Manicure hybrydowy — co warto o nim wiedzieć?

0
757
manicure hybrydowy
Manicure hybrydowy może być wykonany na każdej zdrowej płytce paznokcia | fot.: materiał partnera

Na manicure hybrydowy decyduje się coraz więcej kobiet. Ta świetna alternatywa dla tradycyjnych lakierów, pozwala na utrzymanie stylizacji na paznokciach przez nawet miesiąc. Taka płytka nie tylko pięknie wygląda i nie trzeba jej malować co kilka dni, ale także rzadziej się łamie i jest dużo łatwiejsza do zapuszczenia. Co jednak warto wiedzieć o na temat manicure hybrydowego? Podpowiadamy.

Czym jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to rodzaj stylizacji paznokci wykorzystujący lakiery hybrydowe, które są połączeniem tradycyjnego lakieru oraz żelu, utrwalane przy pomocy światła UV. Aby wykonać manicure hybrydowy, potrzebujemy kilku produktów takich jak baza, kolor oraz top, a także specjalnej lampy do ich utwardzenia. Każdy z tych produktów, po nałożeniu jest utwardzany w lampie. Warto na taką usługę wybrać się do profesjonalnego zakładu. Manicure w Warszawie wykonywany przez profesjonalne stylistki paznokci pozwala na to, aby cieszyć się taką stylizacją nawet do 3-4 tygodni. Po takim czasie należy ją zmienić lub całkowicie usunąć lakier z płytki. 

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Wykonanie manicure hybrydowego przez profesjonalną stylistkę zazwyczaj trwa około godziny. Zabieg rozpoczyna się od przygotowania płytki paznokcia tak jak do tradycyjnego manicure. Następnie jest ona delikatnie piłowana przy pomocy bloku polerskiego, aby uzyskać matową powierzchnię, na którą nakładana jest baza. Jest to produkt, który jest barierą między paznokciem a kolorem, który nie tylko przedłuża trwałość takiej stylizacji, ale również zabezpiecza płytkę przed jej odbarwieniem. Profesjonalny stylista dobiera bazę do potrzeb klienta i jego płytki. 

Kolejnym etapem jest malowanie paznokci kolorowym lakierem hybrydowym. Tutaj do wyboru mamy ogromną gamę kolorystyczną. Opcjonalnie można wykonać różnego rodzaju zdobienia tak jak ombre, french, pyłki, naklejki czy ręcznie malowane wzory. W ostatnim etapie nakładany na paznokcie jest top, czyli warstwa nawierzchniowa, która zabezpiecza kolor i nadaje płytce połysku lub matu, w zależności od wykończenia, jaki chcemy uzyskać.

Czy manicure hybrydowy jest dla każdego?

Manicure hybrydowy może być wykonany na każdej zdrowej płytce paznokcia. Nie powinny go stosować osoby, które obecnie borykają się ze zmianami grzybiczymi, ponieważ taka stylizacja może je nasilić. Osoby, które mają skłonność do różnego rodzaju alergii, przed wyborem takiej usługi powinny mieć wykonaną próbę uczuleniową. Lakiery hybrydowe produkowane przez znanych producentów nie uczulają, jednak kontakt z opiłkami lub zmywacz może wywoływać takie reakcje.

materiał partnera