Usuwanie zbędnego owłosienia to konieczność, jeśli chcemy być atrakcyjne i zadbane. Do wyboru mamy wiele metod depilacji, ale na pierwszy plan wysuwa się depilacja laserowa. Jest ona jedną z najtrwalszych metod usuwania zbędnego owłosienia, stąd nie dziwi jej rosnąca popularność. Nie każdy jednak wie na czym ona polega, dlatego przygotowaliśmy krótkie kompendium wiedzy o depilacji laserowej.
Na czym polega depilacja laserowa?
Depilacja laserowa polega na usuwaniu włosów promieniem lasera skierowanym punktowo na włos i jego cebulkę. Wiązka światła laserowego przepala włos wraz z cebulką, dzięki czemu nie odrasta on i skóra pozostaje gładka i bez owłosienia. Efekty widoczne są od razu i utrzymują się one do końca życia.
Depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym i uniwersalnym, dzięki czemu można z jej pomocą usuwać zbędne owłosienie z różnych partii ciała. Do klasyki należy depilacja laserowa nóg, ale z pomocą lasera można pozbyć się również owłosienia pod pachami, na brzuchu, plecach. Możliwa jest również depilacja laserowa bikini czy depilacja laserowa wąsika, która na trwale pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia na twarzy.
Dla kogo depilacja laserowa?
Depilacja laserowa jest najbardziej skuteczna w sytuacji, gdy mamy ciemne włosy i jasną karnację. Nowoczesne lasery pozwalają również skutecznie usuwać zbędne owłosienie u osób z ciemniejszą karnacją. Zanim jednak poddamy się zabiegowi usuwania owłosienia z pomocą lasera, powinnyśmy odwiedzić salon kosmetyczny w Krakowie, by osoba wykonująca zabiegi mogła ocenić rodzaj włosa i rozpisać plan zabiegów.
Mimo tego, że jest to zabieg bezpieczny, to należy pamiętać, że są pewne przeciwskazania, które uniemożliwiają jego zastosowanie. Nie mogą z niego korzystać kobiety ciężarne i karmiące piersią, osoby cierpiące na niektóre choroby, m.in. cukrzycę, epilepsję, łuszczycę, bielactwo czy nowotwory skóry.
Jak się przygotować do depilacji laserowej?
Przygotowując się do zabiegu depilacji laserowej należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim w ciągu 2 tygodni przed zabiegiem należy unikać opalania (w tym także solarium). Na 3 tygodnie przed zabiegiem należy również zaprzestać depilacji z pomocą pęsety, wosku czy depilatora. Należy odstawić również zioła, które mogą powodować reakcje uczuleniowe na światło m.in. dziurawiec, rumianek, arnika, nagietek oraz zaprzestać stosowania leków zawierających pochodne retinoidów. Dzień przed zabiegiem lub w dniu zabiegu należy ogolić miejsce depilacji maszynką jednorazową lub pozostawić to do wykonania w gabinecie kosmetycznym. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad, to depilacja laserowa Kraków będzie skuteczna i trwała.
Materiał partnera zewnętrznego