Lampa Dual LED – dlaczego warto ją kupić?

0
376
lampa dual led
Lampa Dual LED wykorzystująca zarówno technologię LED, jak i UV to produkt warty polecenia | fot.: stock.adobe.com

Lampa Dual LED to obecnie jedna z najbardziej zaawansowanych technicznie produktów, która łączy działanie lampy UV oraz lampy LED. Za jej pomocą jesteś w stanie utwardzić wiele artykułów do stylizacji – między innymi żele, lakiery hybrydowe, akrylożele czy światłoutwardzalne elementy dekoracyjne, idealne do różnego rodzaju zdobień.

O lampie UV dual LED w skrócie

Lampa dual LED z zewnątrz nie odróżnia się szczególnie od innych, podobnych produktów. Natomiast w środku dzieje się zdecydowanie więcej – urządzenie wykorzystuje jednakowo technologie UV oraz LED za jednym razem. Dzięki temu jest dość uniwersalna, ponieważ potrafi utwardzić bardzo wiele różnych produktów do stylizacji paznokci. 

Profesjonalna lampa UV dual LED jest pewnego rodzaju kompromisem pomiędzy kupnem lampy LED oraz UV.

Lampa dual LED – najważniejsze cechy

Lampa do manicure, która jest wykorzystywana w profesjonalnym salonie, powinna mieć kilka cech wpływających na jakość wykonywanej usługi. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na szybkość utwardzania lakieru. Dzięki temu jesteś w stanie skrócić czas potrzebny na wykonanie stylizacji. To dodatkowo przekłada się na sprawnie wykonaną usługę – zajmuje mniej czasu, a rezultat taki sam (lub lepszy).

Niektóre lampy dual LED mają wbudowany sensor ruchu, przez co uruchamiają się w momencie, gdy włożysz do środka dłoń lub stopę. Modele dual są bardziej energooszczędne od ich wcześniejszych odpowiedników, a także niewielkie, nie zajmują zbyt wiele miejsca. Warto także podkreślić, że istnieją różne modele lamp – budka oraz mostek – mające inne rozmieszczenie diod. 

Jak dbać o sprawność swojej lampy do paznokci?

Jeśli kupujesz swoją lampę UV LED, z pewnością zależy Ci na zachowaniu jej trwałości. Jak można o to zadbać? Przede wszystkim używaj sprzętu zgodnie z zaleceniami. Zwracaj uwagę na długość czasu pracy urządzenia. Dodatkowo każdorazowo warto dokładnie wyczyścić lampę w środku. Możesz dzięki temu pozbyć się resztek lakieru, które pojawiły się tam przez przypadkowe dotknięcie nieutwardzonym lakierem.

Ponadto zawsze warto posiadać lampę na zmianę, na wszelki wypadek, gdyby jedna uległa awarii. Przezorny zawsze ubezpieczony!

Lampa do paznokci Dual LED – zainwestuj w swój sprzęt

Lampa Dual LED wykorzystująca zarówno technologię LED, jak i UV to produkt warty polecenia. Dzięki niej jesteś w stanie w jednym urządzeniu utwardzić wiele rodzajów lakierów, w tym: hybrydowy, żel czy akrylożel. Ponadto lampa wykonuje swoją pracę w bardzo szybkim tempie. Nie wymaga zbyt wiele od ciebie – warto regularnie pozbywać się kurzu z jej powierzchni. To inwestycja na długi czas, która z pewnością się opłaci!

Materiał partnera zewnętrznego