwość dopasowania stylistyki do okazji i nastroju, a także łatwość usunięcia lakieru.

Manicure klasyczny ma swoje odmiany. Za wyjątkowo elegancki uchodzi manicure francuski, który polega na pokryciu paznokcia lakierem bezbarwnym lub cielistym, a następnie nałożeniu na końcówki koloru białego. Ten rodzaj stylizacji wygląda bardzo naturalnie i jednocześnie efektownie, co sprawia, że jest chętnie wybierany przez kobiety niezależnie od okazji. Jest ponadczasowy.

Manicure kolorowy z kolei to tak chętnie wybierane przez wiele z nas pokrywanie paznokci różnymi kolorami lakierów klasycznych! Możemy jeszcze wspomnieć o biologicznym manicure, który jest typem klasycznego. Jest to metoda pielęgnacji dłoni i paznokci, oparta na delikatnym odsunięciu skórek przy pomocy drewnianego patyczka (po wcześniejszym użyciu zmiękczacza do skórek), a następnie wycięciu ich cążkami. Zabieg wieńczy relaksujący masaż dłoni oraz pomalowanie paznokci wybranym klasycznym lakierem.

Manicure japoński – ulga dla paznokci

Manicure japoński jest bardziej skomplikowany niż klasyczny i wymaga specjalnych produktów. Polega on na wmasowaniu w płytkę paznokcia pasty z naturalnych składników, takich jak wosk pszczeli, lanolina, keratyna, witaminy i minerały. Pasta ta ma za zadanie odżywić, nawilżyć i wzmocnić paznokcie, a także nadać im naturalny połysk. Następnie na paznokcie nakłada się puder z jedwabiu lub perły, który zapewnia dodatkową ochronę i wygładzenie płytki.

Manicure japoński nie wymaga użycia lakieru, ponieważ paznokcie są już piękne same w sobie. Jest to zdrowy i elegancki sposób na pielęgnację paznokci.

Manicure japoński ma wiele zalet:

– poprawa kondycji paznokci,

– zapobieganie łamaniu i rozdwajaniu się paznokci,

– stymulowanie wzrostu paznokci,

– nadanie naturalnego połysku i zdrowego wyglądu paznokciom,

– brak konieczności malowania paznokci lakierem,

– długotrwały efekt zabiegu.

Manicure klasyczny czy japoński – co wybrać?

Manicure klasyczny i japoński różnią się zarówno metodą wykonania, jak i efektem końcowym. Manicure klasyczny jest szybszy i prostszy, ale również mniej trwały i mniej naturalny. Manicure japoński jest droższy i czasochłonny, ale również bardziej zdrowy i elegancki. Wybór należy do Ciebie, w zależności od tego, jakiego efektu oczekujesz.

Materiał partnera