Sklep internetowy z kosmetykami – od czego zacząć?

0
419
Sklep internetowy z kosmetykami - od czego zacząć?
W większości sklepów wielobranżowych konsumenci mogą dzisiaj kupić kosmetyki producentów z całego świata. Są to zarówno polskie wyroby, jak i towary znanych zachodnich marek | fot.: materiał partnera

Kosmetyki tworzą grupę towarów, które zawsze znajdą nabywcę i to w każdej grupie wiekowej. Sprzedaż takich preparatów to dobry pomysł na biznes, jednak startujący na rynku sklep musi jakoś wyróżnić się pośród większych drogerii i supermarketów. Jak przebić konkurencję? O czym pomyśleć zanim wystartujemy ze swoim kosmetycznym biznesem?

Jakie kosmetyki sprzedawać w nowym sklepie?

W większości sklepów wielobranżowych konsumenci mogą dzisiaj kupić kosmetyki producentów z całego świata. Są to zarówno polskie wyroby, jak i towary znanych zachodnich marek. Warto wiedzieć jednak, że prawdziwi giganci na rynku kosmetycznym bardzo często rozdzielają swoją produkcję i innej jakości kosmetyki kierują na rynek polski, a innej na rynek zachodni, gdzie klient jest zdecydowanie bardziej wymagający. Możemy napotkać zatem dwa identycznie prezentujące się żele pod prysznic, ale jeden z nich będzie gęstszy, bardziej kremowy, intensywniej pachnący i pozostawi skórę nie tylko czystą, ale też nawilżoną, natomiast drugi będzie bardzo przeciętny, niczym nie wyróżniający się na sklepowej półce. Jak łatwo się domyślić, pierwszy z nich to oryginalny produkt przeznaczony na rynek niemiecki czy włoski, a drugi to typowy produkt przeznaczony na sprzedaż w Polsce. Jeśli nowo otwarty sklep zaoferowałby oryginalne towary konsumentom przyzwyczajonym do gorszej jakości, z pewnością zdobyłby stałych i zadowolonych klientów. Zanim więc rozpoczniemy sprzedaż, sprawdźmy, która hurtownia kosmetyków zaoferuje nam autentyczny, sprowadzany zza granicy produkt.

Zachodnie kosmetyki pozwolą przebić konkurencję

Jak zostało wspomniane, mały sklep z kosmetykami z reguły musi rywalizować o klienta z dużymi marketami i drogeriami, w których konsument – po pierwsze – kupi wszystko, czego potrzebuje w jednym miejscu, a po drugie – kupi kosmetyki wraz z produktami spożywczymi podczas codziennych zakupów. Jak więc zachęcić przechodniów do odłożenia chęci sięgnięcia po szampon czy płyn do kąpieli na później? Jak przyciągnąć ich uwagę? Oferta bazująca na zachodnich kosmetykach może okazać się dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli konsumenci w danym regionie mieli już do czynienia z zachodnią chemią lub po prostu znudzili się/są niezadowoleni z kosmetyków standardowo dostępnych na półkach. Wyróżnienie się na tle konkurencji polega w tym przypadku na zaoferowaniu klientom czegoś niemal egzotycznego, trudno dostępnego. Jeśli towar ma przy tym świetną jakość, piękny zapach czy efektowne opakowanie, istnieje spora szansa, że konsument nie będzie chciał z niego zrezygnować. Jakie są więc zachodnie kosmetyki?

Zalety zachodnich kosmetyków
Największą pułapką czyhającą na początkującego przedsiębiorcę, który chce zająć się sprzedażą kosmetyków z Zachodu, jest ryzyko otrzymania nieoryginalnego produktu | fot.: materiał partnera

Zalety zachodnich kosmetyków

Zachodnie kosmetyki wyróżnia przede wszystkim fenomenalny stosunek ceny do jakości. Takie wyroby mają nowoczesne, wyspecjalizowane formuły, bazujące na naturalnych składnikach w wysokim stężeniu. W efekcie, zachodni producenci mogą zaoferować nam kosmetyki:

  • wydajne, 
  • skuteczne,
  • ekonomiczne,
  • ekologiczne, naturalne, wegańskie,
  • łączące różne funkcje, na przykład oczyszczanie i nawilżanie, nawilżanie i odżywanie, nawilżanie i regenerację,
  • pięknie, intensywnie i długotrwale pachnące,
  • zapakowanie z efektowne pojemniki z recyklingu lub nadające się do recyklingu. 

Można więc śmiało powiedzieć, że kosmetyki zachodnich marek, pomimo przystępnej ceny, spełniają kryteria produktów wręcz idealnych. 

Na co uważać, zakładając sklep z kosmetykami zachodnimi?

Największą pułapką czyhającą na początkującego przedsiębiorcę, który chce zająć się sprzedażą kosmetyków z Zachodu, jest ryzyko otrzymania nieoryginalnego produktu. Z tego względu kontrahentem sklepu powinien być sprawdzony i godny zaufania dostawca, który sprowadza do kraju tylko oryginalne kosmetyki. Warto pomyśleć również o tym, aby dostawy zlecić firmie, która nie tylko przywozi, ale też magazynuje w kraju sprowadzone towary. Pozwala to bowiem znacząco skrócić czas transportu i uniknąć efektu pustych półek w sklepie. Taką hurtownią jest na przykład dystrybutor Europe Distribution Group, który na swojej stronie internetowej oferuje wyłącznie te kosmetyki, które posiada aktualnie na stanie.

Materiał partnera