Osocze bogatopłytkowe – jak często i ile zabiegów?

0
6867
Zabieg osoczem bogatopłytkowym
Po wstrzyknięciu osocza bogatopłytkowego można zauważyć, że skóra jest bardziej napięta i elastyczna, a jej koloryt został wyrównany | fot.: pixabay

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego, zwany także wampirzym liftingiem, zyskuje na popularności, bo sprawia, że skóra wygląda na młodszą, a dodatkowo jego wykonanie nie niesie za sobą żadnego ryzyka. W związku z tym coraz więcej osób się na niego decyduje i szuka informacji na jego temat. Jak przebiega zabieg i jakich rezultatów można się po nim spodziewać? Jak często należy go powtarzać, aby utrzymać skórę w dobrej kondycji? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, przeczytaj ten artykuł.

Osocze bogatopłytkowe – jak wygląda zabieg?

Na początku warto pokrótce opowiedzieć, czym jest osocze bogatopłytkowe i jak wygląda zabieg z jego użyciem. Osocze to nic innego jak preparat krwiopochodny pobrany od pacjenta, zawierający zwiększoną ilość płytek krwi. Znajdują się w nim czynniki wzrostu, które przyspieszają wszelkie procesy regeneracyjne zachodzące w ciele człowieka. Osocze bogatopłytkowe jest od lat używane w stomatologii, chirurgii rekonstrukcyjnej i ortopedii, a ostatnio zyskało sporą popularność w kosmetologii. Stało się tak dlatego, że jego wykorzystanie stanowi dobrą alternatywę dla botoksu, a efekty jego użycia są bardziej naturalne. Dobrze przeprowadzony wampirzy lifting sprawia, że skóra wygląda na napiętą, zdrowszą i młodszą. Co istotne, nie trzeba się obawiać żadnych uciążliwych powikłań po zabiegu, bo materiał, który jest wykorzystywany do jego wykonania, pochodzi od pacjenta (brak ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych). Terapia z użyciem osocza bogatopłytkowego jest polecana osobom uczulonym na różnego rodzaju preparaty, a którym zależy na zdrowym wyglądzie skóry, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnych efektów.

 

zabiegi medycyny estetycznej doktor Szczyt
materiał partnera

Klinika medycyny estetycznej https://www.drszczyt.pl/

Wampirzy lifting rozpoczyna się od pobrania krwi z żyły pacjenta, od kilku do kilkudziesięciu mililitrów. Następnie przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia, a dokładniej wirówki, osocze zostaje oddzielone od erytrocytów i leukocytów. Ostatnim krokiem jest wstrzyknięcie uzyskanego preparatu w skórę przy wykorzystaniu techniki mezoterapii. Istotne jest to, że zabieg nie wymaga rekonwalescencji i niemal tuż po jego wykonaniu można wrócić do codziennych aktywności.

Skuteczność, czyli jak długo możesz cieszyć się zadowalającymi efektami?

Wiele osób, które dopiero po raz pierwszy wybierają się na zabieg, zastanawia się, co daje osocze bogatopłytkowe. Pacjenci chcą wiedzieć, jakich efektów mogą się spodziewać i ile się one utrzymują. Po wstrzyknięciu osocza bogatopłytkowego można zauważyć, że skóra jest bardziej napięta i elastyczna, a jej koloryt został wyrównany. Dodatkowo po zastosowaniu preparatu następuje przebudowa włókien kolagenowych i poprawia się ukrwienie skóry. Wpływa to dobrze na jej ogólną kondycję i wygląd. Wampirzy lifting ma działanie odmładzające, pozwala uporać się z drobnymi zmarszczkami, a ponadto wykorzystuje się go do przyspieszenia gojenia skóry, która może być podrażniona np. po innych zabiegach medycyny estetycznej. Wspomniane efekty terapii są widoczne już po pierwszej wizycie w klinice, jednak w pełni satysfakcjonujące rezultaty można zaobserwować po ok. 4 zabiegach. Jak długo działa osocze bogatopłytkowe? Specjaliści przyznają, że efekty utrzymują się na skórze przez kilkanaście miesięcy, a trwałość zabiegu jest pozytywnie oceniana przez pacjentów.

Co ile powtarzać wampirzy lifting?

Osocze bogatopłytkowe działa przez pewien czas, więc trzeba regularnie powtarzać terapię, aby zachować zdrowy wygląd skóry i skutecznie maskować pojawiające się zmarszczki. Dobrym zwyczajem jest umawianie się na wizytę co roku i wykonywanie serii zabiegów. Co do częstotliwości zabiegów najlepiej skonsultować to z osobą wykonującą wampirzy lifting, która ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie oraz potrafi nam doradzić w tym zakresie, biorąc pod uwagę kondycję i potrzeby naszej skóry


Materiał partnera zewnętrznego