Skuteczne sposoby na niedoskonałości cery

0
1609
Zadbana kobieta z ładną cerą
Codzienna pielęgnacja skóry z niedoskonałościami powinna być wykonywana przeznaczonymi do tego celu kosmetykami oczyszczającymi, peelingującymi i nieobciążającymi dodatkowo cery | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Problemy skórne nie są domeną jedynie nastolatków, mogą one pojawić się w każdym wieku, jednak zawsze znajdzie się na nie sposób! Jak sobie z nimi radzić? Niedoskonałości cery – wypryski, przebarwienia i przesuszenia możemy niwelować dzięki odpowiedniej pielęgnacji, a w doraźnym ukryciu wyprysków i cieni pod oczami pomogą nam profesjonalne kosmetyki do makijażu, które dodatkowo zadbają o stan skóry.

Pomimo wykonywania podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych – mycia i oczyszczania oraz nawilżania skóry – na naszej twarzy, szyi i dekolcie mogą pojawiać się niedoskonałości. Powstawanie wyprysków, przebarwień, przesuszonych miejsc, zaskórników i innych problemów skórnych może być spowodowane wieloma czynnikami.

Na stan naszej skóry ogromny wpływ ma rodzaj diety, niezdrowy styl życia – używki, niedobory witamin, niedostateczna ilość snu, stres, a także zaburzenia hormonalne lub problemy w pracy narządów wewnętrznych. Rozregulowany organizm może reagować na złą kondycję łojotokiem lub silnym wysuszeniem cery, powstawaniem wyprysków i ogólnie złym samopoczuciem.

Makijaż pielęgnacyjny

Zanim jednak znajdziemy przyczynę złego stanu naszej skóry, z pewnością będziemy chcieć poprawić stan cery dzięki jej odpowiedniej pielęgnacji oczyszczającej i detoksykującej oraz doraźnie ukryć niedoskonałości pod codziennym makijażem. Warto wybrać do tego celu kosmetyki łączące makijaż z pielęgnacją, zapewniające skórze dostarczenie składników poprawiających jej stan wraz z efektem estetycznym, jaki uzyskamy, wykonując makijaż.

Tego rodzaju preparatem jest korektor rozświetlający Illuminating Concealer z linii kosmetyków do makijażu opracowanej przez Laboratorium Dr Irena Eris. Korektor dzięki zastosowaniu mikropigmentów odbijających światło pomaga w wykonaniu makijażu modelującego twarz, rozświetlając skórę. Illuminating Concealer zastosowany pod oczy niweluje występujące na skórze zasinienia, cienie i ślady zmęczenia, dodając spojrzeniu i całej twarzy zdrowego, naturalnego blasku. Korektor rozświetlający Dr Irena Eris zapewnia optyczne ukrycie drobnych zmarszczek. Dzięki specjalnie opracowanej, nawilżające formule korektor poza efektem wizualnym pielęgnuje skórę i pomaga utrzymać jej optymalny poziom nawilżenia.

Zanim jednak wykonamy makijaż, warto zadbać o odpowiednie oczyszczenie i pielęgnację cery. Codzienna pielęgnacja skóry z niedoskonałościami powinna być wykonywana przeznaczonymi do tego celu kosmetykami oczyszczającymi, peelingującymi i nieobciążającymi dodatkowo cery. Najczęściej występujące niedoskonałościami skóry to wypryski, zwane też pryszczami, a także zaskórniki, powstające w wyniku zapychania porów produkowanymi przez skórę łojem i sebum. Mając one na celu ochronę cery, jednak w wyniku zanieczyszczenia środowiska, złej diety oraz zaburzeń hormonalnych łojotok może narastać, a skóra ulegać przetłuszczeniu. Do codziennego oczyszczania skóry z niedoskonałościami warto wybrać delikatne kosmetyki przywracające naturalny odczyn pH, a także środki pomagające oczyścić pory, by przywrócić skórze odpowiedni poziom dotlenienia i nawilżenia, na przykład z serii Cleanology Dr Irena Eris. Seria Celanology powstała w celu zapewnienia skórze profesjonalnie opracowanej podstawowej pielęgnacji oczyszczającej i normalizującej. W skład serii Cleanology wchodzą żele do mycia twarzy, płyny micelarne i do demakijażu oraz toniki, zarówno do cery suchej, normalnej, jak i tłustej oraz mieszanej. Codzienne oczyszczanie i tonizowanie skóry pozwoli utrzymać odpowiedni poziom dotlenienia i nawilżenia, niezbędny dla dobrej kondycji i pięknego wyglądu cery.

Odpowiednio dobrane kosmetyki pielęgnacyjne oraz do makijażu zapewnią nam wsparcie w walce z niedoskonałościami cery, pomogą znormalizować rozregulowaną i podrażnioną skórę, by skutecznie zwalczyć niedoskonałości i zapobiegać ich powstawaniu.


Materiał partnera zewnętrznego