Sprzęt do gabinetu kosmetycznego

0
2260
Kobieta w gabinecie kosmetycznym
Kwestia sprzętu, szczególnie na początku przygody z prowadzeniem salonu czy gabinetu kosmetycznego, jest bardzo ważna. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Gabinet kosmetyczny to miejsce, do którego każdego dnia przychodzi wielu klientów na różnorodne zabiegi. By każdej osobie zagwarantować obsługę na najwyższym poziomie, a także komfortowe i sterylne warunki podczas zabiegu, należy zadbać nie tylko o wykwalifikowany personel, ale również o dobrej jakości sprzęt dostosowany do specyfiki danego miejsca. O czym należy pamiętać, poszukując wyposażenia do salonu czy gabinetu?

Kwestia sprzętu, szczególnie na początku przygody z prowadzeniem salonu czy gabinetu kosmetycznego, jest bardzo ważna. Wybrane urządzenia mogą sprawić, że gabinet stanie się popularnym miejscem, ale gdy nie będą zbyt dobrej jakości, mogą również zaważyć na jego niepowodzeniu. Dlatego warto dobrze przemyśleć kwestię sprzętu i nie pozostawiać nic przypadkowi.

Czy wyposażenie salonu kosmetycznego to jedynie aparatura zabiegowa?

To, co najbardziej rzuca się w oczy klientowi, to urządzenia, które służą do wykonywania zabiegów i są one ogromnie istotne. Wyposażenie gabinetu to jednak nie tylko sprzęt, ale również meble i dodatki. Ich dobór generalnie zależy od subiektywnej wizji w kwestii wystroju oraz gustu, jednak jakość jest tu również niezmiernie ważna. Dlatego przed ostateczną decyzją najlepiej jest dokładnie przejrzeć oferty – niekoniecznie najdroższe oznacza najlepsze, jednak wybieranie niesprawdzonych sprzętów z pewnością nie wyjdzie nikomu na dobre.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru sprzętu?

O ile kwestia mebli pozostawia pewne pole manewru w sprawie wyboru, tak sprzęt wykorzystywany do zabiegów już tego pola nie ma. Odpowiedź jest tu jedna – powinien być najlepszy. Nie warto oszczędzać na jakości, szczególnie że chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo klientów. Dlatego koniecznością jest sprawdzanie posiadanych przez daną firmę certyfikatów bezpieczeństwa i skuteczności, jak również udzielanych przez nią gwarancji na sprzęt czy profesjonalnych szkoleń dla personelu. Ważne są również realne funkcje zabiegowe danego urządzenia – bez tego bowiem salon nie odniesie sukcesu.

Dlaczego jakość jest tak ważna?

Odpowiedź jest oczywista – klienci przychodzą do salonu, by wykonać zabieg. Profesjonalny gabinet to miejsce, w którym każdy czuje się bezpiecznie i ma możliwość bez żadnych obaw zadbać o swoją urodę. Brak certyfikatów może oznaczać, że dane urządzenie jest nieskuteczne lub stwarza ryzyko wypadków podczas zabiegów. Z tego względu kwestia certyfikatów nie podlega dyskusji.

Szkolenia w pakiecie ze sprzętem

Temat szkoleń również jest istotny. Profesjonalny sprzęt to jedno, ale bez osób umiejących go obsługiwać żaden zabieg się nie uda. Dlatego warto zorientować się, czy firma dostarczająca sprzęt oferuje również szkolenia, tak jak BiNatural, dystrybutor sprzętu kosmetycznego. Firma do urządzeń ze swojego asortymentu proponuje także pełen pakiet szkoleń.

Warto również sprawdzić, czy dana firma ma w swojej ofercie zarówno urządzenia do wykonywania zabiegów, jak i inne niezbędne sprzęty. Najlepiej skorzystać z usług jednego dystrybutora – jest to najprostsze i najwygodniejsze rozwiązanie. Firma BiNatural ma w swojej ofercie zaawansowane urządzenia – jest jedynym w Polsce dystrybutorem rewolucyjnego urządzenia Bloomea, które daje efekt resurfacingu laserowego, a sam zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny. Ponadto BiNatural oferuje laser The Epi Lab- do bezbolesnego i całorocznego usuwania owłosienia, Iyashi Dome- japoński koncept do detoksyfikacji a także profesjonalne leżanki, fotele zabiegowe, lampy, jak również pomocniki, fotele i taborety.

Prowadzenie gabinetu kosmetycznego, który pokochają klienci, wymaga dbałości o wiele kwestii związanych zarówno z oferta zabiegową, jak i wyposażeniem. Tylko bezpieczny sprzęt wysokiej jakości oraz wykwalifikowany personel mogą sprawić, że twój salon zdobędzie renomę i wyróżni się na tle innych.


Materiał partnera zewnętrznego