Wybielanie zębów – co warto wiedzieć?

0
1722
młoda kobieta z pięknym białym uśmiechem
Aby ponownie cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem, warto zdecydować się na wybielanie zębów | fot.: stock.adobe.com

Błyszczące i białe zęby to marzenie wielu z nas. Zadbane uzębienie wpływa nie tylko na naszą atrakcyjność, ale również pewność siebie. Niestety, spożywana w nadmiernej ilości kawa, soki czy nawet herbata bądź takie używki jak papierosy negatywnie wpływają zarówno na kolor, jak i ogólny stan naszych zębów, odpowiadając w dużej mierze za powstawanie nieestetycznych przebarwień widocznych na szkliwie. Aby ponownie cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem, warto zdecydować się na wybielanie zębów. Na rynku istnieje obecnie wiele metod polecanych w walce z przebarwieniami, którą z nich wybrać?

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Decydując się na wybielanie zębów pod okiem profesjonalisty, znaleźć dziś można mnóstwo ofert proponowanych przez gabinety stomatologiczne. Jeden z takich zabiegów polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu, który poddany specjalistycznemu działaniu światła rozjaśnia szkliwo. Wybielanie zębów lampą LED potrafi wybielić zęby nawet o kilka tonów w czasie jednej wizyty. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny, a dzięki zastosowaniu specjalnego żelu pozbawionego nadtlenku wodoru również nieinwazyjny dla szkliwa. Przeciwwskazaniem do skorzystania z takiej metody wybielania zębów może być ciąża, założone licówki, aparat ortodontyczny oraz nowotwór skóry.

Inną metodą stosowaną przez specjalistów jest metoda nakładkowa. Na pierwszej wizycie stomatolog wykonuje dokładny odcisk uzębienia, na którego podstawie wykonywana jest specjalna szyna. Następnie pacjent otrzymuje specjalny środek na bazie nadtlenku karbidu i wodoru, który nałożony na nakładkę nosi się przez kilka godzin dziennie, najlepiej przez noc. Należy pamiętać, że przez cały okres wybielania zębów pacjenta obowiązuje biała dieta pozbawiona takich produktów jak kawa czy ciemna herbata.

Profesjonalne wybielanie zębów w samodzielny sposób

Zainspirowane profesjonalnymi metodami wybielania zębów pod okiem specjalisty firmy zajmujące się produkcją produktów polecanych do domowego wybielania zębów opracowały pomysł zapewnienia swoim klientom specjalnego zestawu wybielającego w postaci lampy LED. Taki zestaw do wybielania zębów obejmuje żel zbliżony w składzie i działaniu do tego dostępnego w gabinecie, a także profilowaną nakładkę oraz dozownik światła LED w postaci lampy. Ciekawostką jest fakt, że taka lampa często jest zasilana przez kabel USB, dzięki czemu w łatwy sposób można podłączyć ją do telefonu komórkowego i wygodnie korzystać z niej w każdym miejscu.

Producenci tego typu rozwiązań reklamują je jako domowe zabiegi wybielające zapewniające identyczne efekty jak po wyjściu od stomatologa, zauważalne już po pierwszych zastosowaniach. Chętnych na takie domowe wybielanie zębów nie brakuje, ponieważ ta opcja jest o wiele korzystniejsza finansowo, dodatkowo wiele z takich zestawów wybielających polecanych jest przez znanych celebrytów za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Warto jednak pamiętać, że nie każde rozwiązanie dostępne w sieci jest opcją bezpieczną dla naszego zdrowia i kondycji naszych zębów. Pamiętajmy, że wskazany jest sceptycyzm dotyczący produktów gwarantujących spektakularne rozjaśnienie już po pierwszej sesji. Poszukajmy za to produktów delikatnych i działających stopniowo, jak na przykład Whitify. Jeśli bowiem planujemy rozjaśnienie zębów, oprócz skuteczności samego produktu ważne jest także działanie długofalowe.

Niezależnie na którą z tych metod się zdecydujemy, warto pamiętać o umiarze w ich stosowaniu oraz przestrzeganiu zaleceń stomatologów czy producentów zestawów do wybielania, ponieważ regularne naświetlanie płytki nazębnej może prowadzić do jej nadwrażliwości.


OLI