Wybielanie zębów we Wrocławiu – zrób to bez niszczenia szkliwa

0
2724
wybielanie zębów we Wrocławiu
Korzystanie z pomocy specjalisty właściwie prawie zawsze jest bardziej skuteczne niż samodzielne działania | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Wiele osób marzy o śnieżnobiałym uśmiechu. Niestety nie zawsze jest to możliwe ze względu na geny oraz naturalny kolor szkliwa. Na wygląd zębów, a szczególnie ich odcień mają również wpływ spożywane pokarmy. Dzięki stale rozwijającej się stomatologii estetycznej można zadbać nie tylko o wnętrze zęba, ale również jego wygląd zewnętrzny. Oprócz higienizacji, czy licówek wykonuje się także wybielanie zębów. Wrocław jest jedną z miejscowości, gdzie da się rozjaśnić szkliwo o kilka tonów.

Wybielanie zębów – czego unikać?

Korzystanie z pomocy specjalisty właściwie prawie zawsze jest bardziej skuteczne niż samodzielne działania. Mimo tego ludzie nieustannie starają się dokonać pewnych zmian w swoim wyglądzie bez konsultacji z lekarzem. Jeśli chodzi o rozjaśnienie szkliwa, to nieustannie padają pytania, jak wybielić zęby domowym sposobem, co wybiela zęby oraz jaki specyfik jest najbardziej skuteczny. Popularne paski oraz pasty do wybielania zębów nie są w rzeczywistości skuteczne. Mogą delikatnie rozjaśnić szkliwo, lecz nie zadziałają, gdy kość zęba ma naturalnie ciemny bądź żółty odcień. Tylko wybielanie zębów u dentysty daje oczekiwany efekt. Zainteresowani zabiegiem zastanawiają się również nad tym, czy wybielanie zębów boli. Sam proces zwykle nie jest bolesny, lecz w późniejszym czasie dziąsła mogą być nadwrażliwe. Stan ten mija jednak po ok. 1-2 dniach od wybielania zębów. We Wrocławiu w gabinecie smile.expert również dostępne są zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej takie jak higienizacja, zakładanie licówek oraz wybielanie zębów. We Wrocławiu zmiana koloru szkliwa jest coraz bardziej popularnym sposobem na metamorfozę wyglądu oraz dodanie pewności siebie.

Wybielanie zębów we Wrocławiu – jak najlepiej to zrobić?

W przypadku wybielania zębów, we Wrocławiu rekomendowane są dwa sposoby. Każdy z nich jest skuteczny, lecz różnica wynika z długości procesu wybielania zębów oraz wykorzystywanej metody.

W jaki sposób można wykonać wybielanie zębów:

  • nakładki wybielające – dostosowywane są indywidualnie do pacjenta na podstawie najpierw wykonanego odcisku zębów, proces wybielania trwa 4 tygodnie i wymaga noszenia nakładek zgodnie z zaleceniem dentysty.
  • lampa Beyond – przed wybielaniem zębów na dziąsła nakładane jest specjalny żel ochronny, następnie dentysta porywa szkliwo substancją wybielającą, która zaczyna rozjaśniać zęby w momencie, gdy zostaje włączona lampa Beyond. Zabieg wykonuje się w 3 seriach po 15 minut. Zdarza się, że trwa krócej w sytuacji, kiedy szkliwo jest cienkie, a pacjent odczuwa pieczenie.

Bez względu na rodzaj metody przed wybielaniem zębów, muszą być one zdrowe oraz wyczyszczone z wszelkiego osadu oraz kamienia. Jest to możliwe, dzięki higienizacji. Aby zęby, jak najdłużej były białe należy stosować tak zwaną białą dietę przez 7 do 14 dni. Polega na unikaniu produktów spożywczych oraz napoi, które wpływają na barwę szkliwa. Odradza się także palenia papierosów.

Zabieg wybielania zębów
Bez względu na rodzaj metody przed wybielaniem zębów, muszą być one zdrowe oraz wyczyszczone z wszelkiego osadu oraz kamienia | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Ile kosztuje wybielanie zębów?

Wybielanie zębów nie jest zabiegiem refundowanym. To dobrowolne działanie, które zależy od chęci oraz potrzeb pacjenta. Zwykle sprawia, że ludzie czują się atrakcyjnie i są pewniejsi swojego wyglądu. Wygląd uśmiechu to jeden z czynników, który decyduje o postrzeganiu danej osoby przy pierwszym spotkaniu. Ile kosztuje wybielanie zębów? Cena we Wrocławiu jest uzależniona od popularności kliniki oraz zastosowanej metody. Zwykle wynosi przynajmniej 1000 zł. Zabieg z użyciem lampy Beyond jest droższy, lecz proces wybielania zębów jest dużo krótszy. W gabinecie smile.expert lekarze pomagają podjąć decyzję i dostosować wygląd zębów do cery pacjenta.


Materiał partnera zewnętrznego