Olej do brody i inne sposoby dbania o męski zarost

0
705
olej do brody
Zarost i skóra twarzy muszą być odpowiednio nawilżone. W tym celu stosuje się olej do brody | fot.: stock.adobe.com

Zarost dodaje męskiej twarzy męskości i powagi. Dzięki niemu mężczyzna od razu staje się przystojniejszy. Jednak aby tak było, to zarost musi być zadbany. Jednym ze sposobów na dobrze wyglądający zarost jest olej do brody. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Jak więc dbać o brodę? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Szczotkowanie brody

Jeśli chcemy mieć długą brodę, to musimy ją szczotkować. Nie chodzi jednak o szczotkowanie szczotką lub grzebieniem w celu jej ułożenia. Kluczem do pięknego zarostu jest szczotkowanie kartaczem. Dzięki temu pozbędziemy się łuszczącego się naskórka. Dzięki kartaczowi zminimalizujemy także produkcję sebum, dzięki czemu broda będzie połyskiwać w sposób naturalny. Szczotkowanie kartaczem sprawi także, że będzie się lepiej układała oraz poprawi ukrwienie skóry, co pobudzi jej wzrost.

Olej do brody

Zarost i skóra twarzy muszą być odpowiednio nawilżone. W tym celu stosuje się olej do brody. Dzięki niemu nasza broda i skóra pod nią nie będą zbyt suche. Oleje pomagają także „zamknąć” włos brody, dzięki czemu nie przesiąka ona zapachami z otoczenia np. papierosami. Zarost staje się także bardziej miękki i miły w dotyku.

Balsam do brody

Balsam do brody jest nieoceniony w okiełznaniu odstających włosków. Idealnie sprawdza się on do układania brody. Warto mieć go zawsze przy sobie, ponieważ pomoże szybko przywrócić nam brodę do stanu pożądanego. Balsam do brody także ją nawilża. Jednak nie jest w stanie tego zrobić tak dobrze, jak olej do brody. Najbardziej rekomendowane balsamy do brody są produkowane na bazie masła shea oraz wosku pszczelego.

Wosk do brody i wosk do wąsów

Wosk do brody oraz wosk do wąsów służą do układania naszego zarostu tak, jak nam się podoba. Nie powinny jednak sięgać po nie osoby, które dopiero zaczynają układać swój zarost, ponieważ chwyta on zarost dużo mocniej niż balsam. Na początku warto więc pozostać przy balsamie, a gdy będziemy sobie z nim świetnie radzić, to sięgnijmy po wosk. Warto wtedy spróbować połączyć go z suszarką do włosów – efekt może być piorunujący.

Szampon do brody

Wiele osób myśli, że brodę może myć zwyczajnym szamponem do włosów. Jest to wielki błąd, przez który nasza broda może stracić sporo włosów. Należy wybierać specjalny szampon do brody z naturalnym składem i bez SLS-ów. Dzięki użyciu szamponu broda będzie oczyszczona i gotowa na pozostałe kroki pielęgnacji.

Odżywki do brody

Po umyciu brody szamponem warto nałożyć na nią odżywkę. Nie jest to oczywiście konieczny krok i spokojnie można go pominąć. Jednak dzięki odpowiednio dobranej odżywce nasza broda będzie wzmocniona, nawilżona i naturalnie lśniąca. Będzie nam się ją także dużo lepiej układało.

Dieta

Pielęgnowanie brody może znacznie poprawić jej stan. Efekt będzie jednak jeszcze lepszy, jeśli będziemy odpowiednio się odżywiać. Nasz jadłospis powinien być bogaty w białka, które stymulują porost włosów. Powinniśmy więc spożywać nabiał, rośliny strączkowe, ryby oraz chude mięso.

NDR