Na co zwracać uwagę, kupując fotel fryzjerski?

0
659
fotel fryzjerski
Inwestycja w solidny fotel fryzjerski to pierwsza rzecz jaką każdy fryzjer powinien zrobić na starcie | fot.: materiał partnera

To co stanowi główną wizytówkę salonu fryzjerskiego to fotel fryzjerski. Jest to mebel specjalistyczny, w którym klient salonu fryzjerskiego powinien czuć się komfortowo i swobodnie. Jest to ważny element dla samego fryzjera, ponieważ musi umożliwiać swobodne cięcie, nie może ograniczać ruchów i utrudniać pracy przy strzyżeniu. Dlatego inwestycja w solidny fotel fryzjerski to pierwsza rzecz jaką każdy fryzjer powinien zrobić na starcie. A na co zwracać uwagę przy zakupie fotela fryzjerskiego?

Na co zwracać uwagę, kupując fotel fryzjerski?

Przede wszystkim fotele fryzjerskie w salonie fryzjerskim nie powinny być duże i masywne – chyba, że ich przeznaczeniem jest duży salon fryzjerski. W takim lokalu nie będą one ograniczały przestrzeni, w przeciwieństwie do małego zakładu fryzjerskiego. Tam duży fotel może znacząco wpłynąć na ograniczenie przestrzeni, tym samym komfort pracy będzie znacznie gorszy.

Dobre fotele fryzjerskie posiadają też regulowaną wysokość, w ten sposób fryzjerzy nie muszą dopasowywać swojej pozycji przy strzyżeniu w zależności od wysokości i postury klienta. Hydraulicznie regulowana wysokość fotela umożliwi fryzjerowi łatwiejsze strzyżenie i wygodną pozycję. Dobrze by też było aby fotel był wyposażony w funkcje obrotową, z możliwością blokady.

Warto też zwrócić uwagę na podstawę fotela fryzjerskiego – powinna ona być stabilna i ciężka, najlepiej żeby fotel nie był na kółkach bo to zwiększa jego mobilność i utrudnia dokładne strzyżenie.

Jaki fotel fryzjerski wybrać do salonu?

Na jakie jeszcze cechy powinno się zwracać uwagę przy wyborze fotela fryzjerskiego do salonu? Jaki fotel fryzjerski wybrać do salonu by był on praktyczny i wizualnie atrakcyjny? Warto zwrócić uwagę na poniższe parametry:

  • Jak wykończony jest fotel – czy jest obity materiałem który nie wchłania brudu i łatwo go utrzymać w czystości?
  • Czy fotel fryzjerski posiada podłokietniki – fotel wyposażony w podłokietniki jest znacznie wygodniejszy, ułatwia klientowi wstawanie i przede wszystkim daje odpocząć ramionom,
  • Czy wyposażony jest w podpórkę do nóg – fotele fryzjerskie z podnóżkiem są wygodniejsze ponieważ umożliwiają klientowi wyprostowanie nóg, a co więcej dzięki podnóżkom poprawie ulega krążenie krwi i zmniejszone jest uczucie dyskomfortu,
  • Jaki ma kolor obić? Czy będzie dopasowany do wnętrza salonu fryzjerskiego? Czy jego design będzie nowoczesny?

Rynek jest bardzo nasycony różnymi fotelami fryzjerskimi, dostępnych modeli jest bardzo dużo, ale trzeba dobrze poszukać żeby znaleźć taki, który będzie dobrze wykonany i wyposażony w wyżej opisane parametry. Decyzja o zakupie fotela fryzjerskiego musi być przemyślana i zaplanowana. Czasem nawet jeden element może wpłynąć na komfort klienta i dobre samopoczucie – a tego klienci między innymi oczekują odwiedzając salon fryzjerski. Duży wybór foteli fryzjerskich znajduje się w sklepie z wyposażeniem do salonów fryzjerskich https://ayala.com.pl/ – warto sprawdzić.

Fotel fryzjerski z regulacją siedziska i podnóżkiem

Siedziska w fotelach fryzjerskich powinny mieć regulowaną wysokość, co więcej nowoczesne technologie umożliwiają również regulowanie kąta oparcia takiego siedziska. To wszystko sprawia, że klientowi będzie się wygodniej siedziało, a fryzjer czy fryzjerka mogą lepiej wykonywać swoją pracę. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu wysokości fotela można złagodzić ból kręgosłupa, a jest to niestety częsta przypadłość u fryzjerów. Podnóżki za to mają wpływać na komfort klienta, zapewniać wygodniejszą pozycję nóg i dobrze wpływać na poprawę krążenia.

Fotel fryzjerski na pompie hydraulicznej czy gazowej?

Profesjonalny fotel fryzjerski powinien być wyposażony w podnośnik, dzięki któremu możliwa jest regulacja siedziska. Dostępne są modele z podnośnikiem funkcjonującym w oparciu o pompę gazową lub hydrauliczną. Jak działają poszczególne mechanizmy i czym się różnią?

  • Pompa hydrauliczna – tłok w takiej pompie jest przesuwany za pomocą cieczy ruchem posuwistym. Zapewnia do dużą płynność ruchu, bardzo łatwą regulację oraz wydajność. Dzięki pompie hydraulicznej można podnosić duże ciężary, a wytwarzany przez nią nacisk jest bardzo duży. Charakteryzuje się dużą trwałością i jest odporna na uszkodzenia. Kiedy już dochodzi do uszkodzenia pompa hydrauliczna w fotelu fryzjerskim jest łatwa do naprawienia. Jedynym w zasadzie minusem pompy hydraulicznej jest to, że nie powinno się jej używać przy zbyt niskich temperaturach lub zbyt wysokich – co w przypadku salonów fryzjerskich nie jest problemem ze względu na temperaturę w salonie utrzymywaną na optymalnym poziomie.
  • Pompa gazowa – Do przemieszczania tłoka w pompie wykorzystywane jest ciśnienie, tak samo jak w pompie hydraulicznej tak i w gazowej można uzyskać dużą siłę. Działanie jest bardzo proste i są one bezpieczne w użytkowaniu. Podnośniki działające na pompie gazowej są mniej wydajne niż podnośniki z pompą hydrauliczną, ale mogą za to działać w niskich lub wysokich temperaturach. Warto też dodać, że modele foteli z pompą gazową są nieco tańsze i bardziej ekologiczne.

Materiał partnera