Jak dopasować fotele do studia tatuażu?

0
723
studio tatuażu fotel
Jednym z najważniejszych elementów podczas urządzania studia tatuażu jest oczywiście wybranie foteli do tatuażu | fot.: materiał partnera

Marzenia o własnym biznesie wiele osób przekuwa w rzeczywistość. Zwykle osoby te decydują się na zaangażowanie się w taką działalność, która przynosi im intratne zyski. Jedną z nich jest właśnie studio tatuażu. Nie da się ukryć, że popularność tego typu miejsc z dnia na dzień staje się coraz większa. Zarówno panie, jak i panowie obecnie chętnie wykonują trwałe ozdoby na ciele, a co za tym idzie, zgłaszają się do profesjonalnego studia tatuażu.

Niemniej jednak posiadanie certyfikatów i odpowiednich narzędzi nie jest wystarczające. Podstawą każdego studia tatuażu staje się bowiem wygodny fotel, na którym klienci mogą spokojnie obserwować proces wykonywania na ich ciele ozdoby. Rynek oferujący fotele do tatuażu jest obecnie niezwykle szeroki. Wobec tego jak dobrać odpowiednie fotele do tatuażu? 

Jak urządzić studio tatuażu?

Zacznijmy od tego, że studio tatuażu musi być odpowiednio urządzone. To właśnie od sposobu zaaranżowania przestrzeni zależy to, czy będzie ono odpowiednio przystosowane do obsługi klienta i czy będzie ono spełniało swoją praktyczną rolę. Oczywiście urządzenie studia tatuażu wymaga dość sporej inwestycji. W pierwszej kolejności niezbędne są sprzęty do wykonywania ozdób, ale także odpowiednie meble. 

Poza fotelem do tatuażu, to tatuator musi zadbać o miejsce do siedzenia dla samego siebie. Najlepiej sprawdzi się niewielki fotel na kółkach, który zapewni mu mobilność i nieograniczoną swobodę ruchu podczas wykonywania obowiązków. Drugim aspektem jest doposażenie studia tatuażu w specjalną, jeżdżącą półkę na „narzędzia”. Są to najczęściej stoliki, na których blacie zaaranżowanych jest kilka przegródek. Dzięki temu tatuator będzie miał to co niezbędne, zawsze pod ręką. Oczywiście przy urządzaniu studia tatuaży nie można również pominąć wszelakich dodatkowych siedzisk dla klientów w ewentualnej poczekalni, a także odpowiedniego stolika przy recepcji. 

Finalnie ważną rolę odgrywają również dekoracje, które pomogą zachować walory studia tatuażu. W tym momencie trzeba zadbać przede wszystkim o szereg dużych luster, a także o dopasowanie ozdób i dekoracji w ten sposób, by podkreśliły one charakter studia tatuażu. Dekoracje każdy tatuator powinien dobrać według swoich własnych preferencji, a także według swojej własnej wizji. Dzięki temu studio będzie zaaranżowane w odpowiedni sposób i co najważniejsze, będzie podkreślało indywidualność i oryginalność samego tatuatora.

studio tatuażu tatuator
Poza fotelem do tatuażu, to tatuator musi zadbać o miejsce do siedzenia dla samego siebie | fot.: materiał partnera

Fotele do tatuażu – charakterystyka

Jednym z najważniejszych elementów podczas urządzania studia tatuażu jest oczywiście wybranie foteli do tatuażu. Ich największy asortyment można znaleźć na stronie https://salonova.pl/fotele-do-tatuazu. Oczywiście standardem jest, że musi być to mebel najwyższej jakości. Co charakteryzuje jednak najlepsze fotele do tatuażu? Przede wszystkim otwór na głowę. W przypadku niektórych prac w studiu tatuażu, otwór na głowę pozwala klientom na wygodne ułożenie się i relaks, podczas gdy tatuator wykonuje swoje zadanie. Co więcej fotele do tatuażu wyróżnia także materiał, którym zostały pokryte. Zwykle jest to imitacja naturalnej skóry, która jest niezwykle trwała i odporna na wszelkie zarysowania i pęknięcia. Najlepsze modele oferują również regulowane nóżki, by dopasować się do nierównych podłóg. Dodatkowo fotele do tatuażu powinny być wyposażone w szereg podstawek np. pod ramiona. Dzięki temu klient będzie mógł idealnie dopasować swoją pozycję do fotela, a tatuator będzie mógł ułożyć klienta w dogodnej pozycji do tatuowania.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotele do tatuażu?

Wybierając fotele do studia tatuażu z całą pewnością konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka aspektów, które gwarantują komfort zarówno klientowi jak i samemu tatuatorowi. Wobec tego na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając idealny fotel do tatuażu? Otóż powinien on posiadać:

  • miękkie siedzisko, najlepiej z dodatkową regulacją wysokości.
  • elastyczne oparcie, które również powinno dawać możliwość regulacji chociażby w odniesieniu do zagłówka – tak by uzyskać pożądany kąt nachylenia.
  • ruchome sekcje na nogi, tak by można było je osobno rozłożyć.
  • rama na niezwykle stabilnej i solidnej podstawie.

Należy również pamiętać, że fotel do tatuażu musi być wykonany z najwyższej jakości surowców. Z tego względu, że musi być on często dezynfekowany i myty, środki chemiczne nie mogą uszkodzić jego struktury. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie fotelu do tatuowania z elektrycznym mechanizmem. Dzięki niemu można regulować kąty nachylenia i wysokość, jedynie przy pomocy pilota.

Materiał partnera