Szczoteczka soniczna – kompendium wiedzy

0
1316
kobieta myjąca przed lustrem
Szczoteczka soniczna sprawdzi się u wszystkich tych, którzy chcą jak najskuteczniej dbać o higienę jamy ustnej | fot.: materiał partnera

Troska o higienę jamy ustnej powinna być jednym z nadrzędnych, codziennych obowiązków. Manualne, zwykłe szczoteczki są nam znane od dzieciństwa i to one stanowią przykład najpowszechniejszego narzędzia, które pomaga w zachowaniu zdrowych i białych zębów. Najnowsze szczoteczki są jednak o wiele bardziej czułe i zaawansowane od ich tradycyjnych odpowiedników. Jeśli należysz do osób, które chcą jak najdłużej cieszyć się pięknym uśmiechem – powinieneś sprawdzić, czy soniczna szczoteczka nie będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

1. Szczoteczka soniczna – dlaczego jest lepsza od zwykłej szczoteczki?
2. Szczoteczka soniczna – jak działa?
3. Szczoteczka soniczna – dla kogo?
4. Na co zwrócić uwagę wybierając szczoteczkę soniczną do zębów?

5. Szczoteczka soniczna – inwestycja w zdrowie i piękny uśmiech

Szczoteczka soniczna – dlaczego jest lepsza od zwykłej szczoteczki?

Szczoteczki soniczne są efektem najnowszych zdobyczy techniki. Pozwalają o wiele efektywniej i skuteczniej dbać o higienę jamy ustnej, są też łatwiejsze w użyciu i nie wymagają wykonywania dodatkowych ruchów dłoni. To z kolei prosta ścieżka do wyeliminowania niewłaściwego sposobu mycia zębów. 

Kształt główki takiej szczoteczki sonicznej przypomina tradycyjną, manualną szczoteczkę. Najnowocześniejsze modele są w stanie wykonać nawet około sześćdziesiąt tysięcy ruchów w ciągu minuty.

Taka wysoka częstotliwość drgań, szerokie możliwości zakresu ruchu włosia oraz regulacja nacisku na dziąsła to zaledwie ułamek zalet, które wyróżniają taką soniczną szczoteczkę od zwykłej, manualnej. Dzięki temu, że szczoteczki soniczne działają z dużą prędkością – w jamie ustnej w wyniku mieszania śliny oraz pasty powstają swojego rodzaju mikrobąbelki, które dostają się także w przestrzenie międzyzębowe, a także nad linią dziąseł. To pomaga w skuteczniejszym szczotkowaniu i dotarciu również do trudnodostępnych miejsc.

Atutem szczoteczek sonicznych jest także to, że usuwają około dziesięć razy więcej płytki bakteryjnej w porównaniu do tradycyjnych, manualnych szczoteczek. Większość modeli ma wbudowane kilka programów czyszczenia, co pozwala indywidualnie dobrać dedykowany program do swoich potrzeb: https://www.neonet.pl/szczoteczki-elektryczne-i-irygatory/szczoteczki-soniczne.html.


Szczoteczka soniczna – jak działa?

Technologia stosowana w szczoteczkach sonicznych zyskuje coraz większe grono zwolenników. Wykonuje ruchy pulsacyjno-wymiatające co powoduje, że skutecznie pozbywa się zabrudzeń nie przyczyniając się do uszkodzenia szkliwa zębów. Dzięki temu, że te szczoteczki produkują fale dźwiękowe – następuje proces pobudzenia pracy ślinianek. Powstałe dzięki temu bąbelki zwiększają skuteczność usuwania bakterii i tych miejsc, do których nie mogłaby dotrzeć tradycyjna szczoteczka.


Szczoteczka soniczna – dla kogo?

Szczoteczka soniczna sprawdzi się u wszystkich tych, którzy chcą jak najskuteczniej dbać o higienę jamy ustnej. Mogą ją stosować nie tylko dorośli, ale i dzieci – już od szóstego roku życia. Z powodzeniem mogą korzystać z niej także te osoby, które na co dzień borykają się z problemem nadwrażliwości dziąseł czy zębów. W przeciwieństwie do szczoteczek elektrycznych, nie powodują tak intensywnego ścierania ochronnych substancji.

Są również w pełni bezpieczne u tych osób, które na co dzień noszą implanty, aparaty ortodontyczne oraz protezy.


Na co zwrócić uwagę wybierając szczoteczkę soniczną do zębów?

Punktem wyjściowym przy poszukiwaniach szczoteczki powinno być udzielenie sobie odpowiedzi na pytanie, jakich funkcji faktycznie potrzebujesz i jakie są Twoje realne oczekiwania. Zasada jest tu prosta – im droższy model, tym więcej funkcjonalności oferuje. Niekoniecznie musisz potrzebować wszystkich z nich. Najczęściej spotykane udogodnienia, które oferują soniczne modele to:

– czujnik siły nacisku – to akurat przykład potrzebnej i praktycznej funkcji. Pomaga ona bowiem w zachowaniu najwyższej dbałości o zęby oraz eliminuje ryzyko podrażnień. Uaktywnia się wtedy, gdy w trakcie użytkowania przyłożysz końcówkę zbyt intensywnie.

– zróżnicowane programy czyszczenia również okażą się pomocne – te najpopularniejsze są dedykowane dla osób posiadających wrażliwe zęby, możesz także liczyć na program masujący lub nastawiony stricte na wybielanie,

– czasomierz – to także przydatna funkcja, która pomaga utrzymać odpowiednio długi czas szczotkowania zębów,

– duży wybór końcówek – ma to dwojakie korzyści. Po pierwsze – użytkownicy mogą dobrać odpowiednią główkę do swoich potrzeb i indywidualnych oczekiwań. To jednak nie koniec zalet – dzięki możliwości zdejmowania końcówek ze szczoteczki mogą korzystać domownicy podczas codziennej higieny.

Szczoteczka soniczna – inwestycja w zdrowie i piękny uśmiech

Podsumowując – szczoteczka soniczna to doskonały wybór dla tych osób, które chcą jak najlepiej zadbać o higienę jamy ustnej. To pierwszy krok do pięknego i zdrowego uśmiechu, a także ograniczenie ryzyka powstania próchnicy czy uszkodzenia szkliwa. Producenci oferują wiele różnorodnych modeli o różnych funkcjach i parametrach co powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie bez względu na to, jakim budżetem dysponuje.

Materiał partnera