Akryl do paznokci – jakie są jego zalety?

0
1420
paznokcie akrylowe
Paznokcie akrylowe są często wykorzystywane do utwardzania kruchych i łamliwych paznokci oraz przedłużania płytki paznokcia | fot.: materiał partnera

Problem z zapuszczeniem paznokci spotyka wiele kobiet. Często osiągamy pożądaną długość paznokcia, jednak potem w trakcie najprostszych czynności po prostu się łamią. Podczas tych czy innych okoliczności korzystamy z dobrodziejstw salonów kosmetycznych, gdzie możemy w szybki sposób osiągnąć pożądany efekt. Przedłużanie paznokci najczęściej odbywa się przy pomocy dwóch metod: na żel lub na akryl. W dzisiejszym artykule dowiesz się, dlaczego warto wybrać manicure akrylowy i jakie są jego zalety, zapraszamy!

Czym jest manicure akrylowy?

Paznokcie akrylowe są często wykorzystywane do utwardzania kruchych i łamliwych paznokci oraz przedłużania płytki paznokcia. Akryl jest połączeniem płynu i pudru, który wysychając tworzy ochronną warstwę na naturalnym paznokciu. 

Metoda akrylowa – na czym polega?

Paznokcie akrylowe powstają z wyżej wymienionych składników, czyli substancji płynnej i proszku oraz primera, dzięki któremu akryl dłużej utrzymuje się na płytce paznokcia. Metoda na akryl dedykowana jest profesjonalistom i osobom doświadczonym, ponieważ akryl szybko schnie, a więc należy praktycznie natychmiast stworzyć precyzyjny kształt. 

Paznokcie akrylowe a żelowe – różnice

Podstawową różnicą między żelem a akrylem jest konsystencja. Akryl jest proszkiem, który w połączeniu z płynem nakłada się na paznokcie, mocno przylegając do płytki paznokcia i samoczynnie się utlenia. Żel ma formułę, oczywiście, żelową, a twardość osiąga w lampie UV po kilku minutach. Tipsy żelowe słabiej przylegają do paznokcia przez co wyglądają bardziej naturalnie, jednak są bardziej podatne na złamania niż paznokcie akrylowe.

Manicure akrylowy – zalety

Czas na najważniejszy aspekt, czyli dlaczego warto wybrać manicure akrylowy. Poniżej przedstawiamy jego zalety. 

Trwałość i odporność

Największą zaletą paznokci akrylowych jest ich niezwykła trwałość. Akryle są mocne i zdecydowanie rzadziej pękają czy odrywają się od płytki ze względu na ich sprężystość. Prawidłowo wykonany manicure akrylowy powinien bez problemów utrzymać się nawet do 8 tygodni, dlatego wszelkie czynności domowe czy zawodowe, niezależnie nawet od używanych środków chemicznych, nie powinny stanowić problemów dla paznokci przedłużanych tą metodą. Oczywiście co 2-3 tygodnie należy je uzupełniać ze względu na wzrost paznokci, co wpływa nie tylko na poprawę wyglądu manicure, ale również wydłuża jego trwałość. 

Odpowiednie dla kłopotliwych paznokci

Akryle są odpowiednie dla kobiet, które borykają się z problemami łamliwej i słabej płytki. Są też właściwym wyborem w przypadku nawyku obgryzania paznokci, ponieważ akryl jest trudniejszy do odgryzienia i odpowiednio wykonany manicure będzie solidną ochroną dla naturalnych paznokci pod spodem. Chyba nie ma lepszego sposobu na odrzucenie niechcianego nawyku niż upiększenie uszkodzonych obszarów paznokcia? 

Możliwość zmiany przy każdym wypełnieniu

Kobiety, które decydują się na przedłużenie paznokci akrylem mogą przy każdym wypełnieniu zmienić wzór bądź kolor paznokci. Pudry akrylowe występują w różnych odcieniach, a dzięki nim możliwe jest również stworzenie wypukłych wzorów na płytce paznokcia. 

Wiele możliwości dostosowania

Metoda akrylowa daje dużą elastyczność i pozwala na zrobienie z paznokciami wszystkiego, czego w danym momencie oczekujemy. Możliwe jest dostosowanie kształtu, koloru i wykończenia. 

Czy akryl niszczy paznokcie?

Można spotkać się z głosami, że manicure akrylowy niszczy paznokcie. Prawidłowo wykonana stylizacja akrylem nie będzie gorsza dla paznokci niż jakiekolwiek inne sztuczne przedłużanie. Kondycja paznokci nie będzie na takim poziomie, jak przed aplikacją ze względu na proces usuwania akrylu, który osłabia naturalny stan paznokcia, jednak nie powinien spowodować trwałego uszkodzenia. Dlatego warto wybierać sprawdzone salony z doświadczonym zespołem i kompetencjami oraz produktami, które przeznaczone są do użytku profesjonalnego od marki ReformA. Zapytaj o zalecenia dotyczące pielęgnacji paznokci i nie próbuj usuwać samodzielnie paznokci – zawsze bezpieczniej zaufać profesjonalistom. 

Materiał partnera