Podejrzewasz u siebie trądzik? Poznaj przyczyny oraz metody leczenia trądziku

0
1333
Kobieta przykładająca lupę do twarzy
Trądzik jest często spotykaną chorobą skóry. Ta dolegliwość dotyka osoby w różnym wieku bez względu na płeć | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

W klinice chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej Medicus Self we Wrocławiu znajdziesz szereg zabiegów pielęgnacyjnych, oczyszczających i odżywiających problematyczną skórę twarzy. Przy leczeniu trądziku doskonale sprawdzą się peelingi chemiczne oraz laseroterapia. Dyniowy peeling enzymatyczno- chemicznyto dobry sposób leczenia.

Trądzik jest często spotykaną chorobą skóry. Ta dolegliwość dotyka osoby w różnym wieku bez względu na płeć. W zależności od rodzaju trądziku dobiera się indywidualną metodę leczenia. Trądzik powstaje w wyniku nadaktywności gruczołów odpowiadających za produkcję łoju, co przyczynia się do namnażania bakterii na i pod powierzchnią skóry, przez co w efekcie powstają niechciane zmiany skórne.

Przyczyny trądziku

Ta przewlekła choroba skóry związana jest z nadprodukcją sebum, zatkanymi wyjściami mieszków włosowych, a co za tym idzie dużą ilością bakterii powodujących wypryski. Za taki stan rzeczy odpowiada wiele czynników. Wśród tych najważniejszych należy wymienić m.in.:

  • nieodpowiednią dietę,
  • zmiany hormonalne,
  • stres i zmęczenie,
  • niedopasowaną pielęgnację skóry,
  • zanieczyszczenie środowiska.

W związku z tym leczenie trądziku jest procesem długotrwałym, a na jego terapię często składa się wiele metod, które łączone, dają widoczne efekty.

Jak wyleczyć trądzik?

Lekarze dermatolodzy Medicus Self w oparciu o szczegółowy wywiad z Pacjentem oraz rozpoznanie rodzaju dolegliwości (typu trądziku), opracowują spersonalizowany plan leczenia. Dzięki indywidualnemu podejściu oraz terapii dopasowanej do potrzeb i możliwości skóry Pacjenta leczenie jest skuteczne, a jego pierwsze efekty widoczne w stosunkowo krótkim czasie. Metody leczenia trądziku stosowane w Medicus Self pozwalają zlikwidować wypryski, uregulować gospodarkę łojotokową organizmu, a także wygładzają lub zupełnie niwelują blizny powstałe w wyniku choroby skóry.

Metody walki z trądzikiem

Aby leczenie trądziku było skuteczne bardzo ważne jest wprowadzenie zmian żywieniowych w życiu Pacjenta. Żywność wysoko przetworzona oraz nabiał powinny zostać zredukowane. Następnie należy odpowiednio dobrać kosmetyki do oczyszczania i pielęgnacji skóry i zadbać o odpowiednią ilość snu oraz odpoczynku w ciągu dnia. Specjalista dermatolog w trakcie wizyty oceni rozległość zmian i dobierze leki oraz maści zewnętrzne, które złagodzą stan zapalny i wspomogą oczyszczanie cery.

Leczenie trądziku wrocław
Źródło: Klinika Medicus Self z Wrocławia

Jak wyleczyć trądzik? Specjalistyczne zabiegi w Medicus Self

W klinice chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej Medicus Self we Wrocławiu znajdziesz szereg zabiegów pielęgnacyjnych, oczyszczających i odżywiających problematyczną skórę twarzy. Przy leczeniu trądziku doskonale sprawdzą się peelingi chemiczne oraz laseroterapia. Dyniowy peeling enzymatyczno- chemiczny  to dobry sposób leczenia trądziku i zmina skórnych. Wyciąg z dyni reguluje wytwarzanie sebum zmniejszając jego ilość, a co za tym idzie łagodzi stany zapalne. Dodatkowo wykwalifikowani lekarze kliniki Medicus pomogą dopasować inne, skuteczne zabiegi, które złagodzą przebieg choroby i skrócą czas jej trwania.

Chcesz się dowiedzieć więcej o leczeniu trądziku? Wejdź na stronę MedicusSelf.pl lub odwiedź naszą klinikę zlokalizowaną pod adresem: pl. Strzelecki 24, 50-224 Wrocław. 

Źródło: Klinika Medicus Self z Wrocławia


Materiał partnera zewnętrznego