Odzież medyczna premium? Sprawdź Medkę, nową markę na rynku!

0
1210
uśmiechnięta kobieta w odzieży medycznej
W swojej codziennej pracy, czy to lekarz, czy pielęgniarka napotykają na różne trudności do pokonania | fot.: stock.adobe.com

Co najbardziej liczy się w pracy lekarza, pielęgniarki lub asystentki lekarza? Przede wszystkim ogromne doświadczenie i wiedza, ale także pewność siebie i swoich umiejętności. I choć większości z tych ważnych aspektów nie można nabyć od ręki, ale poprzez długoletnią pracę, to pewności siebie z doda idealnie dopasowane i wygodne ubranie.

Polska marka Medka powstała po to, by wspierać pracowników służby zdrowia w zakresie dostarczania gotowych uniformów. Ich sportowy i jednocześnie bardzo minimalistyczny styl docenią i mężczyźni i kobiety.

W swojej codziennej pracy, czy to lekarz, czy pielęgniarka napotykają na różne trudności do pokonania. Wiele z nich wynika z konieczności bycia w pełni gotowym do podjęcia ryzyka leczenia ludzi, ale także stawiania nie zawsze łatwej diagnozy. Niestety stres i natłok pracy nie sprzyjają poczuciu komfortu w pracy. Marka Medka postanowiła przyczynić się do polepszenia komfortu pracy pracowników służby zdrowia, tworząc dla nich kompleksową kolekcję odzieży medycznej.

Od razu warto zaznaczyć, że nie są to dawne nylonowe komplety, ale odzież medyczna wykonana z mieszanki różnych materiałów. Nie są to także standardowe fartuchy, w których co prawda od razu można było rozpoznać personel lekarski, ale nie były tak komfortowe i wygodne podczas przeprowadzania zabiegów lub wielogodzinnej pracy.

Odzież medyczna Medki to nowe spojrzenie na wygląd i prezentację pracowników medycznych. Chcesz dowiedzieć się więcej o tej kolekcji i po prostu wyglądać lepiej w swojej codziennej pracy? Przejdź do dalszej części artykułu.

Ubranie w pracy lekarza lub pielęgniarki – komfort i wysoka wytrzymałość

Wystarczy zadać pytanie osobom pracującym w szpitalu bądź w prywatnych gabinetach o to, jak wyobrażają sobie idealny uniform, by uzyskać w większości przypadków jednoznaczne odpowiedzi:

Od uniformu oczekuję wygody, górna oraz dolna część kompletu nie może krępować moich ruchów podczas przeprowadzania zabiegów.

Kupuję takie ubrania do pracy, które można prać często i w wysokich temperaturach. Wysoka higiena i czystość to najważniejsze wyznaczniki w pracy lekarza.

Choć przez długi czas byłem przyzwyczajony do standardowego fartucha, to teraz nie wyobrażam sobie w nim pracować. Wygodna bluza i spodnie, choć mogą sprawiać wrażenie odzienia sportowego, to są nie tylko wygodnym, ale również klasycznym zestawem, w którym prezentuję się nienagannie.

Bluza z krótkim rękawem i dwoma kieszeniami nie krępuje moich ruchów. Jako fizjoterapeuta mogę wykonywać w pełni profesjonalne zabiegi, a dla moich pacjentów jest to bardzo ważne.

To właśnie rozmowy z czynnym personelem służby zdrowia wspomogły markę Medka w zrozumieniu potrzeb tej specyficznej grupy zatrudnionych osób. Bo o ile w standardowej pracy uniform nie musi być ani wyjątkowo wygodny, ani też specjalnie schludny, tak w tym przypadku, każdy z tych aspektów uchodzi za kluczowy. Czy naprawdę możliwe jest połączenie wszystkich tych cech, pod szyldem jednej kolekcji odzieży medycznej? Okazuje się, że tak, a Marika Bury-Kubacka, założycielka marki Medka pracuje nad tym od 2019 roku:

W naszych kolekcjach stawiamy na stworzenie rozwiązania idealnego. Choć brzmi to może nieco banalnie i niezbyt oryginalnie, to naszą wizytówką jest coraz szersze grono zadowolonych lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników ochrony zdrowia. Co wyróżnia i cechuje nasze bluzy oraz wyjątkowo wygodne spodnie?

To przede wszystkim wyrafinowane wzornictwo i minimalistyczny oraz wygodny krój. Zastosowany materiał do produkcji naszej odzieży medycznej charakteryzuje niezwykła miękkość i przewiewność oraz rozciągliwość w kilku kierunkach. To ważne z punktu widzenia tych osób, które na co dzień wykonują sporo ruchów rękami. W naszych bluzach naprawdę inaczej, łatwiej wykonuje się czynności. Pełen komfort zapewnia także określona liczba kieszeni, do której można schować przedmioty niezbędne podczas każdorazowej czynności.

Wygoda jest dla nas na tyle ważna, że można nazwać ją priorytetową, ale jednocześnie nie zapominamy przy tym również o świetnym, taliowanym kroju, który spodoba się i kobietom i mężczyznom. Przecież wszyscy nawet w codziennym ubraniu do pracy chcemy wyglądać dobrze. – zapewnia założycielka marki Medka.

Marika Bury-Kubacka, założycielka marki przez ponad sześć lat pracowała jako dentysta w renomowanych klinikach dentystycznych. Ukończyła również Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, który uznawany jest za jedną z najlepszych publicznych szkół medycznych w Polsce. Jej rodzina ma głęboko zakorzenioną historię w branży tekstylnej, a sama Marika koncentruje się na prowadzeniu procesu projektowania i wzornictwa dla Medki.

Minimalistyczne bluzy i spodnie – nowoczesna odzież medyczna, która Ci się spodoba!

Choć o samej kolekcji powiedzieliśmy już dość sporo to warto jednak nieco podsumować główne kategorie produktów tej marki.

Medka to przede wszystkim wspomniane już bluzy z dwoma lub więcej kieszeniami, usytuowane na wysokości bioder. Ubrania o wyraźnie wyrafinowanym wzornictwie, minimalistyczne i o wygodnym kroju wciąga się przez głowę. To jeden z najlepszych rozwiązań w uniformach medycznych. Spodnie mogą mieć krój fit lub typowy jogger przez co każdy znajdzie model idealny dla siebie. W całej kolekcji dostępnych jest także kilka wariantów kolorystycznych, w tym klasyczna szarość, która dopasuje się do każdego charakteru pracy.

Skład materiału dla produktów to w większości:

60%- 70% poliester, 25%-35% wiskoza, 2%-5% elastan.

Dla kogo będą przeznaczone ubrania Medki?

To przede wszystkim kolekcja odzieży medycznej dla tych osób, które w codziennej pracy chcą się czuć dobrze. Odzież medyczna jest nie tylko ładnie skrojona, ale także wygodna i posiada wiele praktycznych rozwiązań (podwójne kieszenie). Jeśli zatem szukasz ciekawej alternatywy dla starego fartucha, to z pewnością znajdziesz swojego nowego faworyta na: https://medka.eu/pl


Materiał partnera zewnętrznego