Jak dbać o czystość w salonie SPA?

0
1454
Pro formula w SPA
Jeśli klient po raz pierwszy odwiedza twój salon , zwróci uwagę na jego czystość. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Codzienna praca, obowiązki, stres i problemy sprawiają, że rodzi się ogromna potrzeba odpoczynku, a także zadbania o swoje ciało i umysł. Z tego względu, salony SPA cieszą się dziś jeszcze większą popularnością. Jeśli je prowadzisz, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że to nieproste zadanie. Jak każdy biznes, wymaga nieustannej kontroli, lecz także walki o klientów. Jedną z najważniejszych kwestii jest dbanie o najwyższy poziom czystości. Na co należy zwracać szczególną uwagę?

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze

Jeśli klient po raz pierwszy odwiedza twój salon , zwróci uwagę na jego czystość. SPA to miejsce, w którym pragnie się zrelaksować i niczym nie przejmować. Wobec tego, jako właściciel musisz zadbać, aby było zawsze czysto. Zacznij od recepcji. To w końcu miejsce, w którym klient zapisuje się na zabieg, dokonuje płatności czy zastanawia się nad zakupem konkretnego zabiegu pielęgnacyjnego. Na jego decyzje może mieć właśnie wpływ stan czystości. Jeżeli zobaczy, brudną ladę recepcyjną, niezamieciony piach na podłodze czy poczuje nieprzyjemny zapach, może pomyśleć, że właściciel i pracownicy nie dbają o porządek i higienę. Pamiętaj, że bardzo często drobne szczegóły odgrywają kluczową rolę, na przykład odciski palców na lustrze i ladzie czy kurz na meblach. Tak naprawdę, wszelkie powierzchnie powinny lśnić! Oprócz tego, nie możesz pozwolić sobie na przykry zapach, dlatego jak klient wchodzi musi czuć świeżość lub delikatny przyjemny zapach. Nastrojowości mogą dodać duże zapachowe świece, bukiety świeżych kwiatów czy płatki róż w misie wodnej. Obecnie, stawia się na minimalizm w projektowaniu wnętrz. Jednak salon SPA musi być miejscem przytulnym. Z tego względu, jeśli dopiero urządzasz swoje SPA szukaj czegoś pomiędzy – nie może być zbyt minimalistycznie, ale warto unikać także kiczowatego przepychu.

Czystość pomieszczeń użytkowych

Twój salon SPA to miejsce, które musi spełniać wymogi sanitarno-higienicze. Wszystkie powierzchnie, urządzenia i użytkowane przybory powinny być odpowiednio dezynfekowane w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie ich użytkowników. Jednak często dzieje się tak, że dobry salon SPA codziennie odwiedza mnóstwo klientów. W związku z czym na bieżąco trzeba zadbać nie tylko o właściwą liczbę świeżych ręczników czy szlafroków, lecz co ważne o czystość powierzchni użytkowanych. Najwięcej uwagi należy poświęcać wszystkim pomieszczeniom, jednak w szczególności toaletom, szatniom czy salom, w których przebywają klienci. Kluczową kwestią jest także perfekcyjna czystość podłóg, na które bardzo często wylewają się tłuste olejki, kremy, peelingi czy inne użytkowane preparaty. Z tego względu, należy mieć pod ręką skuteczne produkty chemiczne, dzięki którym szybko usuniemy brud z podłogi. Często dużym kłopotem w miejscach takich jak salony SPA są osady z mydła, które gromadzą się na umywalkach czy w kabinach prysznicowych. Należy je na bieżąco usuwać, ponieważ wyglądają bardzo nieetycznie, a zaschnięte są jeszcze bardziej problematyczne do wyczyszczenia. W sklepach nie jest łatwo znaleźć produkty chemiczne, które wyczyszczą szybko i dokładnie osad z mydła. Takim preparatem może być na przykład Cif Washroom 2in 1 z linii Pro Formula by Diversey , który jest wysoce skutecznym i wydajnym produktem.

Pamiętaj, że bieżąca czystość w twoim salonie SPA to jedna z najważniejszych kwestii, do której jako właściciel musisz przywiązywać ogromną wagę. Klienci chcą być pewni, że twój salon SPA to miejsce, w którym będą zrelaksowani i pewni, że dbasz o stuprocentową czystość w każdym pomieszczeniu oraz na każdej powierzchni.


Materiał partnera zewnętrznego