Najciekawsze trendy w makijażu na lato

0
930
kobieta w letnim kolorowym makijażu i słomkowym kapeluszu
Na naszych powiekach latem 2021 roku zrobi się kolorowo | fot.: stock.adobe.com

Makijażowe trendy latem 2021 roku na pewno nie będą nudne. Wręcz przeciwnie – będzie bardzo wyraziście. Królować będą jaskrawe kolory i kontrasty, ale nie zabraknie także naturalności i rozświetlenia. Przekonaj się, jakie są najsilniejsze trendy w makijażu latem 2021 roku!

Królować będzie róż!

Róż będzie najmodniejszym kolorem lata 2021 roku. Różowe będą powieki, usta lub policzki. Królować będą wszystkie odcienie różu, więc każdy na pewno znajdzie taki, który będzie do niego pasował. Ważne jednak, aby nie przesadzić i postawić na tylko jeden różowy akcent.

Rozświetlona cera

Efekt mokrej skóry będzie bardzo modny latem 2021 roku. W makijażu nie będzie miejsca na matowe wykończenie. Warto więc zaopatrzyć się w dobry rozświetlacz, który najlepiej jest nałożyć na skronie lub kości policzkowe. Świetny efekt da nam także wymieszanie go z podkładem lub kremem bb.

Kolorowy makijaż oczu

Na naszych powiekach latem 2021 roku zrobi się kolorowo. Oprócz wyżej wspomnianego różu popularna będzie także zieleń, czerwień i pomarańczowy. Cienie te powinny także jak najbardziej błyszczeć. Kolorowe będą nie tylko powieki, ale także rzęsy. Popularne będą niebieskie, czerwone czy pomarańczowe maskary. Im bardziej wyrazisty kolor wybierzemy, tym lepiej. Często będzie można spotkać te kolory w wersji smokey eyes.

Fluffy brows

Na naszych brwiach latem 2021 roku utrzyma się trend fluffy brows, czyli szerokich, naturalnych, mocno wyczesanych brwi. Ten efekt świetnie wygląda, ale także trzyma włoski brwi w odpowiednim miejscu. Możemy go uzyskać w domu za pomocą specjalnego żelu do brwi lub za pomocą zabiegu laminacji brwi.

letni makijaż puchate brwi jaskółka na oczach
Na naszych brwiach latem 2021 roku utrzyma się trend fluffy brows, czyli szerokich, naturalnych, mocno wyczesanych brwi | fot.: stock.adobe.com

Jaskółki i mocny obrys

Do łask latem 2021 wrócą także wykonane eyelinerem jaskółki. Będą one popularne w klasycznej czerni, ale największym trendem będzie biała jaskółka. Będzie ona świetnym wyrazistym akcentem w naturalnym makijażu. Eyeliner będzie także używany do mocnego obrysowania oka konieczne czarnym kolorem. Do wykonania obrysu najlepiej wybrać płynny eyeliner.

Czerwone, matowe lub żywe usta!

Nie ma bardziej klasycznego elementu makijażu niż czerwone usta. Latem będą one popularne szczególnie w macie. Świetnie będą one wyglądały z czarnymi jaskółkami. Razem stworzą klasyczny francuski look. Alternatywą dla czerwieni będą wyraziste kolory- jaskrawy róż czy pomarańczowy. One także będą widoczne latem 2021 na wielu ustach. Dobrze będzie pokazać usta w takich pięknych kolorach po tylu miesiącach chowania ich pod maseczką!

Efekt rumieńca

Naturalne rumieńce będą w tym sezonie letnim bardzo pożądane. Najlepszy będzie do tego królujący róż! Oprócz policzków nakładać go będziemy także na czubek nosa. Aby efekt był naturalny, najlepiej jest użyć różu w płynie, który wtopi się w skórę i dopełni efekt rozświetlenia.

Jak podobają Wam się nadchodzące trendy? Lato niewątpliwie będzie kolorowe i wyraziste. Wszystkim fanom makijażu należy się to po długim czasie skrywania twarzy pod maseczką. Bawmy się więc makijażem i eksperymentujmy z obowiązującymi trendami. A jeśli potrzebujemy odświeżyć nasze zapasy kosmetyków, zajrzyjmy do sklepu internetowego Pieknolubni.pl, w którym znajdziemy ciekawe i sprawdzone kosmetyki kolorowe i pielęgnacyjne, które doskonale współgrają z bieżącymi trendami.

OLI