Guru medycyny estetycznej o sobie, czyli „Zatrzymać czas” doktora Gojdzia

1
2268
Krzysztof Gojdź, Zatrzymać czas. Sekrety medycyny estetycznej Wydawnictwo Edipresse Książki, Warszawa 2015

W Polsce znają go wszyscy specjaliści z branży medycyny estetycznej. Miłośnik zabiegów z użyciem laserów i osocza bogatopłytkowego, przeciwnik botoksu i kwasu hialuronowego. Lekarz gwiazd, bywalec salonów, gwiazda medycyny. Doktor Krzysztof Gojdź nikogo nie pozostawia obojętnym. Ostatnio ukazała się książka – wywiad Zatrzymać czas, w której możemy poznać bliżej tego fascynującego człowieka i jego pracę. Dla kosmetologów to literatura obowiązkowa.

Krzysztof Gojdź, Zatrzymać czas. Sekrety medycyny estetycznej

Wydawnictwo Edipresse Książki, Warszawa 2015

Kim jest doktor Gojdź?

dr n. med. Krzysztof Gojdź – to jedyny w Polsce certyfikowany lekarz American Academy of Aesthetic Medicine, której dyplom obronił z pierwszą lokatą (Miami, Floryda, USA). Należy do elitarnego kilkuosobowego grona europejskich lekarzy posiadających dyplom tej prestiżowej Akademii. Z American Academy of Aesthetic Medicine związany jest również zawodowo jako wykładowca szkolący lekarzy z całego świata w zakresie laseroterapii, medycyny estetycznej i regeneracyjnej. Ostatnio dr n. med. Krzysztofa Gojdź szkolił lekarzy w Las Vegas, Sydney, Kuala Lumpur, Londynie i Singapurze. Ukończył American Academy of Anti-Aging Medicine. Założyciel Holistic Clinic – renomowanej kliniki znanej z zastosowania innowacyjnych metod leczenia i pielęgnacji skóry twarzy i ciała. W klinice można spotkać specjalistów z zakresu laseroterapii, medycyny estetycznej, anti-aging, żywienia, ginekologii estetycznej, endokrynologii oraz wielu innych dziedzin. Holistic Clinic prezentuje holistyczne podejście, wykraczające poza ramy konkretnej specjalizacji medycznej. Doktor Gojdź występuje również w programie telewizyjnym Sekrety lekarzy w TVN i TVN Style.

Krzysztof Gojdź | fot.: z książki "Zatrzymać czas"
Krzysztof Gojdź | fot.: z książki „Zatrzymać czas”

 

O sobie, o pacjentach

Bywają u niego gwiazdy z pierwszych stron gazet, ale i zwykli ludzie. Doktor opowiada Magdalenie Rigamonti o sobie, karierze i o pacjentach, którym pomaga na co dzień. Kolejne rozdziały odsłaniają przed nami tajniki zabiegów poprawiających wygląd poszczególnych części ciała – od nosa i ust po narządy intymne. Mówi o technicznej stronie zabiegów, najczęściej spotykanych pytaniach i wątpliwościach o ból czy skutki uboczne. Prowadzi nas przez swoje ulubione metody, którymi są mezoterapia witaminowa albo te z użyciem osocza bogatopłytkowego i laseroterapia, mówi też o tym, dlaczego „nie pompuje twarzy”. Co więcej, książka zdradza też sekrety znanych bywalców kliniki Gojdzia, a nawet jego samego. Lekarz opowiada o zabiegach medycyny estetycznej jak o zwyczajnym sposobie dbania o siebie, którego nie należy się wstydzić, ani przemilczać.

Doktor Gojdź i jego pacjentka, Joanna Krupa |fot.: z książki "Zatrzymać czas"
Doktor Gojdź i jego pacjentka, Joanna Krupa |fot.: z książki „Zatrzymać czas”

Doktor Krzysztof Gojdź ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Kontrowersje jednak budzi nie jego wiedza, a styl życia, który przywodzi na myśl amerykańskie gwiazdy. Sympatyczny, otwarty, bez fałszywej skromności opowiada o tym, dlaczego nie ma kompleksów. Ktoś, kto pracuje po kilkanaście godzin na dobę i jest tak utytułowany, jak Gojdź, ma do tego prawo.

A co kosmetolog znajdzie dla siebie w książce doktora? Na pewno sporo fachowej wiedzy, ciekawostek o zabiegach. Jest to wiedza podana „na luzie”, ale sposób jej przekazania nie umniejsza wartości. Gojdź pokazuje, że w zawodach związanych z medycyną estetyczną ważny jest człowiek, jego historia i samopoczucie. Bez zadęcia mówi o pasji, pracy i pięknie. Co ważne, takie radosne podejście do wykonywanego zawodu jest zaraźliwe.

Książka została wzbogacona o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym – aplikację TAP2C. Dzięki niej Czytelnicy mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.

[divider style=”dotted” top=”20″ bottom=”20″]

rechul-emiliaEmilia Rechul – magister kosmetologii, trycholog, absolwentka Wyższej Szkoły Kosmetologii i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Kosmetolog w Gabinecie Medycyny Estetycznej Qclinique w Warszawie. Specjalistka z dziedziny zabiegów kosmetologicznych, medycyny estetycznej i kosmetyki białej. Współredaktorka portalu dla kosmetyczek i kosmetologów Sztuka Kosmetologii.