Sauna beczka – dlaczego warto zdecydować się na zakup?

0
656
sauna beczka
W saunach beczkach można dużo szybciej uzyskać pożądaną temperaturę, a co za tym idzie, niemalże natychmiast po uruchomieniu korzystać z jej prozdrowotnych właściwości | fot.: materiał partnera

Regularne saunowanie odpręża ciało, pomaga się zrelaksować, a także wpływa prozdrowotnie na organizm. Do niedawna z sauny można było korzystać wyłącznie w renomowanych hotelach oraz ośrodkach SPA. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na postawienie prywatnej sauny w ogrodzie. Co można powiedzieć o tej konstrukcji? Dlaczego jeszcze warto się na nią zdecydować? Zachęcamy do przeczytania artykułu.

Sauny beczki – co warto wiedzieć?

W ofercie wielu sklepów pojawiły się niedawno sauny w kilku popularnych kształtach, np. sauny beczki czy domki. Sporo osób decyduje się na zakup gotowej konstrukcji typu beczka, gdyż jest to często rozwiązanie dużo ekonomiczniejsze. Zajmują one przede wszystkim nieco mniej miejsca w ogrodzie, dlatego świetnie będą prezentować się w przestrzeni, obsadzonej, np. rabatami. Sauny beczki generują zwykle niższe straty grzewcze, mają również lepszą cyrkulację powietrza. Ponadto, należy podkreślić, że czas ich nagrzewania jest krótszy niż w przypadku równie popularnych saun fińskich. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na konstrukcji kompaktowej do użytku prywatnego.

W saunach beczkach można dużo szybciej uzyskać pożądaną temperaturę, a co za tym idzie, niemalże natychmiast po uruchomieniu korzystać z jej prozdrowotnych właściwości. Konstrukcję tę najczęściej ogrzewa się przy wykorzystaniu pieca, który zasilany jest wysokojakościowym drewnem. Może być on ładowany od wewnątrz lub też od zewnątrz.

Sauny beczkowe są naprawdę wytrzymałe. Do ich produkcji używa się zwykle odpowiednio wysuszonej termo deski, która odporna jest na działanie czynników zewnętrznych, np. intensywnego słońca, deszczu, mrozu.

Zalety korzystania z sauny ogrodowej

Systematyczne korzystanie z sauny ogrodowej pozwala na:

  • odprężenie i regenerację – pod wpływem wysokiej temperatury mięśnie się rozluźniają, zapewniając ciału pełen relaks. Saunowanie sprawdza się zwłaszcza po długim i intensywnym treningu,
  • usuwanie toksyn – dzięki korzystaniu z sauny można pozbyć się wielu toksyn, które są wydalane z organizmu wraz z potem,
  • oczyszczanie skóry – znacząco poprawia się jej koloryt, ponadto, para otwiera pory, co pozwala usunąć bakterie oraz martwe komórki naskórka,
  • spalanie kalorii – wysoka temperatura sprawia, że ciało zaczyna się pocić. Organizm podwyższa wtedy nieco tętno, co przyczynia się do utraty kalorii i tym samym zbędnych kilogramów.


Gdzie kupić profesjonalną saunę beczkę?

Każdy, kto uwielbia saunować, a także dysponuje własnym ogrodem bądź też tarasem, może zdecydować się na zakup własnej sauny beczki. Korzystając z oferty producenta saun ogrodowych Koba-Sauna, można nabyć designerskie i nowoczesne konstrukcje wykonane z wysokojakościowych materiałów w kilku kolorach, dzięki temu z łatwością można dopasować ją do aranżacji swojego ogrodu.

Korzystanie z sauny ma wiele prozdrowotnych właściwości dla organizmu. Przede wszystkim niweluje stres, pozwala odprężyć ciało oraz przyczynia się do usuwania toksyn z organizmu. Obecnie nie trzeba zapisywać się na zabiegi SPA, by móc regularnie saunować. Dysponując własnym, przydomowym ogrodem, można kupić prywatną saunę beczkę. Warto zdecydować się jednak na zakupy w sprawdzonym sklepie. Szczególnie polecana i bogata jest oferta producenta saun ogrodowych Koba-Sauna.

Materiał partnera