Przeszczep włosów – czy ten zabieg może zakończyć problemy osób zmagających się z wypadaniem włosów?

0
1323
kobieta z pięknymi długimi włosami
Wypadanie włosów to uciążliwa i wstydliwa dolegliwość, którą ciężko opanować za pomocą tradycyjnych sposobów. Dlatego przeszczep włosów jest obecnie najbardziej polecaną metodą walki z tym schorzeniem | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób boryka się z problemem wypadania włosów. Na tę przykrą dolegliwość skarżą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Przez to, spada ich poczucie wartości oraz pewność siebie. Takie osoby spotykają się z nieprzyjemnymi komentarzami na temat ich przypadłości, co w mig przekłada się na ich nastrój. Dodatkowo, problemy z wypadaniem włosów mogą wskazywać także na dodatkowe dolegliwości zdrowotne. Jakie są zatem przyczyny tego schorzenia i czy przeszczep włosów to procedura, która może zakończyć ten problem?

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów

Proces wypadania włosów jest naturalny, dopóki traci się ich niewiele, czyli maksymalnie 100 dziennie. Spośród najczęstszych powodów prowadzących do łysienia wyróżnić można:

  • złą dietę – niedobory białka mogą mieć znaczący wpływ na kondycję włosów. Znajduje się ono w mięsie, rybach i orzechach, wystarczy więc wprowadzić te produkty do swojego jadłospisu i czekać na poprawę.
  • choroby współistniejące – schorzenia takie jak grzybica, choroby autoimmunologiczne czy nawet anoreksja i bulimia mogą odbijać się na stanie skóry głowy. W takim wypadku, warto w pierwszej kolejności rozprawić się z chorobą, a fryzura z czasem wróci do normy.
  • zaburzenia hormonalne – wahania poziomu hormonów tarczycowych, hormonów płciowych i innych, niekorzystnie może wpływać na włosy. Wskazana jest konsultacja medyczna i ewentualne włączenie odpowiednich leków.
  • stres – organizm poddawany długotrwałemu stresowi często nie radzi sobie z nim, co może skutkować łysieniem, a także osłabieniem kondycji innych tkanek, takich jak paznokcie czy cera.

Jak można sobie radzić z problemem wypadania włosów?

Podstawowym zaleceniem dla osób zmagających się z łysieniem jest zmiana pielęgnacji, czyli szamponów, odżywek i innych specyfików mających kontakt ze skórą głowy. Zaleca się włączenie środków bazujących na naturalnych składnikach oraz posiadających atesty hipoalergiczne. Dodatkowym pomysłem może być konsultacja trychologiczna, na której lekarz zbada dokładnie skórę głowy i włosy oraz dobierze do pacjenta indywidualną kurację. Są to jednak metody, które nie gwarantują sukcesu i trwałych rezultatów. Kolejne rozwiązanie zyskuje w ostatnich latach na popularności i jest nim przeszczep włosów. Warto przyjrzeć się tej metodzie bliżej.

Przeszczep włosów – jak to wygląda?

Procedura przeszczepu włosów polega na pobraniu mieszków włosowych z danego obszaru i wszczepieniu ich w skórę głowy pozbawioną włosów. Jest to świetne rozwiązanie dla kogoś, kto cierpi na łysienie androgeniczne, plackowate, a także jest ofiarą poparzeń czy innych urazów. Jeżeli ktoś jest zainteresowany zabiegiem przeszczepu włosów, powinien zapoznać się z ofertą kliniki Elite. Na stronie https://artasclinic.com/ opisane są różne metody wykonania tej procedury, a także komentarze ekspertów oraz zalecenia pozabiegowe. Jest to doskonała baza wiedzy dla pacjentów rozważających to rozwiązanie, którzy pragną rozwiać swoje wszelkie wątpliwości na ten temat.

Wypadanie włosów to uciążliwa i wstydliwa dolegliwość, którą ciężko opanować za pomocą tradycyjnych sposobów. Dlatego przeszczep włosów jest obecnie najbardziej polecaną metodą walki z tym schorzeniem. Transplantacja gwarantuje trwałe efekty i stuprocentowe zadowolenie klientów.


Materiał partnera zewnętrznego