Profesjonalne kremy do twarzy

0
1603
Profesjonalne kremy do twarzy
Profesjonalne kremy do twarzy to kosmetyki, to takie, które spełniają wymogi gabinetów kosmetycznych w stosunku do mocy działania i jakości składników aktywnych | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czym wyróżniają się profesjonalne linie kosmetyczne na tle zwykłych kremów drogeryjnych? Czy faktycznie warto zainwestować w ich zakup?

Czym są profesjonalne kremy do twarzy?

Profesjonalne kremy do twarzy to kosmetyki, to takie, które spełniają wymogi gabinetów kosmetycznych w stosunku do mocy działania i jakości składników aktywnych. Większość produktów dostępnych w drogeriach zawiera stosunkowo niskie stężenia poszczególnych składników. Tymczasem linie profesjonalne nie tylko mają badaniami potwierdzoną skuteczność, ale również zostały opracowane w taki sposób, aby poszczególne produkty z danej serii uzupełniały swoje działanie. W skład niemal każdej linii profesjonalnej wchodzą nie tylko kremy, ale również serum czy eliksir o skoncentrowanym działaniu.

Profesjonalne kosmetyki do twarzy i naturalna pielęgnacja

Kosmetyki profesjonalne mogą (a nawet powinny!) czerpać z natury. Ekologiczne linie specjalistyczne zawierają wyciągi i hydrolaty z ziół i roślin. Dodatkowo bazują na olejach nierafinowanych wysokiej jakości, które słyną z właściwości odżywczych. Uzupełnieniem składów naturalnych linii kosmetycznych są biodostępne (łatwo przyswajalne) kompleksy, charakterystyczne dla każdej marki, najczęściej również przez nią opatentowane. Warto pamiętać, że profesjonalne kosmetyki z zawartością naturalnych składników najczęściej są dokładnie przetestowane dermatologicznie, ale nie są testowane na zwierzętach. To, w dobie rosnącej świadomości ekologicznej, dla wielu osób ważny aspekt, z powodu którego poszukują alternatyw dla drogeryjnych produktów.

Jakie składniki zawierają kremy do twarzy o profesjonalnej jakości?

W zależności od rodzaju linii, która jest dostosowana indywidualnie do potrzeb konkretnego rodzaju cery, lista składników będzie się oczywiście różnić. W kremach profesjonalnych można z pewnością spodziewać się:

  • kwasu hialuronowego
  • olejów roślinnych wysokiej jakości – z awokado, buriti,
  • wyciągów z roślin – rokitnika, świetlika lekarskiego, shea, magnolii, aloesu, morskich alg, kiełków pszenicy, orzechów makadamia
  • kwasów – migdałowego, laktobionowego, glikolowego, jabłkowego, winowego
  • witamin o dobrej przyswajalności i utrwalonych przed utlenienianiem – d-panthenolu, witaminy E, witaminy C

Należy pamiętać, że profesjonalne linie kosmetyczne, szczególnie zawierające wysokie stężenie kwasów złuszczających, nie są odpowiednie dla każdego rodzaju cery i nie są polecane do stosowania w okresie ciąży i laktacji oraz innych przemian hormonalnych. Ich działanie odznacza się dużą skutecznością, ale przez to również znacznie większą intensywnością. Warto skonsultować potrzeby swojej cery z obsługą specjalistycznego sklepu przed zakupem. Kosmetyki zawierające najwyższej jakości składniki oraz profesjonalną obsługę można znaleźć w sklepie https://www.bandi.pl/.


Materiał partnera zewnętrznego