Niszowe perfumy unisex – wprowadzanie

0
366
Kilian perfumeria
Kilian to francuska marka perfum niszowych założona w 2007 roku przez Kiliana Hennessy'ego, wnuka słynnego producenta koniaku | fot.: stock.adobe.com

Niszowe perfumy to pasja wielu miłośników wyjątkowych zapachów, którzy cenią sobie oryginalność. Jednak jak odnaleźć się w tym niezwykłym świecie, jakie marki tworzą ciekawe kompozycje, czym w zasadzie są niszowe perfumy oraz co wyróżnia je na tle tych, tworzonych przez znane marki oraz domy mody na świecie?


Czym są oraz co charakteryzuje perfumy uważane za niszowe?


Perfumy niszowe to perfumy produkowane przez małe, niezależne firmy, zwykle przez perfumiarzy, którzy swoje zapachy z własnych wspomnień, skojarzeń oraz inspiracji. Czy zdarzyło ci się kiedyś minąć osobę, która pachniała tak samo, jak ty? Niszowe zapachy są zazwyczaj bardzo unikalne i nietypowe, przez co ich produkcja jest zwykle ograniczona, a ilość ludzi posiadających daną kompozycję można zaliczyć do wąskiego grona.
W przeciwieństwie do masowo produkowanych perfum niszowe perfumy są zwykle bardziej wysublimowane, domy zapachowe wykorzystują tylko składniki najwyższej jakości, co wpływa na ich wyjątkowy charakter i trwałość.
Niektóre niszowe zapachy można uznać za prawdziwe dzieła sztuki a te, sprzedawane z dopiskiem unisex spodobają się każdej z płci. Jednak trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach niszowe domy zapachowe znajdziemy na każdym kroku.

Jakie są najbardziej znane i polecane domy, tworzące niszowe perfumy unisex, oraz na które z ich kompozycji powinno się zwrócić uwagę?

Istnieje wiele marek produkujących perfumy niszowe. Oto kilka przykładów:

Kilian


Kilian – Kilian to francuska marka perfum niszowych założona w 2007 roku przez Kiliana Hennessy’ego, wnuka słynnego producenta koniaku. Marka Kilian jest znana z tworzenia luksusowych i eleganckich zapachów, które łączą w sobie tradycję z nowoczesnością. Perfumy Kilian są ręcznie robione z wykorzystaniem najwyższej jakości składników, takich jak rzadkie olejki eteryczne i naturalne ekstrakty roślinne. Każdy zapach ma swoją unikalną historię i inspirację, która często pochodzi z literatury, historii lub kultury. Marka Kilian oferuje wiele różnych kolekcji perfum, w tym Arabian Nights, Voulez-Vous Coucher Avec Moi, In The Garden Of Good And Evil i Addictive State Of Mind. Wśród najpopularniejszych zapachów unisex Kilian’a znajdują się takie jak: Black Phantom, Rolling in Love oraz, noszone przez Rihanne, Love, kont be Shy. Dom zapachowy jest ceniony przez miłośników perfum za oryginalność swoich zapachów oraz za wysoką jakość składników i wykonania.

Bohoboco


Bohoboco – to polska marka mody, która w 2018 roku wprowadziła swoją pierwszą kolekcję perfum o nazwie Bohoboco Perfume Collection. Obecnie Kolekcja składa się z kilku zapachów, z których każdy ma swoją indywidualną historię, inspirację oraz określany jest jako unisex. Wśród nich na specjalną uwagę zasługują kompozycje takie jak: nowe Eternal Lily Amber, niszowa wersja Lost Cherry, czyli Wet Cherry Liquour oraz doceniane przez miłośników perfum, Red Wine Brown Sugar
Zapachy Bohoboco zostały stworzone we współpracy z perfumiarzem Jackiem Bogdanem, który jest znany z tworzenia unikalnych i oryginalnych kompozycji zapachowych.

Jo Malone

Jo Malone perfumy
Jo Malone – marka pochodząca z Wielkiej Brytanii, oferująca eleganckie i subtelne zapachy unisex | fot.: stock.adobe.com


Jo Malone – marka pochodząca z Wielkiej Brytanii, oferująca eleganckie i subtelne zapachy unisex, które można łączyć ze sobą, tworząc własne, indywidualne kompozycje. Wody kolońskie często zawierają pojedynczą nutę lub kombinację dwóch lub trzech nut. Najbardziej znane zapachy marki to: English Pear & Fresia, Lime Basil & Mandarine oraz Orange Blossom.

Maison Francis Kurkdjian


Maison Francis Kurkdjian – marka pochodząca z Francji, oferująca luksusowe i zmysłowe zapachy, stworzone przez znanego perfumiarza Francisa Kurkdjiana. Ich najbardziej znanym zapachem jest zdecydowanie podbijający trendy Baccarat Rouge, który sklasyfikowany został jako unisex. Kompozycji tej nie sposób opisać, jednak niektórzy twierdzą, że kojarzy im się z zapachem bandaży i szpitala.

To tylko kilka przykładów marek produkujących perfumy niszowe. Istnieje wiele innych, mniejszych i mniej znanych marek, które oferują równie interesujące i unikalne zapachy. W artykule nie zostały opisane dokładne nuty zapachowe, ponieważ zależą one m.in. od skóry oraz subiektywnego odczucia.

DGO