Walka z przebarwieniami – NovaClear WHITEN

0
1789
Przebarwienia najczęściej pojawiają się u kobiet i powstają wskutek nadmiernej reaktywności lub nagromadzenia się dużej ilości komórek wytwarzających melaninę w niektórych partiach ciała | fot.: Fotolia

Opalenizna już blednie, a na skórze zauważasz ciemne zmiany, które nie wyglądają estetycznie? To przebarwienia, które powstają w miejscach najczęściej wystawianych na słońce. Dzieje się tak, gdy melanocyty, czyli komórki wytwarzające melaninę działają nieprawidłowo. Do takich zmian przyczyniają się także inne czynniki – jakie i jak sobie z nimi radzić?

Przebarwienia, to problem estetyczny wielu osób. Piękna twarz i skóra jest jak wizytówka, nie zależnie od tego ile mamy lat i jakiej jesteśmy płci. Często mimo wielu starań i codziennej pielęgnacji na skórze pojawiają się niedoskonałości, z którymi mniej lub bardziej jesteśmy w stanie sobie poradzić.

Przebarwienia, skąd się biorą?

Powstające przebarwienia głównie kojarzą się z długim przebywaniem na słońcu. Słusznie, gdyż jest to jedna z głównych przyczyn powstawania tego problemu ale nie jedyna. Przebarwienia najczęściej pojawiają się u kobiet i powstają wskutek nadmiernej reaktywności lub nagromadzenia się dużej ilości komórek wytwarzających melaninę w niektórych partiach ciała. Im dłużej i częściej przebywamy na słońcu, tym większe prawdopodobieństwo ich powstania. Dzieje się tak, ponieważ promienie słoneczne aktywują pracę melanocytów. Pozostałe czynniki, które wpływają na powstawanie zmian pigmentacyjnych na skórze, to także:

 • wiek,
 • wahania hormonalne, spowodowane in.: ciążą, okresem menopauzy,
 • stosowanie antykoncepcji hormonalnej,
 • nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy, jajników i nadnerczy,
 • trądzik,
 • mechaniczne uszkodzenia skóry.

Przebarwienia, jak z nimi walczyć?

Na samym początku warto skonsultować swój problem z dermatologiem i upewnić się, że powstałe przebarwienia nie są spowodowane niedomaganiami zdrowotnymi. Jeżeli już ustalimy ich podłoże należy wybrać jeden ze sposobów radzenia sobie z nimi. Istnieje wiele możliwości, jedne są bardziej, inne mniej skuteczne. W zależności od głębokości i charakteru przebarwień warto skorzystać z dermokosmetyków, a w poważniejszych przypadkach pomocy lekarza specjalisty. Jeżeli zdecydujesz się na kosmetyki, szukaj takich, które w swoim składzie mają: witaminę C, kwas glikolowy, alfa arbutynę, kwas azelainowy czy tetrapeptyd.

Walka z przebarwieniami na trzech poziomach

Polska firma kosmetyczna Equalan Pharma Europe stworzyła nową linię dermokosmetyków przeznaczoną do walki z przebarwieniami różnego pochodzenia NovaClear WHITEN. Misją firmy jest tworzenie kosmetyków opartych na innowacyjnych i bezpiecznych składnikach. Składniki zawarte w formułach działają na trzech poziomach:

 1. Rozjaśniają istniejące przebarwienia
 2. Zapobiegają powstawaniu nowych przebarwień
 3. Anti-Aging spowalniają procesy starzenia

Seria dermokosmetyków WHITEN to 5 produktów, które:

 • Oczyszczają; Żel do mycia twarzy usuwa makijaż i zanieczyszczenia. Dzięki zawartości Alfa Arbutyny i witaminy C już w początkowej fazie rozświetla skórę, przygotowując ją do kolejnego etapu pielęgnacji.
 • Pielęgnują ciało; Balsam do ciała z kwasem glikolowym, rozpuszcza zrogowaciały naskórek przygotowując skórę do lepszego działania składników redukujących przebarwienia na ciele.
 • Pielęgnują twarz; Krem SPF 50+ na dzień chroni skórę przed promieniowaniem UVA / UVB, które jest główną przyczyną powstawania przebarwień. Skoncentrowane serum dzięki zawartości składników aktywnych wzmacnia efekt wybielania rozświetlania i działa przeciwzmarszczkowo. Krem na noc ze składnikami aktywnymi walczy z przebarwieniami i jednocześnie spowalnia procesy starzenia się skóry.

Więcej informacji o marce:

Dołącz do naszych SM:

Materiał partnera zewnętrznego