Rola serum w koreańskiej pielęgnacji twarzy

0
288
serum koreańskie
Najlepszą i najprostszą opcją zadbania o twarz zgodnie z zasadami koreańskiej pielęgnacji (ale też tak naprawdę każdej pielęgnacji) jest dobór właściwego serum | fot.: materiał partnera

Już dla coraz mniejszej liczby kobiet, pielęgnacja twarzy stanowi jakąś tajemnicę. Czasy, kiedy to dbanie o cerę kończyło się na nałożeniu pierwszego lepszego kremu, minęły bezpowrotnie. W zależności od potrzeb danej cery, każda pielęgnacja może przebiegać odrobinę inaczej, ale kluczem jest tutaj dobór odpowiednich składników oraz oczywiście systematyczność.

Z pewnością pielęgnacją, na którą zwróciło uwagę wiele kobiet jest ta koreańska. Nie od dzisiaj wiadomo, że Azjatki wyglądają młodo, a ich cera jest gładka, nawilżona, jednolita i bez przebarwień. Dlatego też w tym miejscu, chcielibyśmy przyjrzeć się nieco bliżej, jak ona się rzeczywiście przedstawia i czym charakteryzują się koreańskie kosmetyki.

Koreańska pielęgnacja twarzy

Co ciekawe, koreańska pielęgnacja twarzy składa się aż z 10 etapów. Dla osób nie przykładających wagi do tego typu rytuałów, może wydawać się to bardzo dużo, ale stan cer Azjatek pokazuje, że naprawdę warto. Dodatkowo należy w tym miejscu podkreślić, że nie jest to wcale tak czasochłonne, jakby się to niejednokrotnie mogło wydawać na pierwszy rzut oka.

Serum do twarzy Iren Skin - 4 Seasons Beauty
Serum do twarzy Iren Skin – 4 Seasons Beauty | fot.: materiał partnera

Wśród głównych etapów wyróżnić tutaj możemy, oczywiście dokładne oczyszczanie, nałożenie toniku, esencji, odpowiedniego kremu, dodatkowego kremu z filtrem przeciwsłonecznym oraz  postawienie na serum nawilżające. Już po kilku dniach takiej dbałości, cera powinna wyglądać na bardziej wypoczętą, rozjaśnioną oraz młodszą.

Kosmetyki do twarzy

Bardzo długo myślano, że za młodszy wygląd naszej twarzy odpowiadają w głównej mierze kremy. Wiele osób, idąc tym tokiem myślenia, inwestowało w ich najdroższe rodzaje, nawet nie sprawdzając ich składu. Jak się można domyślić, efekt był marny, jeżeli w ogóle on się pojawiał, a nieczęsto nasze portfele na tym cierpiały.

Serum do twarzy Iren Skin - 4 Seasons Beauty
Serum do twarzy Iren Skin – 4 Seasons Beauty | fot.: materiał partnera

Jak już wyżej zostało wspomniane, kluczem do sukcesu jest systematyczność oraz dobór odpowiednich składników. Trudno jednoznacznie stwierdzić, który z czynników będzie tutaj ważniejszy, ale skupiając się na tym drugim, warto tutaj podkreślić, że dopiero odpowiednie składniki, w odpowiednich stężeniach oraz w dobrym połączeniu, będą w stanie zdziałać cuda. Co  zatem należy rozumieć przez odpowiednie składniki?

Wbrew temu, że coraz mniej kobiet wierzy w zapewnienia producentów i idące za tym reklamy, jakoby po użyciu danego produktu, skóra miała stać się młodsza o 20 lat, naprawdę istnieją substancje, które wnikając w głąb skóry, są w stanie spowolnić procesy starzenia oraz zapewnić skórze młodszy wygląd. Mowa tutaj chociażby o witaminie C, retinolu, niacynamidzie, peptydach oraz różnego rodzaju kwasach. Są to tak zwane składniki aktywne, które nie tylko dają ładny efekt wizualny, ale przede wszystkim bezpośrednio działają na naszą skórę.

Serum Iren Skin - 4 Seasons Beauty
Serum Iren Skin – 4 Seasons Beauty | fot.: materiał partnera

Gdzie znajdziemy kluczowe składniki pielegnacyjne, czyli sera

Najlepszą i najprostszą opcją zadbania o twarz zgodnie z zasadami koreańskiej pielęgnacji (ale też tak naprawdę każdej pielęgnacji) jest dobór właściwego serum. Oprócz tego nawilżającego, warto tutaj postawić na serum rozświetlające, posiadające w swoim składzie stabilną formę witaminy C, serum liftungujące (np. serum z retinolem, innymi słowy pochodną witaminy A) oraz serum przeciwzmarszczkowe, ale tutaj doskonale sprawdzi się, wspomniane już wyżej serum nawilżające, gdyż należy pamiętać, że podstawową ochroną przeciwzmarszczkową, oprócz oczywiście wysokiej ochrony przeciwsłonecznej, jest oczywiście odpowiednie oraz regularne nawilżenie naszej skóry.

Serum Iren Skin - 4 Seasons Beauty
Serum Iren Skin – 4 Seasons Beauty | fot.: materiał partnera

W porównaniu do kremu, serum zawiera wyższe stężenie składników, przez co działa szybciej i jest po prostu skuteczniejsze. W zależności od tego czy jest ono w formie wodnistej czy też olejowej, aplikuje się je inaczej – wodniste przykrywamy kremem, a olejowe może służyć jako krem, samo w sobie. Koreańskie serum do twarzy to idealny produkt do cedziennej pielęgnacji i uzupełnienie rytuału pielęgnacyjnego

Niejednokrotnie może dziwić fakt, że mała buteleczka serum kosztuje tak dużo, ale jeżeli weźmie się pod uwagę skoncentrowane działanie, wydajność oraz jakość składników aktywnych, to trudno ażeby było inaczej. Serum to kosmetyk o silnie skoncentrowanej zawartości składników aktywnych – znacznie efektywniejszy niż klasyczny krem. Właśnie dlatego warto włączyć je do codziennej rutyny zwłaszcza, gdy nasza skóra ma szczególne wymagania, a my same chcemy wzbogacić pielęgnację o skoncentrowane składniki odżywcze.

OLI