Zabiegi SPA na jesień i zimę

0
407
zabiegi spa jesień zima
Nie tylko miesiące letnie sprzyjają wyjazdom na urlopy. Obecnie oferty hotelowe nie tylko są tańsze, ale też ciekawe dla gości decydujących się na przyjazd zimą | fot.: materiał partnera

Zima to taki okres roku, który, choć ma sporo zalet, dla wielu osób jest czasem, który trzeba jakoś przetrwać. Kwestie takie, jak utrzymać ciepło, odporność i dobry nastrój stają się w tym okresie ważne do rozstrzygnięcia. Hotel ze SPA na Mazurach to odpowiedź na wiele z nich. Z jakich zabiegów na jesień i zimę warto skorzystać?

Rozgrzewające cuda w SPA

Gorąca herbata z miodem i imbirem to dobry sposób na rozgrzanie w domu, ale nie musimy na tym poprzestać. Rozgrzewających zalet zaznamy też w gabinecie SPA, decydując się na masaż świecą kosmetyczną. Wykonane z naturalnego wosku pszczelego i olejków eterycznych świece nie tylko rozgrzeją, ale też odżywią i ujędrnią skórę. Sucha i odwodniona skóra często doskwiera nam zimą. W takim masażu znajdzie ukojenie i odzyska blask. Aromatyczne olejki to natomiast terapia dla naszych zmysłów, relaks, redukcja napięć i zmęczenia.

Podobne magiczne działanie zapewni nam masaż gorącymi kamieniami wpływający na układ krążenia. Gorące kamienie rozszerzają naczynia krwionośne i poprawiają przepływ krwi. Efekt taki nie tylko rozgrzewa, ale też dodaje energii w tym okresie, który częściej charakteryzuje się ospałością i zmęczeniem. Jakie jeszcze zabiegi dobrze jest pozostawić na czas jesienno-zimowy?

Zima chroniąca przed słońcem

Inną gamą zabiegów, jakie zapewni hotel ze SPA na Mazurach, a które poleca się w miesiącach jesienno-zimowych są zabiegi, po których niewskazana jest nadmierna ekspozycja na słońce. Wszelkie ingerujące w strukturę naskórka zabiegi, typu kwasy i peelingi złuszczające, lasery redukujące blizny czy rozstępy są takimi zabiegami, po których trzeba unikać promieni słonecznych lub używać silnych filtrów przeciwsłonecznych. Również depilacja IPL, czyli laserowa wiąże się z zakazem opalania minimum dwa tygodnie po zabiegu. Jeśli laser stosowany jest w seriach, zakaz ten dotyczy ostatniego zabiegu, co oznacza, że nawet między zabiegami musimy unikać słońca. Tego typu zabiegi są najmniej ryzykowne, jeśli chodzi o pojawienie się niepożądanych przebarwień skóry właśnie w miesiącach zimowych.

Hotelowe spa – sposób na zimę

Nie tylko miesiące letnie sprzyjają wyjazdom na urlopy. Obecnie oferty hotelowe nie tylko są tańsze, ale też ciekawe dla gości decydujących się na przyjazd zimą. Jedną z opcji jest hotel ze SPA na Mazurach. To region w kraju, jaki warto zobaczyć o każdej porze roku. Będzie tu zdecydowanie mniej tłoczno, a na uroki krajobrazu nie będzie można narzekać. Wielbiciele sportów wodnych nadal z akwenów mogą korzystać, bo żeglarstwo lodowe i bojery przeżywają obecnie renesans. Spragnieni morsowania mogą do woli przebierać w mroźnych akwenach, a na nartach biegowych czy rowerze można przemierzać lasy i objechać wokół niejedno jezioro. Kuligi, ogniska i lokalne przysmaki to dobre przypieczętowanie udanego dnia. Do tego jednak warto dodać pakiet zabiegów SPA w przytulnym, kameralnym, a zarazem gustownym hotelu. Regeneracja, relaks i spora dawka witamin i składników odżywczych dla naszej skóry na co dzień skrytej pod grubymi swetrami to właśnie rzecz, której nam trzeba zimą.

Materiał partnera