Rodzaje tuszów do rzęs

0
2702
Grube długie rzęsy
Dobry tusz do rzęs pogrubiający i wydłużający to strzał w dziesiątkę nie tylko na co dzień, lecz także na większe wyjścia czy przyjęcia | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Stoisz przed drogeryjną półką i nie możesz zdecydować, który tusz do rzęs będzie dla ciebie najlepszy? Obecnie na rynku jest bardzo dużo rodzajów maskar – różnią się one między sobą jakością, szczoteczką, efektem. Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze tuszu do rzęs i który z nich będzie odpowiadał twoim potrzebom.

Podział tuszów ze względu na efekt

Na pewno najbardziej interesuje cię to, jaki efekt da konkretny tusz. Dlatego pierwszym krokiem do wybrania tuszu jest określenie problemu, jaki mają twoje rzęsy, i jaki wygląd chcesz uzyskać. Klasyfikacja ze względu na przeznaczenie wydziela kilka rodzajów tuszów:

  • pogrubiający,
  • wydłużający,
  • podkręcający,
  • klasyczny, czyli podkreślający naturalny wygląd rzęs.

Bardzo wiele marek oferuje także tusze mieszane, które świetnie łączą kilka zadań. Dobry tusz do rzęs pogrubiający i wydłużający to strzał w dziesiątkę nie tylko na co dzień, lecz także na większe wyjścia czy przyjęcia.

Tusz do zadań specjalnych

Wyróżnić można także tusze stworzone do zadań specjalnych. Na pierwszy plan wysuwa się tusz wodoodporny – to kosmetyk, który może przydać ci się nie tylko na plaży. Tak naprawdę warto stosować go latem lub w deszczowe dni. Tusz wodoodporny nie rozmazuje się pod wpływem potu, gorąca czy wilgoci w powietrzu. Niestety trudniej go usunąć i zmyć niż taki zwykły.

W tej kategorii można znaleźć także tusz hipoalergiczny. Nie podrażnia, zawiera tylko delikatne składniki, które nie powodują swędzenia ani zaczerwienienia. Przyda się paniom, które noszą soczewki kontaktowe.

Zwróć uwagę na szczoteczkę

Najważniejszym elementem maskary wcale nie jest tusz, większe znaczenie ma tutaj szczoteczka. Od jej kształtu i rodzaju tak naprawdę zależy efekt. Wybierając tusz, warto zwrócić uwagę na to, że szczoteczka powinna być dopasowana do kształtu oka i długości rzęs. Dobry tusz do rzęs pogrubiający i wydłużający ma stożkowatą szczoteczkę, którą łatwiej zagęścić środkowe rzęsy. Jeśli zależy ci na wywinięciu, warto sięgnąć po wygiętą szczoteczkę.

Warto zwrócić uwagę także na materiał wykonania i rozkład igieł. Jeśli są szeroko rozstawione, problematyczne może być rozczesanie rzęs. Szczoteczka może być zrobiona z silikonu lub innego, twardszego tworzywa sztucznego. Dobierz ją do swoich upodobań – silikonowa szczoteczka jest bardziej elastyczna i lepiej dociera do króciutkich włosków w kącikach oczu.


Materiał partnera zewnętrznego