Zdrowe odchudzanie z cateringiem dietetycznym

0
867
zdrowe odchudzanie z cateringiem dietetycznym
Catering dietetyczny Warszawa od Heroes Diet to dieta pudełkowa | fot.: materiał partnera

Poszukiwanie najlepszej dla siebie diety to skomplikowany proces, zwłaszcza wtedy, gdy stawiamy przed sobą określone cele. Wychowani na kulturze fit, nawet wówczas, gdy ją negujemy, jesteśmy w stanie wymienić podstawowe zasady zdrowego odżywiania. Rozumiemy, że warzywa są zdrowsze od mięsa a owoce powinniśmy jeść codziennie. Najczęściej jednak nasza wiedza o odżywianiu, nawet bez przymiotnika zdrowym, kończy się na podstawowych czy wręcz banalnych opiniach. Jak sobie więc radzić wtedy, gdy naprawdę stawiamy sobie cele żywieniowe związane z urodą, masą czy bezpośrednio ze zdrowiem.

Jak wytypować najlepszą dietę?

Dbałość o harmonijne funkcjonowanie naszego organizmu oparte na zbilansowanym odżywianiu wymaga wiedzy, cierpliwości i systematyczności. Jedną z najczęściej przytaczanych przez osoby pragnące zmienić przyzwyczajenia żywieniowe przeszkód jest konieczność zaangażowania ogromu energii najpierw w rozpoznanie tematu diet, wyboru właściwej, a potem w realizacji. Staranne zakupy produktów z listą zakupową, ważenie posiłków, gotowanie, liczenie kalorii a do tego próby z aktywnością fizyczną sprawiają, że poddajemy się zanim zaczęliśmy przygodę z dietą. Dodatkowo przerażają nas produkty, których do tej pory było w naszej diecie niewiele, pieczony łosoś, brokuły, awokado, orzechy brazylijskie, pesto pietruszkowe, smoothie to nazwy dobrze nam znane, a jednak obce.

Jak przejść na zbilansowane odżywianie, czyli catering dietetyczny

Catering dietetyczny Warszawa od Heroes Diet to dieta pudełkowa. Oznacza ona pełny zestaw codziennych posiłków dostarczonych do domu. Przy minimalnym zaangażowaniu klienta, który musi tylko wprowadzić do systemu swoje cele, otrzymuje on zbilansowany zbiór smacznych i zdrowych dań na cały dzień lub tylko dla wybranych posiłków. Ale jak precyzyjnie ustalić cele, by obie strony rozumiały je tak samo?

Przede wszystkim Heroes Diet trzyma się jednej podstawowej zasady: stałej budowy każdego posiłku, który powinien składać się z:

  • węglowodanów 50%
  • białka 20%
  • tłuszczu 30%

Ten precyzyjny podział oznacza, że nasz organizm, bez względu na rodzaj diety czy ilość zaordynowanych kalorii, otrzyma zawsze takie same proporcje makroskładników, budujących nasz zbilansowany posiłek. Bez tej złotej zasady wpadlibyśmy w chaos.

Wybieramy dietę i budujemy jej otoczenie

Mając świadomość tej nadrzędnej zasady diety pudełkowej można już spokojnie przejść do eksperymentowania i wprowadzania własnych celów. Jednym z nich jest  wybór diety, która pokazuje nasze preferencje żywieniowe: jemy mięso czy go nie jemy/ dopuszczamy ryby i jajka/jemy wszystko, byle byłoby to smaczne.

Kolejnym celem, który należy określić przy wprowadzaniu swoich preferencji do systemu jest ilość łączną kalorii, jaką chcemy spożywać w okresie każdego dnia.  Skąd jednak mamy to wiedzieć? Na stronie aplikacji znajduje się kilka podpowiadaczy, które ustalą dla nas precyzyjne dane. Kalkulator kalorii czy kalkulator BMI pomogą nam doprecyzować liczbę dzienną kalorii, która będzie determinowała zestaw całodniowy diety pudełkowej. Inną liczbę kalorii otrzyma klient będący na diecie redukcyjnej a zupełnie inną taki, który pragnie budować masę mięśniową. To parametry w pełni zindywidualizowane zależne od płci, wieku, tkanki tłuszczowej, stanu zdrowia, wykonywanej pracy i celu nadrzędnego.

Smaczna i zdrowa dieta pudełkowa

Nie utożsamiajmy jednak diety pudełkowej wyłącznie z odchudzaniem. W ten sposób łatwo pozbawić się smacznych i zdrowych posiłków. Dieta pudełkowa dostarcza nam dziennego wyżywienia w postaci 3-5 zbilansowanych posiłków, smacznych, urozmaiconych, zdrowych i aromatycznych.


Materiał partnera zewnętrznego