Jak farbować włosy w naturalny sposób

0
830
farbowanie włosów
Aby zmienić kolor włosów nie musimy udawać się od razu do fryzjera, ale możemy spróbować zrobić to naturalnymi sposobami w domu | fot.: materiał partnera

Każda z nas od czasu do czasu chce coś zmienić w swoim wyglądzie i wybór ten pada niejednokrotnie na włosy. Czasem jednak nie jesteśmy pewne czy nasze oczekiwania będą pokrywać się z efektem końcowym. Obecnie również coraz częściej podkreśla się, że częste farbowania sprawiają, że nasze włosy stają się zniszczone i bardziej podatne na uszkodzenia. Czasem również nie jesteśmy przekonani czy kolor, który nam się wymarzył będzie pasował do naszego typu urody. Aby zmienić kolor włosów nie musimy udawać się od razu do fryzjera, ale możemy spróbować zrobić to naturalnymi sposobami w domu. Możemy tym samym sprawdzić czy kolor, na który chcemy zmienić odcień naszych włosów, nam odpowiada, a przy tym będzie to zdrowsze i naturalniejsze rozwiązanie.  W tym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie szereg takich naturalnych sposobów, które możesz wykonać z łatwością w domu. Jeśli szukasz również naturalnych odżywek, szamponów, olejków do włosów i innych kosmetyków, Ekobieca kod rabatowy pozwoli Ci nabyć te produkty w atrakcyjnych cenach! 

Naturalne rozjaśnianie

Kiedy chcemy rozjaśnić włosy lub zmienić ich kolor, często wiele osób wybiera rozjaśniacz. Jednak jest to sposób, który wpłynie niekorzystnie na późniejszą kondycję naszych włosów, znacząco je osłabi, przesuszy jak i może zmienić ich porowatość, przez co staną się bardziej wrażliwe na szkodliwe działania czynników zewnętrznych. Dlatego chciałybyśmy Wam przedstawić naturalne sposoby, dzięki którym Wasze włosy staną się jaśniejsze i nabiorą blasku. 

  • Miód i cytryna

Innym powszechnie znanym sposobem na rozjaśnienie włosów jest mieszanka miodu i cytryny. Do zrobienia takiej naturalnej maseczki potrzebne nam będę dwie łyżki miodu oraz sok z cytryny. Taką mieszankę nakładamy na wilgotne włosy, zostawiamy ją na około pół godziny, a następnie zmywamy ciepłą wodą.

  • Rumianek  

Pierwszym sposobem jest użycie rumianku. Najszybciej efekty zauważą blondynki, ale również ciemniejsze odcienie mogą spróbować tej metody, nawet jeśli włosy nie będą po tym jaśniejsze to na pewno pozytywnie wpłynie to na ich kondycję. Przygotowanie takiej płukanki jest niezwykle proste, wystarczą nam cztery saszetki rumianku, które zalewamy gorącą wodą, a po jej ostygnięciu płuczemy w niej wcześniej umyte włosy. Taką płukankę można stosować podczas każdego mycia włosów, jednak warto pamiętać przy tym o nakładaniu odżywki, która nawilży nasze włosy i nie doprowadzi do ich przesuszenia.

Naturalne przyciemnienie

Chociaż bardziej popularne jest rozjaśnianie włosów, to również istnieją sposoby, aby je naturalnie przyciemnić. Poza zmianą odcienia na bardziej wyrazisty, taki naturalny zabieg przyczyni się również do poprawy kondycji naszych włosów, odświeży je i nada im blasku.

  • Zioła 

Jednymi z najbardziej przystępnych i stosowanych sposobów do przyciemnienia włosów są płukanki z ziół. Najlepszymi ziołami będą skrzyp, pokrzywa czy rozmaryn. Cztery łyżeczki wspomnianych wcześniej ziół zalewamy wrzątkiem, czekamy aż woda ostygnie, po czym moczymy w płukance wcześniej umytą głowę. Aby zobaczyć efekty powinno się powtarzać taki zabieg regularnie, od dwóch do czterech razy w tygodniu.

  • Kora dębu

Włosy możemy także przyciemnić płukanką z kory dębu. Korę dębu powinnyśmy bez problemu znaleźć w aptekach, jak i w sklepach zielarskich. Od dwóch do trzech łyżek kory dębu zalewamy trzema szklankami wody, doprowadzamy do wrzenia i gotujemy 5 minut pod przykrywką. Po ostygnięciu płuczemy włosy przez około 10 minut. Pierwsze efekty powinny się pojawić po mniej więcej trzech płukankach.

  • Kawa

Jeśli chcemy, aby nasze włosy stałe się ciemniejsze, możemy również w tym celu sięgnąć po kawę. Trzy łyżeczki kawy zalewamy pół litrem wody i gotujemy na mniejszym ogniu przez około 5 minut. Po ostygnięciu i odsączeniu fusów, płuczemy włosy przez kilka minut. 

  • Henna

Jeśli chcesz delikatnie zmienić odcień swoich włosów, to możesz sięgnąć po naturalną hennę. Uzyskuje się ją z rośliny o nazwie lawsonia bezbronna i zawiera ona wiele właściwości, które znacząco poprawią kondycją Twoich włosów i podkreślą ich naturalny kolor i blask. Jeśli jesteś blondynką, to istnieje szansa, że po użyciu naturalnej henny może się pojawić rudy odcień na Twoich włosach. W przypadku ciemniejszych odcieni henna nie powinna znacząco wpłynąć na kolor włosów. Istnieją oczywiście różne rodzaje henny, które w połączeniu z olejkami dają bardziej wyraziste efekty. Ważne jest to, aby dokładnie sprawdzić skład henny by nie zawierała ona składników chemicznych, które mogą szkodliwie wpłynąć na stan naszych włosów. Kolor otrzymany po użyciu henny utrzymuje się średnio od czterech do ośmiu tygodni.

Materiał partnera